על האגודה | פעילויות | הצטרפות | צרו קשר | כתבו לאתר | English Site | בפייסבוק
עוד בקטגוריה זו:

החינמניה מס' 38
שונות / המערכת
27/09/14
תגובות: 2  
החינמניה מס' 37
שונות / המערכת
12/07/14
תגובות: 1  
הגשת אירועים לאייקון 2014
שונות / המערכת
23/06/14
תגובות: 0  
תיקוצ'יקים ועולמות אחרים
שונות / איתי ליבנה
31/05/14
תגובות: 1  
החינמניה מס' 36
שונות / המערכת
26/04/14
תגובות: 0  
החינמניה מס' 35
שונות / המערכת
08/03/14
תגובות: 0  
פרס גפן 2014
שונות / המערכת
05/03/14
תגובות: 4  
קול קורא להגשת סיפורים
שונות / המערכת
15/02/14
תגובות: 0  
החינמניה מס' 33
שונות / המערכת
03/11/13
תגובות: 0  
קול קורא
שונות / המערכת
29/09/13
תגובות: 0  
החינמניה מס' 32
שונות / המערכת
07/09/13
תגובות: 2  
דיווחים חיים מוורלדקון
שונות / המערכת
24/08/13
תגובות: 0  
החינמניה מס' 31
שונות / המערכת
21/07/13
תגובות: 0  
החינמניה מס' 30
שונות / המערכת
27/05/13
תגובות: 0  
הרועה האחרון - סרט מסע פנטסטי
שונות / המערכת
02/04/13
תגובות: 0  

תא מחתרתי בן רגע
שונות / נעמי וינר
יום ראשון, 23/12/2001, שעה 1:44

מומחית המדור לענייני תאים ומחתרות מגישה: מתכון פשוט ושווה לכל נפש להכנת 1 תא מד''ב מחתרתי בעשרה שלבים פשוטים


דבר ידוע הוא כי חובבי מד''ב ופנטסיה אוהבים להתייחס אל עצמם כאל מחתרת סודית, וכי אין דבר שישמח אותם יותר מאשר עיסוק מחתרתי וחשאי בתחביב המסתורי שלהם. מה מקורה של נטיה זו אין איש יודע. על פי הסברה המקובלת התפתחה המסורת בעקבות אלרגיה קשה של החובבן הארץ-ישראלי הנפוץ (Israelicus-Illumunatus-Brutus) לשאר האזרחים החשוכים המקיפים אותו (לרוב מהסוג Heinleinus-Ignoramus, אם כי ידועים מקרים קיצוניים של Herbertus-Phobious ואפילו, שומו שמים, Biggus-PKDickus). אלרגיה זו גורמת, כידוע, לפריחה אדמומית ולכאבים עזים בכל הגוף.
תוצאותיה של הנטיה החשאית הנ''ל, לעומת זאת, ידועות היטב - החל בקריאה עם פנס מתחת לשמיכה גם כאשר אין איש בסביבה וכלה בהקמת תאים חשאיים ומחתרות מד''ב בכל מקום אפשרי. תאים אלה אינם אלא ארגונים מקומיים של חובבי מד''ב ופנטסיה באזור מגוריהם, ובכל מקום אחר היו נקראים ''מועדונים'', ''חוגים'' או ''כינוסים'', אך מסתבר כי הכינוי ''תאים'' נשמע טוב בהרבה לאזנו של החובב הישראלי הממוצע.
מה, בעצם, מתרחש בזמן פעילות התאים החשאיים הללו? לא, הם אינם מתכננים את מהפכת המד''ב הגדולה או את כיבוש העולם והמרתו לדת הטולקינאים (על כך פנים - הם מסרבים להודות בכך). גם השתלטות עוינת על הוצאות הספרים על מנת לדרוש את סיומן של סדרות מסוימות נידונה רק לעיתים רחוקות (כך, לפחות, על פי פרסומים זרים). הם עוסקים, אם כן, בכל הקשור למד''ב ולפנטסיה, בכל דרך אפשרית. ''הדרכים האפשריות'' המקובלות הן, לרוב, הקרנת סרטים וסדרות, דיונים סוערים, הקמת לקסיקון ענף של בדיחות פרטיות, והרצאה זו או אחרת מדי פעם. מלבד זאת, לכל תא הפעילויות המאפיינות אותו, החל מהקרנת סרטי אנימה (אנימציה יפנית) ועד לפעולות מד''ב בנוסח תנועות נוער.

תאי מד''ב ופנטסיה ישראליים פעילים מצויים היום בחיפה, עמק יזרעאל, כפר-סבא, רחובות, ירושלים, מבשרת ציון ובאר-שבע. כל אחד מהם מספק את צרכיה של האוכלוסיה המקומית. אך מה יעשו חובבים חברותיים שאינם מתגוררים באף אחד מהמקומות הנ''ל? ובכן, שתי ברירות עומדות בפניהם:
א. לכתת רגליהם אל העיר הקרובה
ב. להקים תא מד''ב משלהם

למען אותם חובבים המעוניינים להקים תא חדש, הרינו נחלצים לעזרה ומביאים את -

המדריך השלם להכנת תא מד''ב בעשרה שלבים פשוטים


1. איפה?

לפני שאתם מגייסים לעצמכם חברים לתא, לפני שאתם מפיצים את הבשורה ואפילו לפני שאתם חוככים בדעתכם מה תעשו בתא החדש שלכם, אתם זקוקים למקום מפגש. המקום בו תערכו את הפעילויות חיוני לכל שאר השלבים. לא תוכלו, למשל, לתכנן הקרנות של סדרת הטלויזיה האהובה עליכם אם לא קיימים במקום וידאו קבוע וטלויזיה במצב טוב. כמו כן, לא כדאי לפרסם את אירוע פתיחת התא החגיגי לפני שאתם יודעים לאן אתם מזמינים את האורחים.
מקומות אפשריים הם:
א. בתי החברים - אם באפשרות זו חשקה נפשכם, בררו מבעוד מועד כי יש לפחות 3-4 בתים שמוכנים לארח, בסבב, עדר חובבים נלהב.
ב. מתנ''ס - החברה הארצית למתנ''סים מעוניינת מאד בפעילויות אקזוטיות במתנ''סים שלה, במיוחד כאלה שלא עולות לה כסף. אל תחששו לפנות להנהלת המתנ''ס באיזור מגוריכם, וזכרו - כשמדובר ברשת המתנ''סים, מי שיש לו פרוטקציה לא צריך קשרים.
ג. המקלט העירוני - כמו החברה למתנ''סים, גם חלק מהעיריות ישמחו לפתוח עבורכם את אחד מהמקלטים העירוניים בסביבה על מנת להתהדר בנוצות הפעילות שלכם. ושוב - פרוטקציה, פרוטקציה, פרוטקציה. ודאי יש לכם איזה שהוא חבר של דוד של אח של סבא של אחד מעובדים בעיריה.
ד. חדר בבית ספר - כנ''ל, כולל הנוצות והפרוטקציה.

המתנ''ס המשמש את תא המד''ב של רחובות, סמוך לחוף הים השוקק של העיר


2. מה?

מקום כבר יש, עכשיו אתם ודאי רוצים אנשים שישתתפו בפגישות. אבל רק רגע - איך תוכלו למשוך אותם להגיע אם לא תאמרו להם מה יהיה? כן, כן, זה הזמן לתכנן. אין טעם בהכנת תכנית שנתית מפורטת להפליא, עם רשימת הרצאות מאלפות, תאריכי הקרנות סרטים וזמן יעד לכיבוש הוצאה מסוימת והעלאת מתרגמיה על המוקד, אך רצוי מאד שיהיו לכם:
א. מושג כללי מה תעשו בפגישות הרגילות. למשל - הקרנות, דיונים, פעילות קבוצתית או משחקי לוח.
ב. מושג פרטני מה תעשו בפגישה הראשונה. רצוי שזה יהיה משהו מלהיב שלא יכול להכשל, ויביא את האנשים (וגם את החברים של האנשים) לפגישה השניה. דוגמא יפה היא סרט פופולארי עם דיון מעניין לאחריו, פעילות משעשעת בנושא מוכר (מ-''מלחמת הכוכבים'' ועד ל-''המשחק של אנדר'') או חידון מד''ב (שיאפשר לכם, בנוסף, לדעת אילו תחומים מעניינים את חברי התא הטריים).
ג. מושג אפשרי מה יקרה בפגישות האטרקטיביות יותר. למשל - מלחמת כדורי צבע, סרט באולם גדול, סדנת כתיבה, הרצאה של חביב הקהל או טיול משותף למצפה כוכבים.
כאשר תדעו מה אתם רוצים לעשות, תוכלו לחשב גם כמה זה עולה. תזדקקו לנתונים אלה בבואכם לשלב החמישי.

הרצאה טיפוסית בתא הירושלמי


3. מי?

הדבר החשוב ביותר להקמת תא הוא, כמובן, האנשים. אתם יכולים, אמנם, להפגש עם עצמכם במקום המיועד ולערוך דיונים מרתקים עם פיצולי האישיות שלכם בכל פעילות, אך ברוב המקרים זה מעט פחות כיף.
איך תשיגו אנשים? ראשית, כדאי להחליט למי אתם רוצים לפנות. לאחר מכן יש לפרסם בהתאם. הרי לכם טבלת סיוע קטנה:


* כמובן, מותר ואף כדאי לערבב אוכלוסיות שונות אם הדבר מתאים לתכניותיכם. סטודנטים ומבוגרים, למשל, הולכים יופי ביחד, וכך גם תיכוניסטים וחיילים.
** בנוסף, כדאי מאד גם לפרסם בפורומים, אתרים וקבוצות דיון מתאימות ברחבי האינטרנט.


4. מתי?

אמר מי שאמר, ''מאחורי כל קבוצה מצליחה עומדת שעת פעילות קבועה''. הוא צדק. זמן פעילות קבוע גורם לאנשים לבוא באופן קבוע לפעילות, דבר המסייע לה להיות... פעילה. אמנם קשה מאד למצוא זמן מתאים לכולם, אך אל דאגה - גם לכך יש פתרונות:
א. לעתים שעות לא מקובלות יכולות לסייע - גם אם רוב קבוצות הנוער במתנ''ס שמצאתם פועלות בין ארבע לשש, אין סיבה שאתם לא תפגשו בין תשע לאחת עשרה. במיוחד אם יש לכם מפתח.
ב. כשהם מציינים באיזה ימים נוח להם, אנשים נוטים לשכוח את יום שבת בערב, וחבל. בדרך כלל אין בעיה להגיע למקום קרוב בעיר ביום שבת בערב, והרבה יותר אנשים משועממים באותו זמן.
ג. אל תשאלו איזה שעות נוחות לאנשים, אלא באיזה זמנים אין סיכוי שהם יגיעו למפגשים בשום צורה שהיא. מצדכם, שלא ילכו לספריה ביום הקבוע שלהם. הדבר מקל בהרבה על מציאת היום הקבוע.

חברי התא החיפאי מתייצבים לפעילות בזמן הנקוב ובתלבושת
אחידה. מימין - הגזבר


5. כמה?

כעת, משהתחלתם להפגש באופן קבוע והקבוצה - סליחה, התא - מתגבש והולך, אתם ודאי רוצים לעשות משהו מיוחד ואטרקטיבי מעבר לפגישות הרגילות.
הבעיה: כסף.
הפתרון: תקציב.
האפשרויות:
א. האפשרות הנוחה אך הנדירה: נותן חסות - ספונסר, בלעז. אם תצליחו למצוא אחד כזה, הרווח הנקי הוא שלכם. אם לא, אתם בחברה טובה.
ב. האפשרות הקלה אך הבעייתית: דמי חבר. העקרון פשוט: כל משתתף משלם סכום מוסכם לקופת הקבוצה, בכל פגישה / חודש / שנה. הבעייתיות נעוצה בעובדה שדמי חבר לתא קטן שלא עורך אירועים מפוצצים יכולה להרתיע אנשים מלהצטרף.
ג. האפשרות הקשה אך הרווחית: אירועים בתשלום. הפקת אירועים קטנים בסגנון כנס משחקי תפקידים או הקרנת סרטי מד''ב פופולאריים ופרסומם באיזור מגוריכם, תוך גביית דמי השתתפות סמליים מהמשתתפים. די בעשרה אנשים שישלמו עשרה שקלים לאיש, ואספתם מאה שקלים לקופת הקבוצה.
ד. האפשרות הרגילה אך היקרה: איסוף כסף מכל אחד מהמשתתפים בפעילויות האטרקטיביות, בהתאם למחיר הפעילות.

אנשי התא הכפר-סבאי במהלך פעולת גיוס כספים


6. למה?

למה, למה כל קבוצה שמתחילה לפעול באופן קבוע מתחילה בשלב מסוים גם לריב בהיסטריה? אם תצליחו לפתור את החידה הזו, תזכו למקום מכובד בהיסטוריה - אך הדבר לא ישנה את העובדות, קרי: כל קבוצה מתגבשת מתחילה לריב בשלב כלשהו. אם כך, מדוע להזכיר זאת? היות ובפני קבוצה שמגיעה לשלב הזה (מדריכים, אגב, קוראים לו שלב המשבר) עומדות שתי אפשרויות - להתפרק או להתגבש. קבוצה המודעת לשלב המשבר בדרך כלל לוקחת את הויכוחים הסוערים בפרופורציה, ונשארת קבוצה גדולה ומאושרת.

הכינוס האחרון של התא היפואי ז''ל, מיד לאחר סיום הויכוח
בין הגזבר לממונה על הפעילויות


7. איך?

איך עוברים את שלב המשבר בשלום? הנה כמה עצות:
א. עוצרים בקטן: ברגע שמתחילים הריבים, עוצרים לרגע ומספרים לקבוצה על שלב המשבר. רק שידעו.
ב. אם זה לא עוזר, עוצרים בגדול: לא נותנים לאנשים לריב עם עצמם, אלא עוצרים וגורמים להם להביט על מה שקורה. מנסים לפתור את הבעיות לפני שיווצר קרע.
ג. עדיין לא הולך? מבררים: בוחרים מישהו מהקבוצה (או שלא מהקבוצה), מוסכם על שני הצדדים, שיהיה בורר. מסכמים לפני התהליך כי כל תשובה של הבורר תסיים את הויכוח, וכי חייבים לפעול על פי הנחיותיו. אם אתם רוצים מאד, נתן להפוך זאת ל-''משפט פומבי'', עם דגש חזק על ההומור שבסיטואציה.


8. מה הלאה?

האם המפגשים שלכם מתחילים להיות דומים מדי האחד לשני? האם אתם כבר קבוצה מגובשת, אבל אנשים מתחילים להגיע פחות ופחות? אם כן, זה הזמן להתחיל לנוע הלאה. לאן? שאלה טובה.
לשלב זה אין פתרונות בדוקים, ידועים ומנוסים, וכל קבוצה מוצאת לעצמה ''הלאה'' משלה - אבל הצעות תמיד יש:
א. ''עם הפנים לקהילה'': לא משנה כמה אנשים מבקרים באופן קבוע בתא שלכם, בטוח יש עוד כמה חובבי מד''ב ופנטסיה בסביבה. אז למה לא להיות נחמדים אליהם? נתן להכין שלל פעילויות לא קשות להפקה לטובת הקהילה, החל מהרצאה פעם בחודש ועד להקרנת סרטים במתנ''ס.
ב. ''קון לי וקון לך'': קהילת המד''ב והפנטסיה בארץ מאד אוהבת קונים, כלומר - מפגשי חובבים במקום מסוים, לרוב בתוספת סרט ופיצה (למיניה, כולל מתכונים חריגים ומוטאציות קולינאריות), לעיתים סביב נושא מרכזי ועם פעילות או שתיים. ערכו קון, פרסמו היטב, הגישו חם וזכו לתהילת עולם.
ג. ''צא וטייל ברחבי ישראל'': למה להשאר בבית כשאפשר לצאת החוצה? ישנם תאים רבים בארץ, ולאחרונה הם מגלים האחד את השני. קבעו פעילויות משותפות עם תאים חופפים במקומות אחרים, ותזכו לפגוש חובבים נוספים, להכיר פעילויות אחרות ולהפסיק להשתעמם. למידע על התאים האחרים, ראו שלב תשע: ''מי עוד?''.

מועדון המד''ב של בית שמש בטיול שנתי


9. מי עוד?

כאמור למעלה, קיימים כמה וכמה תאי מד''ב בארץ. אפשר, כדאי ורצוי להחליף איתם פעילויות מוצלחות, לארח, להתארח, להתייעץ, להתלוצץ ובכלל - אולי הם כבר פתרו את הבעיות שאתם מתחבטים בהן?
התאים הפעילים הידועים כיום הם, מצפון לדרום:
א. התא החיפאי
עיר: חיפה. מקום מפגש: בתי חברים. פעילות נפוצה: צפייה בסרטים. גילאים: בעיקר סטודנטים. ליצירת קשר: אתר התא או ינון לם: 054-644776. (עדכון: קבוצת התא הטכניוני בפייסבוק).
ב. סקי פיקס
עיר: כפר סבא. מקום מפגש: מתנ''ס. פעילות נפוצה: סרטים וויכוחים. גילאים: תיכוניסטים וחיילים. ליצירת קשר: רותי קרני: 053-557875
ג. ספיר (SFIR)
עיר: רחובות. מקום מפגש: אגף הנוער של רשת המתנ''סים. פעילות נפוצה: פעילויות ומשחקי מד''ב. גילאים: תיכוניסטים וחיילים. ליצירת קשר: אלון או אור. (עדכון: קבוצת התא הרחובותי בפייסבוק).
ד. תא מבשרת
עיר: מבשרת ציון. מקום מפגש: מתנ''ס. פעילות נפוצה: סרטים ודיונים. גילאים: תיכוניסטים. ליצירת קשר: שמואל: 02-5333587 או 054-534504.
ה. התא הירושלמי
עיר: ירושלים. מקום מפגש: בתי חברים. פעילות נפוצה: סרטים והרצאות. גילאים: סטודנטים ומבוגרים. ליצירת קשר: הדס פרבר. (עדכון: קבוצת התא הירושלמי בפייסבוק).
ו. הבאר
עיר: אוניברסיטת בן גוריון, באר שבע. מקום מפגש: חדרי האוניברסיטה. פעילות נפוצה: פעילויות, סרטים והרצאות. גילאים: סטודנטים. ליצירת קשר: חגית לב וגיא וינר או 08-6493213.


10. ולבסוף?

ולפעמים, החגיגה נגמרת, כיבוי אורות, החצוצרה אומרת שלום לכינורות... לפעמים, התיכוניסטים מתגייסים, הסטודנטים מסיימים ללמוד, החיילים משתחררים - לפעמים מגיע הזמן לסגור את הבסטה. וכאן ההצעה האחרונה שלנו: אל תתנו לזה להתפוגג באויר ולהסתיים סתם כך - הכל יראה טוב יותר אחרי מסיבת סיום. מומלץ לערוך ''מכירה פומבית'' של מזכרות משנות הפעילות הארוכות של התא, להעלות קטעים משעשעים, להחליף תמונות ולהזכר בכל מה שהיה.

מסיבת הסיום של התא העפולאי - היום שאחרי

לאחר זמן מה אפשר לקום מחר בבוקר ולהתחיל מבראשית - ראו שלב מספר אחד.

בהצלחה!בשאלות, הערות, הארות, קושיות, בעיות, טענות ומענות
אפשר לפנות לנעמי וינר.נעמי וינר - תאים ומחתרות בע''מ
אתר התא החיפאי
ינון לם - התא החיפאי
אלון - SFIR
או אור - SFIR
שמואל - תא מבשרת
הדס פרבר - התא הירושלמי
חגית לב - הבאר (שבע)
קבוצת התא הרחובותי בפייסבוק
קבוצת התא הטכניוני בפייסבוק
קבוצת התא הירושלמי בפייסבוק

 
חזרה לעמוד הראשי         כתוב תגובה

 
  (חדש)
גל יום ראשון, 23/12/2001, שעה 11:32
יופי.
יהיה עוד?

כמי שהצטרף לתא מוכן, ביכולתי להעיד עד כמה רווח לי לגלות על פעילותו, לאחר שנים בעיר הדרומית בבידוד מד''ב. השבוע אפילו נעבור לחדר גדול יותר באוניברסיטה, לאחר שבחלק מהפגישות מצאו עצמם סטודנטים על השטיח. אמנם, לעיתים נדמה שלא עזבנו את תנועת הנוער, עדיין, אך על פי רוב הפגישות השבועיות משיבות נפש.
   כתוב תגובה
חבר ב''באר'', אה? :)  (חדש)
אסטרו-נעמי יום ראשון, 23/12/2001, שעה 12:48
בתשובה לגל
הא לכם דוגמא לתא שנפתח בעיר חשוכת-מד''ב, וכיום הוא התא הפעיל בארץ. לראות ולהעריץ!
   כתוב תגובה
לראות ולהעריץ  (חדש)
וינסנט יום ראשון, 23/12/2001, שעה 16:17
בתשובה לאסטרו-נעמי
תודה, תודה...
אני חושב שלקח יפה שה''באר'' יכולה לספק הוא: חפש את מי שמחפש אותך. הרבה אירגונים - אגודות סטודנטים, מתנ''סים, וכו' - מחפשים קבוצות שיעזרו להם לצקת תוכן לפעילות. פשוט אימרו להם: ''אני מביא איתי תוכן שבועי, סרטים, הרצאות, פעילות ומה לא - רק תתנו לי חדר'' ואתם עשויים לזכות בשיתוף פעולה מפתיע.
כמובן, שאם אין שום חובב פנוי באזור כלום לא יעזור - אבל אם יש, זכיתם.

אבל האמת היא שהקרדיט האמיתי מגיע לחגית, ומי שרוצה את הפרוט המלא שיפנה אליה...
   כתוב תגובה
לראות ולהעריץ  (חדש)
baby g יום רביעי, 26/12/2001, שעה 0:57
בתשובה לוינסנט
וינסנט כותב שקל לקבל חדר באוניברסיטה אבל זה רק בגלל שהוא לא היה כאן שנה שעברה ולא היה עד למלחמתנו בכלבי הבירוקרטיה של אגודת הסטודנטים (ושוב תודה לאירית לבהר שנלחמה בהם).
אומנם ההערצה מאד מחניפה, אבל למען האמת כל העסק התגלגל די מעצמו.
אנחנו עדיין מנסים להבין מאיפה מגיעים 40 אנשים להרצאה כמעט כל שבוע (בחיי שאני כבר לא משלמת להם).

אגב התא הרחובותי - בילדותי (שהייתה באיזור) שמעתי על חיה מופלאה כזו (וכאשר נעמי הוצבה שם תהיתי איזו יד גורל גילגלה אותה לשם דווקא). הבאר קמה במטרה להשלים חסכי ילדות ואני שמחה לבשר שהיא אכן עושה זאת.
   כתוב תגובה
וואלה חגית תודה על הקרדיט!  (חדש)
אירית יום שישי, 28/12/2001, שעה 2:44
בתשובה לbaby g
אבל אין ספק שהשנה יש שידרוג רציני ברמת החדר.
שאי ברכה.
   כתוב תגובה
כל הכבוד !!  (חדש)
עינב יום ראשון, 23/12/2001, שעה 19:41
בתשובה לגל
נעמי, כתבה גדולה
מאוד משעשעת

אגב מי מחברי התאים העביר לך את התמונות ?
   כתוב תגובה
טודות רבות :)  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שני, 24/12/2001, שעה 0:01
בתשובה לעינב
את התמונות... טוב... אר... אממממ... טובי אנשינו... משימה סודית...
אוקי, בסדר, אני אודה בזה - התמונות הן פרי עריכתו של ניר.
   כתוב תגובה
שששששששש!  (חדש)
ניר יניב יום שני, 24/12/2001, שעה 2:00
בתשובה לאסטרו-נעמי
ובמאמר מוסגר: אני תמיד שמח לערוך את מאמריה של נעמי, שכן הם מספקים את יצר הדוקומנטריות הטבוע בי. הקוראים מוזמנים לעיין גם במאמר הקודם שלה, אודות הפילק הישראלי, בו החלה המסורת:
   כתוב תגובה
אכן המאמר משאיר טעם של עוד,  (חדש)
אהרון ה. יום שני, 24/12/2001, שעה 15:01
בתשובה לניר יניב
ואני שמח שזו תחילתה של ידידות -ומסורת- נפלאה.
ואני כבר מנסה לדמיין איך תיראה הכתבה (והתמונות) של אסטרונעמי על ''מזכרונותיה של חברת ועד כרונית'' או ''חשיפה: מה קרה באמת בישיבות ועד האגודה'' :-)
   כתוב תגובה
אוי, רעיון נפלא!  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שני, 24/12/2001, שעה 19:14
בתשובה לאהרון ה.
הסודות... האינטריגות... הציטוטים...

''דותן, רצינו להתייעץ איתך, מכיון שלא הגעת לישיבה...''
''מה, הישיבה היתה היום?! רגע, אני בא!'' (דותן, באיחור אופנתי של שעה)

''ארז, אתה ב-ט-ו-ח שהשיבאס הזה יתרום לישיבה?''

''עירית! שוב הבאת לנו בורקס! איזו הפתעה!''
   כתוב תגובה
באמת אולי תחשפו קצת  (חדש)
עינב יום חמישי, 27/12/2001, שעה 18:53
בתשובה לאהרון ה.
ממה שבאמת קורה בישיבות ועד האגודה?!
לקראת הבחירות לחשוף אותן יכול להיות מעניין
   כתוב תגובה
פתיח טוב  (חדש)
איל יום ראשון, 02/11/2003, שעה 23:09
בתשובה לגל
פתיח טוב אך יש להמשיך בתאור המקום והחיאת הדמויות
   כתוב תגובה
יופי של מאמר, נעמי. המשיכי כך!  (חדש)
גל (המקורי) יום ראשון, 23/12/2001, שעה 11:37
הזכרת בתחילת המאמר תא עמק יזרעאלי אך השמטת אותו בסוף המאמר. מדוע?
חוץ מזה, שכחת קבוצת ''גילאים'' חשובה במיוחד - עתודאים :-)
   כתוב תגובה
השמטתי אותם לבקשתם, בסוף -  (חדש)
אסטרו-נעמי יום ראשון, 23/12/2001, שעה 12:44
בתשובה לגל (המקורי)
פניתי לכל אחד מהתאים, ושאלתי איפה הם מעוניינים להופיע. תא יזרעאל ביקשו להיות מוזכרים, אבל לא רצו שאני אפרסם דרך ליצור קשר... ואני ילדה טובה (ותמימה :), אז עשיתי מהשאמרולי.
   כתוב תגובה
אוי, כמעט שכחתי...  (חדש)
אסטרו-נעמי יום ראשון, 23/12/2001, שעה 12:46
בתשובה לאסטרו-נעמי
טודה! :)
   כתוב תגובה
ממש תא חשאי :)  (חדש)
גל יום ראשון, 23/12/2001, שעה 13:37
בתשובה לאסטרו-נעמי
חבל, בטוחני שגל היתה שמחה להצטרף....
   כתוב תגובה
למעשה, אני מפחדת לחיי.  (חדש)
גל (מייפל) יום ראשון, 23/12/2001, שעה 18:53
בתשובה לגל
הקלטת של הנסיכה הקסומה השייכת לתא שוכנת אצלי (אם אני לא טועה)... אופס.
אגב, מה זה הקטע ההוא של ''גל המקורי''? אתה טוען שאני חיקוי? תזהר, אתה.

כתבה אדירה, נעמי! כל הכבוד.

_______________
יום לא-הולדת שמח,
גל המקורית לא פחות (אפילו אם ההוא היה קודם)
   כתוב תגובה
חס וחלילה. את גל (מייפל) -  (חדש)
גל יום ראשון, 23/12/2001, שעה 21:07
בתשובה לגל (מייפל)
אחת ויחידה :-)
אבל אם תשימי לב לתגובה הראשונה למאמר תראי שהיא נכתבה ע''י גל שאינו אני, ומכיוון שלי יש זכות ראשונים על הניק ''גל'' הוספתי ''המקורי''. רק כדי שלא יתבלבלו.
   כתוב תגובה
את לא טועה.  (חדש)
untiteld יום רביעי, 26/12/2001, שעה 19:24
בתשובה לגל (מייפל)
פרטים נוספים על התא יפורסמו כאן ברגע שנארגן דובר ומישהו שאחראי לארגן את הכל...
   כתוב תגובה
למעשה, אני מפחדת לחיי.  (חדש)
רובין יום שישי, 28/12/2001, שעה 16:19
בתשובה לגל (מייפל)
את צריכה. אנחנו רוצים את הקלטת, מאוד, ואנחנו עלולים להיות מסוכנים...
(תדמייני קבוצת אנשים שמדלגת בפראות ושרה בזיופים נוראיים שירים מדיסני ושרק...).
מסקנה: להחזיר!

ואגב, תצטרפי! בבקשה...
   כתוב תגובה
השמטתי אותם לבקשתם, בסוף -  (חדש)
חרצן יום רביעי, 26/12/2001, שעה 20:08
בתשובה לאסטרו-נעמי
טוב אז קודם כל שלום

אני חרצן ואני שייך לתא העמק יזרעאלי(אם אני לא טועה זה פעם הראשונה שהוא ממש מוזכר באופן רישמי ולא בשמועות)

אז כן קיים תא שרק מפני שאף אחד לא רצה לקחת על עצמו את ניהולן הקשר, נעמי נתבקשה שלא לפרסם איך ליצור קשר. אז ככה:

לתא שלנו קראים GP או ספו''ג(אנחנו לא מצליחים להחליט)

הוא יושב ברובו בגבעת אלה שבעמק יזרעאל וחלקם בישוים נוספים

אנו בד''כ נפגשים בבתי החברים (או בבית אחד רוב הזמן) ובעיקרון צופים בסרטים למניהם

אם אתם רוצים ליצור קשר
שילחו דוא''ל ל
gp_sfog@yahoo.com
או לאיציק 21207973

מקווה לשמוע ממכם
חרצן
   כתוב תגובה
נו, לפחות משהו טוב אחד  (חדש)
אסטרו-נעמי יום חמישי, 27/12/2001, שעה 1:25
בתשובה לחרצן
יצא מהכתבה... ברוכים הבאים לעולם התאים, ספו''גים יקרים!
:)
   כתוב תגובה
נו, לפחות משהו טוב אחד  (חדש)
חרצן יום חמישי, 27/12/2001, שעה 13:11
בתשובה לאסטרו-נעמי
לא קוראים לנו ספו''ג אלא gp_sfog או לפחות עד שנחליט
   כתוב תגובה
אלפי תודות.  (חדש)
רובין יום שישי, 28/12/2001, שעה 16:19
בתשובה לאסטרו-נעמי
ואנשים, מה לגבי הרעפת מזל''טים וטזל''מים לרוב?
   כתוב תגובה
כמעט האמנתי  (חדש)
רז, רחובותי לשעבר יום ראשון, 23/12/2001, שעה 11:43
שהצילום של המתנ''ס ברחובות הוא אמיתי, אמלא פאק אחד שחיבל בעבודתו של הזייפן המוכשר:

רחובות _אינה_ שוכנת ליד חוף הים (בוודאי שלא ליד חוף ים *שוקק*).

לעומת זאת, אני יכול להעיד אישית כי התמונה מן ההרצאה בתא הירושלמי היא אמיתית לחלוטין.
   כתוב תגובה
שמע, היו כמה שינויים מאז שעזבת  (חדש)
גל יום ראשון, 23/12/2001, שעה 11:58
בתשובה לרז, רחובותי לשעבר
את העיר...
   כתוב תגובה
שינויים כל כך מסיביים  (חדש)
רז, רחובותי לשעבר יום ראשון, 23/12/2001, שעה 12:01
בתשובה לגל
מאז הפעם האחרונה שקפצתי לביקור (אתמול בערב)?
   כתוב תגובה
מאמר נהדר מנסיון נצבר  (חדש)
ange noir יום ראשון, 23/12/2001, שעה 16:59
מאמר אדיר נעמי, אני רק חייב לציין שמגיע לSFiR קצת קרדיט כי בחנת את תוכנו עליהם בניסויים שונים ומשונים (בנוגע לקטע הריב, אני ואלון עדין ממשיכים) התמונות מחמיאות מאוד ונכונות (חוץ מהקטע של הים) וכעת עם המידע הזה אולי סוף סוף נוכל להרים את מפגש הקבוצות המיוחל, אבל על דבר אחד אני חייב מחות, למה הלינק לדוא''ל שלי מופיע רק בסוף המאמר ולא בגופו כמו אצל כל האחרים
   כתוב תגובה
שאלה יהיו הבעיות שלך... ;-)  (חדש)
NY מאושר יום ראשון, 23/12/2001, שעה 17:16
בתשובה לange noir
הקישור האמור תוקן. הים אמיתי לחלוטין, גם אם לא פגשת בו עדיין. עוד חזון למועד.
   כתוב תגובה
אגב נויר,  (חדש)
רובין יום שישי, 28/12/2001, שעה 16:24
בתשובה לange noir
תודה, שכן בזכותך נחפזנו והפכנו את פגישותינו הלא רשמיות לתא של ממש!
אלפי תודות!

נ.ב.
קבוץ ובחר!
   כתוב תגובה
רעיונות לפעילות  (חדש)
Boojie יום שני, 24/12/2001, שעה 0:13
כפי שנגנבו מההיסטוריה האפלה של התא החיפאי.
מכיוון שהתא החיפאי עבר חילוף כמעט מלא של חבריו, ואתר התא כיום לא מכיל זכר כלשהו להיסטוריה של התא, הנה כמה הצעות לפעילויות שהופיעו באתר התא בעבר (אגב, לא שמתי לב אם הוזכר או לא במאמר, אז הנה אני מזכירה: רוצים תא? תארגנו לכם אתר ורשימת דיוור. יעיל ומועיל.):
1. התא התחיל למעשה את פעילותו כשקבוצת מתנדבים חיפאיים התנדבו לארגן פעילויות לכנס פורים של האגודה (כן, היה דבר כזה פעם). מרשימת הדיוור שנועדה לתאם בין המתנדבים בקבוצה, צמח התא. אין כמו פעילות התנדבותית משותפת כדי לגבש תא. במיוחד פעילות יצירתית, מצחיקה, ומטומטמת במיוחד (עיין ערך AWF, ולא, לא כדאי לכם לדעת מה זה).
2. תחרות סיפורים - בשלב מסוים ארגנו בתא תחרות סיפורים קצרים. הפרסים נתרמו על ידי חנות ספרים חיפאית שבה חלק מחברי התא נהגו להשאיר את כל הונם.
3. Murder mystery party - מסיבת-תעלומת-רצח בסגנון מד''בי (כמובן!). בנינו תעלומת רצח מטורפת למדי, כולל נשק חיזרי מסתורי, גניבת גופות, קנוניה ממשלתית, וצמד בלשי FBI בנוסח תיקים באפלה. היה מגניב.
4. סעודת מד''ב - סעודה שבה כל אחד מהמשתתפים תרם מעדני מד''ב ופנטזיה מפרי מטבחו (כולל Romulan ale, גאח, כדורי בשר שוודיים בנוסח גזעי הגלקסיה, טריבלים מטוגנים, עוגיות מרקוח ו(איך לא) פיצה, ועוד ועוד. היה מגניב וטעים. יש תמונות, אם מישהו מעוניין.
היו עוד, הקרנות סרטים ושאר פעילויות. מי שרוצה עצות, תובנות ומסקנות לגבי פעילויות מהסוג הזה, מוזמן ליצור קשר.
   כתוב תגובה
הי, שכחת את המתיחות הקטנות  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שני, 24/12/2001, שעה 0:21
בתשובה לBoojie
שכולנו אהבנו כל כך... :)
והמבין יבין, ומי שלא מבין - ש-י-ש-מ-ח שהוא לא מבין!!
   כתוב תגובה
שכחתי???!!!  (חדש)
Boojie יום שני, 24/12/2001, שעה 0:28
בתשובה לאסטרו-נעמי
כבר שנים אני נאבקת להדחיק את זה!
   כתוב תגובה
כתבה מעולה  (חדש)
יעל חייבת כסף יום שני, 24/12/2001, שעה 0:19
עכשיו אני צריכה לחשוב איך לארגן את זה ברמת-גן (ואם יש לי כוח? אבל אני חולה עכשיו, והראש לא עובד כל כך טוב...)

דרך אגב, אם יש כאן רמת-גנים שמעוניינים להצטרף למועדון שעוד לא הוקם, צרו קשר!!!
(ואנחנו גם מחפשים שחקנים לD&D מהדורה שניה, אבל זה לא המקום לפרסם, נכון?)

אחלה כתבה, נעמי. ואפרופו תקציב, אני עדיין חייבת לך עשרה שקלים על סדנת הכתיבה, ואל תניחי לי לשכוח את זה. נהיה חייבים לארגן עוד סדנה, ולו רק כדי שאני אוכל להחזיר לך את הכסף.
   כתוב תגובה
טודה רבה :)  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שני, 24/12/2001, שעה 0:46
בתשובה ליעל חייבת כסף
אל תדאגי, עוד תהיה סדנה נוספת. באמת נראה לך שנקפא על שמרינו? :)
   כתוב תגובה
על לא דבר  (חדש)
יעל מחכה בכליון עיניים לשמרקון יום שני, 24/12/2001, שעה 0:55
בתשובה לאסטרו-נעמי
והפעם מישהו חייב להביא עוגת שמרים. אני מתנדבת לקנות (אני לא רוצה להכין מתוך כבוד לשמרים).

ובכלל זו חייבת להיות סדנה בסימן מאכלי שמרים.
   כתוב תגובה
לאאאאאאאאאאאאא!  (חדש)
גל לא רוצה שמרקון! לא ולא! יום שני, 24/12/2001, שעה 1:33
בתשובה ליעל מחכה בכליון עיניים לשמרקון
פיכסה שמרים.
שמרים טובים למעבדה ותו לא!
אני אפילו מוכן לוותר על פיצה ובלבד שלא יהיו שמרים
(טוב, תמיד אפשר להכין פיצה מאטריות, או ממצות).
   כתוב תגובה
הזכר לי לפני הסדנה הבאה,  (חדש)
NY מאושר יום שני, 24/12/2001, שעה 1:38
בתשובה לגל לא רוצה שמרקון! לא ולא!
ואביא לך עוגת שמרים שתשנה את דעתך לעולמי עד.
(כן כן, זה מה שקורה בתחנת החלל ניר בימים אלה - עוגות שמרים ותסכיתי רדיו, ואין איש יודע מי מהם מפחיד יותר)
   כתוב תגובה
Ugh!  (חדש)
גל יום שני, 24/12/2001, שעה 1:46
בתשובה לNY מאושר
אתה *אופה* עוגות שמרים?
אני מקווה *לא* לשמוע על זה בטור הקרוב של הזועם....
(ודרך אגב, תודה שתיקנת את הכפתורים)
   כתוב תגובה
הו לא, *אני* לא אופה מאומה.  (חדש)
ניר יניב יום שני, 24/12/2001, שעה 1:56
בתשובה לגל
אבל אני מחזיק כאן קונדיטורית מקצועית.
אין לי שום כוונה, כרגע, לכתוב על כך בטורי הקבוע, מחשש פן תהפוך תחנת החלל למקום עליה לרגל...

(וכמובן - על לא דבר, ותודה שציינת בפני את הבעיה)
   כתוב תגובה
גם מאושר וגם קונדיטור?  (חדש)
שלמקו יום שני, 24/12/2001, שעה 12:52
בתשובה לניר יניב
ותרגע גל, עדיפים שמרים מהעובשים שאני צריך להתעסק איתם.

אם כי, אחרי המעבדה שהייתה לי עכשיו, אני לעולם לא אקנה תבלינים בשוק.
   כתוב תגובה
דיבורים, דיבורים.  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שני, 24/12/2001, שעה 19:01
בתשובה לNY מאושר
כבר הבטחת לי שלוש עוגות שונות ''שישנו את דעתי על...'', ומה אנחנו רואים? מה?
*מי* לא היה בסדנא?
זהו. אני את שלי אמרתי.
   כתוב תגובה
התא הראשון ברחובות  (חדש)
אלי יום שלישי, 25/12/2001, שעה 6:29
בתשובה לאסטרו-נעמי
כדאי להזכיר שברחובות היה קיים לפני שנים תא אחר של חובבי מדע בדיוני שהתקיים במשך 9 שנים רצופות . התא בראשותו של אהרון שיר הבלתי נלאה היה מתכנס אחת לחודש כדי לשמוע הרצאות ולראות סרטים . אהרון שיר פירסם במסדרת הפעילות את הפנזין ''סייבר קוזן '' שממשיך להתקיים עד עצם היום הזה ויוצא לאור אחת לחודש , והוא הפנזין הישראלי הוותיק ביותר ומן הסתם אחד הוותיקים והרצופים ביותר בעולם כולו.
   כתוב תגובה
התא הראשון ברחובות  (חדש)
אלי יום שלישי, 25/12/2001, שעה 6:31
בתשובה לאלי
דותן דימנט פירסם מאמר על התא הזה לאחר סגירתו בגיליון ''המימר העשרי '' מספר 5 בשם ''סיום סאגת רחובות ''.
   כתוב תגובה
דימט, לא דימנט!  (חדש)
אהרון ה. יום שלישי, 25/12/2001, שעה 9:08
בתשובה לאלי
   כתוב תגובה
דימנט , לא דימט !  (חדש)
אלי יום שלישי, 25/12/2001, שעה 12:59
בתשובה לאהרון ה.
אם יש כאן טעות אז היא של חוברת ''המימד העשירי '' שבה אוית שמו של דותן כדימנט .
   כתוב תגובה
דימט , לא דימנט !  (חדש)
אהרון ה. מתעקש יום שלישי, 25/12/2001, שעה 18:00
בתשובה לאלי
אל תאמין לעיתונים.(במיוחד לא לאלה שדותן דימט עורך אותם :-)
תאמין רק לדף הרשמי באתר הרשמי: http://www.sf-f.org.il/story.php3?id=189
   כתוב תגובה
אכן, ראוי להזכיר את אהרון שיר  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שלישי, 25/12/2001, שעה 16:49
בתשובה לאלי
ופועלו המדהים ברחובות, בזמנים שלא היה קיים שום זכר של תא בארץ. להראותכם שלא צריך תמיכה של אף אחד כדי להקים תא פעיל ויעיל ולהחזיק אותו במשך שנים...

הכתבה, מצד שני, עסקה בדרכים להקמת תאים חדשים ובתאים פעילים כיום, ולכן לא הוזכרו בה לא התא הרחובותי של שיר, לא תא המד''ב בטכניון ולא סדרות ההקרנות באוניברסיטת ת''א.
   כתוב תגובה
ורק אציין ואזכיר  (חדש)
גל יום שלישי, 25/12/2001, שעה 17:05
בתשובה לאסטרו-נעמי
שאהרון עדיין ממשיך בפעילות מד''ב ברחובות - עם הקרנות סרטי מד''ב דו (או תלת) שבועיות, אותן אני מפרסם בפורום האגודה וברשימת פעילויות חודשית דרך קבע. למרבה הצער, נראה שאני עושה זאת לחינם, שכן למעט כמה מחבריו של אהרון (שהיו בזמנו חברי המועדון הרחובותי), איש לא בא וחבל.
   כתוב תגובה
רחוק לי רחובות  (חדש)
שלמקו יום שלישי, 25/12/2001, שעה 17:17
בתשובה לגל
ובלתי אפשרי מוצ''ש.
   כתוב תגובה
ורק אציין ואזכיר  (חדש)
אלי יום שלישי, 25/12/2001, שעה 22:02
בתשובה לגל
שכמה מהכתבות שפורסמו כאן באתר האגודה ובחוברות המימד העשירי החלו את חייהם בהרצאות בתא של אהרון וכמה מהם ככתבות בסיבר קוזן שלו. למשל הכתבה על באק רוג'רס והסדרה על ההיסטוריות החלופיות .
עוד הרצאות שניתנו אצל אהרון כללו דיונים על ארכיאולוגיה במדע בידיוני ,על ההיסטוריות שלה עתיד במד''ב וסקירה על סדרת פרי רודאן הגרמנית שאולי יופיעו כאן בעתיד.
חוברות סייבר קוזאן של אהרון כבר מזמן עברו את מספר ה-‏200 ועוד היד נטויה . מן הראוי שמישהו יעלה מבחר חומרים מהם לאינטרנט.
   כתוב תגובה
אלי קצת מגזים.  (חדש)
גל יום שלישי, 25/12/2001, שעה 23:06
בתשובה לאלי
חוברות סייבר קוזן (CyberCozen) רק השנה עברו את גליון ה-‏150.
זה עדיין הישג מכובד מאוד.
   כתוב תגובה
כל הכבוד לאהרון שיר!  (חדש)
אהרון ה. (לא אהרון שיר) יום רביעי, 26/12/2001, שעה 11:50
בתשובה לאלי
רק למען הסר ספק, לטובת אותם שניים-שלושה אנשים ביקום שלא מכירים את כל הנפשות הפועלות באגודה: כל המחמאות הקודמות לגבי הפנזין הוותיק ''סייבר קוזן'' שייכות לאהרון שיר, ולא לכותב שורות אלה.
אכן מגיע לו קצת כבוד והערכה, לשם שינוי (והמבין יבין).
   כתוב תגובה
מה אומר ומה אגיד  (חדש)
elric win יום רביעי, 26/12/2001, שעה 19:44
בתשובה לאהרון ה. (לא אהרון שיר)
ילדותי עברה עלי בפתח תקווה נטולת התאים (לפחות עד לשנים האחרונות, ככל הידוע לי), אשר בה נחשב המדע הבדיוני לאחד המדעים האבודים...
גורל מר זה אשר אינה לי הבורא גרם לכך שעד שעברתי לגור בתל אביב, סברתי לתומי כי הנני חובב המד''ב היחיד ביקום (הימים היו ימי טרם פרוץ מהפכת האינטרנט לכל פועל).
מצד שני, עקב העובדה שלא היה לי ממי לשאול ספרים, צברתי לי אוסף נאה של ספרי מד''ב, כך שלכל מטבע יש שני צדדים...
   כתוב תגובה
ועכשיו,  (חדש)
דפי יום שישי, 28/12/2001, שעה 16:08
מישהו מתכנן להקים תא תל-אביבי, או שאני אצטרך לקחת יוזמה?
(אם אני לא הייתי אני לא הייתי נותנת לי להקים תא, אבל אם אפאחד אחר לא עושה שום דבר בעיניין.... ואם כן, אני אשמח לעזור.)
   כתוב תגובה
ידוע לי על כמה וכמה וכמה אנשים  (חדש)
אסטרו-נעמי שבת, 29/12/2001, שעה 17:02
בתשובה לדפי
שמתלוננים כבר שנים על כך שיש תאים בכל מקום חוץ מתל אביב... שלחי לי דוא''ל, אני אחזיר לך כמה טלפונים.
כולם, אגב, טוענים שהם נורא ישמחו לעזור אבל אין להם את הזמן להיות אחראים בעצמם על תא תל אביבי. בהצלחה! :)
   כתוב תגובה
יתכן כי המשימה תהיה קלה יותר  (חדש)
NY מאושר שבת, 29/12/2001, שעה 17:20
בתשובה לאסטרו-נעמי
אם התא האמור לא יהיה תל-אביבי דוקא אלא יכלול את כל/רוב גוש דן. כך נתן יהיה למצוא, אולי, מעט יותר אנשים ומקומות לפעילות.
   כתוב תגובה
כן,  (חדש)
דפי יוצאת לעבודה שבת, 29/12/2001, שעה 17:34
בתשובה לNY מאושר
נראה לי די הגיוני שהתא הזה יהיה לכל הסביבה (במיוחד בגלל העובדה שאני מקווה להשיג חדר בב''ס שלי, שנמצא בגבעתיים, ליד הבורסה. אם אני אצליח זה יכול להיות יתרון של ממש, כי יש הרבה חדרים עם טלוויזיה [יחסית])
בכל-מקרה, כשאני אגיע לשלב 3 (אם בכלל), אני אודיע כאן.
אם מישהו רוצה לעזור (ואני ממש צריכה עזרה), הנה הדואל שלי:
oriter@netvision.net.il
או שאפשר פשוט להקליק על השם שלי למעלה.
יאללה, בהצלחה לי...
   כתוב תגובה
המון בהצלחה!  (חדש)
אסטרו-נעמי שבת, 29/12/2001, שעה 19:38
בתשובה לדפי יוצאת לעבודה
אם את זקוקה לעיצות, פעילויות, מכתבים רשמיים, עזרה בבניית תוכנית שנתית / תוכנית תקציב או כל דבר אחר שאני יכולה לעשות לטובתך מחיפה הרחוקה... את יודעת את הדואל שלי :)
   כתוב תגובה
ואני באמת תהיתי  (חדש)
נונין שבת, 29/12/2001, שעה 19:46
בתשובה לדפי יוצאת לעבודה
איך זה שבכל אזור גושדן אין תא.
זה קורה הרבה גם בקבוצות-עניין אחרות, והשאלה היא האם זה בגלל ש:
1. תושבי תל-אביב וגושדן לא מרגישים כמיעוט נרדף.
2. תושבי ת''א הם אנשים עסוקים נורא.
3. לתושבי ת''א יש מספיק גירויים בנושא מד''ב (סינמטק, אוזן שלישית, מרכזי הפעילות של האגודה) והם לא צריכים תא מחתרתי.
4. ת''א היא פיקציה. העיר הושמדה מזמן בהתפקה חייזרית וכל מי שחושב שהוא דר בה גר באמת בערד.
5. כל התשובות נכונות.
   כתוב תגובה
4!  (חדש)
untiteld שבת, 29/12/2001, שעה 20:03
בתשובה לנונין
או יותר נכון, לדעתי, 1+3.
   כתוב תגובה
דפי החליטה באופן סופי להקים תא  (חדש)
אסטרו-נעמי יום ראשון, 13/01/2002, שעה 22:28
בתשובה לדפי יוצאת לעבודה
תל-אביבי, והיא מחפשת אנשים המעוניינים לדחוף את הרעיון. לפרטים והצעות עזרה - הדוא''ל שלה הוא oriter@netvision.net.il .
קדימה, צאו מהחורים, כל אלו שהתלוננו שנים שרק בתל אביב אין תא...
   כתוב תגובה
מבשרת?!  (חדש)
hazgul יום שני, 31/12/2001, שעה 18:46
יש תא במבשרת?!
למה אף אחד לא אמר לי?!?!

חוץ מזה, פעם ראשונה שאני רואה תמונת מהIRTC מחוץ לגבולות ה-IRTC )חוץ ממקרה אחד..(. מדובר, כמובן בתמונה של ספינת האוויר -
U.S. Naval Air Station Lakehurst N.J
ב6 למאי 1937 בשבע וחצי בבוקר.

שימו לב -
   כתוב תגובה
הנה, אמרתי... :)  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שלישי, 01/01/2002, שעה 23:53
בתשובה לhazgul
   כתוב תגובה
ניצחנו וניצחנו.  (חדש)
קילרוי יום רביעי, 02/01/2002, שעה 12:48
רק לידעתכם כולכם (ובעיקר את, נעמי) אצלנו בתא הירושלמי אין מריבות אמיתיות.
יש כמובן סיכסוכים פרטניים בין אנשים בודדים, אבל אין לזה שום השפעה על התא עצמו. ואנשים מסוגלים להתגבר על הצורך שלהם במריבות.
הידד.
   כתוב תגובה
שקרן. תמיד היית ותמיד תשאר.  (חדש)
יונתן, חבר בתא הנ''ל, מנסה להתבדח יום רביעי, 02/01/2002, שעה 16:43
בתשובה לקילרוי
   כתוב תגובה
עדיין... :)  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שישי, 04/01/2002, שעה 0:39
בתשובה לקילרוי
הכרתי כמה קבוצות שעברו שנה-שנתיים של פעילות לפני ''שלב המשבר''. נדיר, אבל הכרתי.
החבמה היא לא להמנע מהשלב - הוא יגיע, והוא הכרחי, כדי שאנשים יוציאו את מה שהם שמרו בבטן. החכמה היא לעבור אותו בשלום, בלי שהריבים ישפיעו על פעילות התא, ולהמשיך הלאה מגובשים אף יותר.
שוב, מנסיון - קבוצות שעברו את שלב המשבר בהצלחה הפכו מגובשות יותר, פעילות יותר ומאושרות יותר.
   כתוב תגובה
אחח,נוסטלגיה...  (חדש)
איש זקן וותיק שבת, 23/08/2003, שעה 19:10
בתשובה לאסטרו-נעמי
במקרה תוך שיטוט מתוך שיעמום טוטאלי עליתי על הכתבה הנושנה הזאת.
אחח,זכרונות של סכו''מ מתרעם על חזה וקריאות סגידה למנהיגתנו הדגולה אסטרו-נעמי.
היו זמנים '')
   כתוב תגובה
מאחר שבימינו מצבת התאים הפעילים  (חדש)
Boojie יום רביעי, 05/01/2005, שעה 10:49
השתנתה מאד, האם מישהו יכול בבקשה לפרסם פה רשימה של התאים הקיימים בימינו וקצת פרטים לגבי כל אחד מהם? שלפחות בתגובות למאמר יהיה מידע עדכני, כי ככל שאני רואה אין פה כזה.
   כתוב תגובה

הדעות המובעות באתר הן של הכותבים בלבד, ולמעט הודעות רשמיות מטעם האגודה הן אינן מייצגות את דעת או אופי פעולת האגודה בכל דרך שהיא. כל הזכויות שמורות למחברים.