על האגודה | פעילויות | הצטרפות | צרו קשר | כתבו לאתר | English Site | בפייסבוק
עוד בקטגוריה זו:

זומבים עליך, ישראל!
סרטים / נורית הוראק
04/03/13
תגובות: 2  
מעגל בלי הרבה קסם
סרטים / עליזה בן מוחה
20/10/12
תגובות: 3  
קפטן אמריקה ומלחמת העולם השנייה
סרטים / אנדרו ליפטאק
03/09/11
תגובות: 1  
מקור לא ברור
סרטים / עליזה בן מוחה
30/07/11
תגובות: 4  
כמעט הסוף (חלק ראשון)
סרטים / עליזה בן מוחה
12/06/11
תגובות: 0  
חלום גנבים
סרטים / עליזה בן מוחה
29/12/10
תגובות: 13  
טובים השניים?
סרטים / עליזה בן מוחה
14/08/10
תגובות: 5  
מגע של קסם
סרטים / לילי דאי
14/05/10
תגובות: 2  
המקום שאליו גיבורי אקשן הולכים למות

סרטים / לילי דאי
02/05/10
תגובות: 4  
מה שיותר כחול יותר ממדים
סרטים / לילי דאי
31/01/10
תגובות: 5  
על ממוצע ומעל הממוצע
סרטים / אֹרן רהט
24/10/09
תגובות: 8  
לשקוע בסרט טוב
סרטים / רז גרינברג
28/04/08
תגובות: 1  
דיקסילנד
סרטים / אהוד מימון
03/10/06
תגובות: 2  
חייו ומותו של סופרמן
סרטים / רני גרף
25/07/06
תגובות: 22  
הטרור כמשל
סרטים / רני גרף
03/04/06
תגובות: 15  

יוצאים מהארון
סרטים / דובי זולטי
יום רביעי, 28/12/2005, שעה 13:41

על העיבוד הקולנועי החדש של הספר הראשון בסדרת נרניה של סי. אס. לואיס, 'האריה, המכשפה וארון הבגדים'


'האריה, המכשפה וארון הבגדים', הספר שפתח את סדרת נרניה (אם כי הוא השני בה, כרונולוגית) נכתב על ידי קלייב סטייפלס לואיס לפני יותר מחצי מאה. עכשיו, 55 שנים לאחר צאתו לאור לראשונה, מעניקה הוליווד לספר את הכבוד הראוי לו בסרט אוהב, מרהיב ונאמן.

בזמן מלחמת העולם השניה, כשטייסים גרמנים מפציצים את לונדון, שולחת אם מודאגת את ארבעת ילדיה, לוסי, אדמונד, סוזן ופיטר, אל הכפר הרחוק והמוגן. שם, תוך כדי משחק, הם מוצאים שדלתו של ארון בגדים ישן בחדר ריק מובילה אל תוך ממלכה קסומה בה שולטת המכשפה הלבנה וחורף שורר כבר מאה שנה. אך לדברי הנבואה יום אחד יופיעו שני בני אדם ושתי בנות חווה שיגרשו את המכשפה הרעה ויחזירו את האביב לנרניה. בעזרת האריה אסלן, המנהיג הטוב, יוצאים הילדים להלחם על החופש של נרניה.


רבות נכתב ונאמר על ההשפעות הנוצריות ועל הדימויים הבוטים יותר ופחות שלואיס הכניס לספריו - ובעקבותיו והבמאי הניו-זילנדי אנדרו אדמסון לסרטו. אבל בעוד סרטים כמו המטריקס (בעיקר בחלק השלישי הזכור לרע) מכילים דימויים הזועקים עד לב השמיים ומפריעים לחוויית הצפיה, כאן הם חלק אינטגרלי מהסיפור ואין בהם צרימה. הסכנה שילדים עבריים תמימים ילכו וימירו את דתם בעקבות צפיה בנרניה אינה גבוהה במיוחד, ואולי יותר מכך – הערכים הנוצריים-כביכול המופיעים בסרט ובספר נוגעים בעיקר לעניינים אוניברסליים כגון חשיבות החברות, הקרבה עצמית וכולי. לא מסר רע במיוחד לילדים באשר הם.

הסרט, כמו הספר, מיועד בראש ובראשונה לילדים. הסגנון הקולנועי שנבחר וכן וגם ההרחבות והשינויים (הפעוטים) שנעשו בגרסה הקולנועית מיועדים בראש ובראשונה לקהל זה. השוואה לספר, אגב, מראה כי זהו אחד הסרטים הנאמנים ביותר למקור הספרותי שנראו על המסך הגדול אי פעם. אמנם יש שינויים ותוספות קלות, בעיקר בתחום האקשן, אותו הספר משאיר בעיקר לדמיון, ואף כמה השמטות מרגיזות קמעה, אבל לא נמצא כאן שינויים עלילתיים מהותיים כמו ב'שר הטבעות' או השמטת דמויות כמו בסרטי הארי פוטר. נראה כי הסרט נעשה עם המון הערכה ואהבה למקור הספרותי, וצוות הכותבים, אן פיקוק, אדמסון עצמו וחברים נוספים, העביר את הסיפור מהדמיון ישירות אל המסך בצורה נהדרת. העיצוב האומנותי של הסרט והאפקטים המיוחדים מדהימים ומשתלבים בנוף המהמם של ניו זילנד, אותו למדנו להכיר ב'שר הטבעות'. יחד הם יוצרים תחושה של ארץ אחרת, ולא של איזו במה במגרש החניה של סטודיו בקליפורניה.


התחושה הנעימה המתפשטת בכל הגוף במהלך הצפיה בסרט לא נפגמת גם כשבוחנים את השחקנים, ובעיקר את הילדים בתפקידים הראשיים. מלבד ליאם ניסן, שקולו בוקע מגרונו של אסלן, קשה לזהות את רוב השחקנים. אמנם חלקם מוכרים – כמו טילדה סווינטון, המגלמת את המלכה הלבנה – אבל בכללותו צוות השחקנים לא כולל שמות גדולים. עם זאת, הליהוק כמעט מושלם, גם מבחינת איכות המשחק וגם בהתאמה החיצונית של כל שחקן לדמות אותה הוא מגלם. ויליאם מוסלי הוא פיטר נהדר, אחראי ודואג. סקאנדר קיינס מצליח להתמודד עם דמותו של אדמונד, שהנה מורכבת מעט יותר מאלה של אחיו ואחיותיו, בצורה סבירה. אנה פופלוול היא העתק של ה''סוזן'' אותה ראיתי לנגד עיני כשקראתי את הספר, וג'ורג'י הנלי בתור לוסי אמנם מחייכת די הרבה, אך מפגינה ביצועים מרשימים בחלקים בהם היא מופיעה לבדה. חסרונה היחיד של טילדה סוונסון, המכשפה הלבנה, הוא תסרוקתה, וג'יימס מקאוורי מצוין בתור מר טומונוס הפאון. שאר הדמויות הממוחשבות הן בדיוק כאלה – ממוחשבות – לעתים ממוחשבות מדי. למרות זאת, קשה לחשוב על אופן אמין יותר בו ניתן היה ליצור בונה מדבר, או שועל מדבר, או כל חיה מדברת אחרת.

הצפיה בנרניה היא תענוג צרוף לכל מי שקרא ואהב את הספר וגם לאלה שעדיין לא קראו אותו, אם הם ידעו מראש לאן הם הולכים (דהיינו – סרט המיועד לילדים) ויכינו את עצמם לסיפור אגדה מקסים.


סיפורי נרניה: האריה, המכשפה וארון הבגדים (The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe)
במאי: אנדרו אדמסון
תסריט: אן פיקוק, אנדרו אדמסון, כריסטופר מרקוס, סטיבן מקפילי
שחקנים: ויליאם מוסלי, סקאנדר קיינס, אנה פופלוול, ג'ורג'י הנלי, טילדה סוונסון, ג'יימס מקאוורי, ליאם ניסן
ארה''ב, 2005
140 דקותהסרט ב-imdb
אתר הסרט

 
חזרה לעמוד הראשי         כתוב תגובה

 
ראיתי את הסרט לפני יומיים (ספולייר)  (חדש)
La Strega Blu יום חמישי, 29/12/2005, שעה 11:48
והוא אכן מהנה ביותר. הוא נאמן למקור, כפי שצויין בביקורת. אבל - אני הרגשתי שהסרט מאוד פישט את המסר של הספר. אולי בגלל שאני מאוד מחוברת לפילוסופיה הנוצרית של לואיס, הסרט הרגיש לי כמו חוברת מצויירת לילדים. אמנם העיצוב מרהיב, אבל בלי יותר מידי תוכן. הסצנה שהייתה מאוד רחוקה מהמקור מבחינה רגשית היא סצנת הקרבת אסלאן. היא הייתה צריכה לזעזע ולהחריד - אבל בסרט היא הייתה סתמית כל כך.
   כתוב תגובה
כל עניין אסלן היה מצער ביותר, לדעתי.  (חדש)
NY יום חמישי, 29/12/2005, שעה 12:14
בתשובה לLa Strega Blu
הוא לא היה מרשים ויזואלית, והקול שלו היה ממש... לא מתאים. ציפיתי שקולו ירעיד את אמות הסיפים.
גם הילדים לא הרשימו אותי במיוחד.
מצד שני, הבונים היו בסדר גמור, וטומנוס היה מצוין. וחברתי שתחיה החלה להזיל דמעות עוד לפני כותרות הפתיחה, אז קשה לומר שהסרט לא אפקטיבי.
   כתוב תגובה
גם אני התחלתי להזיל דמעות  (חדש)
La Strega Blu יום חמישי, 29/12/2005, שעה 12:53
בתשובה לNY
ברגע שלוסי נכנסה לנרניה בפעם הראשונה. כי נרניה כארץ הייתה בדיוק מה שדמיינתי לעצמי במשך עשרים שנה מאז גיל תשע. העצים המושלגים, הפנס וכו'. גם כל הדמויות המשניות היו ''נכונות לי'' להפליא. כמובן המכשפה הייתה נהדרת (אולי לא מספיק מרשעת ואכזרית - גם בהקשר לסצנת ההקרבה).
   כתוב תגובה
אותי עצבן שהמכשפה הרעה  (חדש)
אמבר יום שני, 09/01/2006, שעה 16:14
בתשובה לLa Strega Blu
נראתה בדיוק כמו מלכת הבורגים ב''מפגש''.
   כתוב תגובה
הסרט הנסיך כספיאן  (חדש)
קטיה יום ראשון, 03/08/2008, שעה 11:47
בתשובה לLa Strega Blu
ברגע האחרון כשכספיאן אמר ללוסי ,פיטר,אדמונד וסוזן להתראות אז התחלתי להזיל דמאות , כי בכל זאת זה היה רגע ממש של צער שהם עוזבים את נרניה ..
   כתוב תגובה
(:  (חדש)
מיכל דבוש יום שני, 16/06/2008, שעה 7:52
בתשובה לLa Strega Blu
ראיתי את הסרט נרניה הנסיך כספיאן,
ראיתי אותו שבוע שעבר ביום שלישי
סרט פשוט מדהים אני ממליצה לכם לראות אותו
אני נהניתי מכל רגע ורגע בסרט
הייתי מרותקת למסך בהתחלה לא חשבתי שזה
נרניה כי בהתחלה מראים את הנסיך כספיאן
בורח ולא ידעתי שזה זה ואז הבנתי שזה
כן נרניה (: ,
אני ממליצה מאוד מאוד.
= מיכל =
   כתוב תגובה
סרט טוב=)  (חדש)
אושרת יום ראשון, 18/10/2009, שעה 17:50
בתשובה לLa Strega Blu
סרט א-ח-ל-ה!!!!!!!!!!
   כתוב תגובה
הכי עיצבן אותי מה שעשו לאדמונד.  (חדש)
וויני השווה יום חמישי, 29/12/2005, שעה 12:55
לא אהבתי את מה שעשו עם אדמונד בסרט.

בספר אדמונד היה ילד ממש רע - הוא הציק ללוסי כל-הזמן אחרי שהיא חזרה לראשונה מנרניה, ושיקר כשהוא ולוסי חזרו מנרניה כשהיא כל-כך הזדקקה לעדות-אמת שלו, ופיטר ציין שהוא תמיד אהב להתנכל לקטנים ממנו, וכשהתברר לכולם שלוסי צדקה פיטר מאוד כעס עליו וקילל אותו, ובצדק. וכשהוא שמע על אסלן הוא הרגיש רע, בניגוד לשלושת האחרים. והוא שאל את הבונים אם המכשפה הלבנה תעשה מאסלן אבן, וכשהוא הלך לבית המכשפה הוא חשב איזה דברים לא נעימים הוא יעשה כמלך בנרניה נגד פיטר והבונים, ואחר-כך צייר שפם על פסל של אריה. ובסוף ציינו שהוא היה כזה מאז שנת הלימודים הראשונה שלו בבית-ספר נורא.

עכשיו, בסרט הפכו אותו לסתם ילד שובב וקצת חצוף שבוגד בגלל תמימות ונסיבות של חוסר-מזל, והפכו את פיטר לזה שלא בסדר וששתלטן כלפיו. השמיטו את ההצקות שלו ללוסי, ואת ההערה שלו על אסלן אצל הבונים, ואת הציור של השפם על האריה, ואת המחשבות הלא-נעימות שלו כשהוא שמע לראשונה על אסלן, ולא סיפרו מה הוא חשב בדרך לבית המכשפה הלבנה, וגם בקטע שהוא משקר ואומר לפיטר וסוזן שהם לא היו בנרניה לא עשו אותו גועלי מספיק, וכשהם מגיעים לנרניה פיטר כמעט שלא כועס עליו, ורק קורא לו שקרן קטן.

בסוף, כשהוא חוזר לחבורה אחרי שהצילו אותו, בסרט הוא אפילו לא מבקש סליחה. בספר סוזן מציינת שאם הוא ישמע שאסלן מת בגללו הוא ירגיש נורא, ובסרט, פיטר והוא שומעים שהוא מת בקרב והוא לא מרגיש כלום - מה שמאשר שכל מה שקרה היה נסיבות של תמימות וחוסר-מזל מצדו ולכן זו לא אשמתו.

בקיצור, בסרט הפכו את אדמונד לילד טוב שעושה טעויות שנובעות מתמימות, ולא ילד רע, כמו בספר. לדעתי זה חבל, כי השינוי שהוא עבר היה חלק אינטגרלי מהסיפור לדעתי.

לדעתי הסרט הפסיד הזדמנות להציג דמות שעוברת שינוי אישיות דרמטי. היתה אפשרות לעשות את אדמונד רע כמו בספר - ואולי אפילו יותר מגעיל - ובסוף להדגיש את החרטה שלו, במקום להתמקד במריבות השליטה בינו לבין פיטר.

ובסצינה עם הבונים - לא דיברו על אסלן באותה אריכות כמו בספר, ולא ציינו כמה ''קדוש'' הוא, מבחינה דתית. וחבל - כי זה היה חלק אינטגרלי מהספר.
ולא סיפרו בכלל על תקופת-המלכות שלהם בנרניה.
וזה לא הגיוני מבחינת הספר שפיטר ירוץ להתחבא מגברת מקריידי אחרי שכדור שבר את החלון. אפילו לפני שהוא הגיע לנרניה, הוא היה טיפוס שייקח את האשמה עליו ולא יתחמק ממנו במקרה שקורה דבר כזה. בספר הם פשוט רצו להסתתר מחבורת מטיילים שגברת מקריידי הביאה לשם.
   כתוב תגובה
צייר לו שפם  (חדש)
דותן דימט יום חמישי, 29/12/2005, שעה 15:11
בתשובה לוויני השווה
בסרט אדמונד כן מצייר שפם לפסל של פנתר, שמופיע גם בסיום עם שפם מצוייר.
   כתוב תגובה
מי שבטוח יצא מהארון הוא מר טומנס - אוחצ'ה מלב הקהילה  (חדש)
אלכסיס יום חמישי, 29/12/2005, שעה 16:16
אני די התאכזבתי מהסרט. אמנם העיבוד נאמן למדי למקור הספרותי, אבל להרגשתי הוא היה טכני וחסר נשמה. אבל אולי לא צריך לצפות יותר מבמאי שניסיונו מסתכם בבימוי שרק 1 ו-‏2 - מה הפלא שהדמויות המשכנעות ביותר (פרט לטילדה סווינטון המדהימה) היו החיות יצירי המחשב?
   כתוב תגובה
אני לא בטוח שאני מבין למה הכוונה  (חדש)
דובי יום שישי, 30/12/2005, שעה 1:05
בתשובה לאלכסיס
יש לך דוגמאות ספציפיות ל''טכני וחסר נשמה''? מה היו יכולים לעשות יותר טוב?
   כתוב תגובה
define: משעמם וחסר נשמה  (חדש)
אלכסיס יום רביעי, 04/01/2006, שעה 12:18
בתשובה לדובי
מה היו יכולים לעשות אחרת? קצת קשה לתת מפרט לקסם, ההתרגשות ותחושת ההרפתקאה ששפעו מהספר ונעדרו כמעט לחלוטין בעיבוד הקולנועי. אבל אפשר להצביע על משחק סתמי ולא משכנע של הילדים, ותחושה שהבמאי לא השכיל להעז ולעצב חזון משלו. הוא עבד by the book, תרתי משמע, ובעיני התוצאה לא הייתה מוצלחת.
וחוץ מזה, הוא הצליח לבחור לוקיישנים משעממים בניו-זילנד - 'הישג' מפוקפק, בעיקר בהשוואה לשרה''ט.
   כתוב תגובה
(:  (חדש)
מיכל דבוש יום ראשון, 03/08/2008, שעה 18:01
בתשובה לאלכסיס
אני ממש לא מבינה למה התאכזבת מהסרט ? זה סרט מושקע ונראה אמיתי מאוד. דוגמא אסלן זה פשוט נראה שהוא אמיתי לגמריי ... את פשוט לא מעריכה מספיק את הסרט ... ואת לא מעריכה את האנשים ששמו על זה 3 מיליון דולר והשקיעו בזה ... אז כנראה שאת לא באמת יודעת מה זה סרט אמיתי.
ומה הקשר ? : '' מי שבטוח יצא מהארון הוא מר טומנוס ''
זה הסרט הכי יפה ומושקע שראיתי ... אבל את חושבת אחרת ..
   כתוב תגובה
אכזבה  (חדש)
אוריאל יום שישי, 30/12/2005, שעה 11:22
אני ממש התאכזבתי מהסרט אם כי ראוי לציין כי הוא נאמן יחסית למקור. הדבר שהכי הפריע לי בסרט הוא שנעשה רק לילדים ולכן בתור אדם מבוגר לא כל כך נהנתי בסרט. מבחינתי היה שווה יותר להשקיע בסצנת המלחמה שם זה נראה עלוב למדי. ראיה לכך שהסרט נעשה לילדים הוא בכך שאחרי המלחמה כל הטובים יצאו ללא פגע מהמלחמה.
   כתוב תגובה
מי בדיוק אמור להפצע או לההרג  (חדש)
דובי יום שישי, 30/12/2005, שעה 12:41
בתשובה לאוריאל
בסצינת הקרב? פיטר? אדמונד (שנפצע)? לוסי? אולי אסלן? הטענות שיש לך הן נגד הספר לא הסרט, בו הקרב הוא בערך עמוד וחצי, אולי שנים ומהלך הקרב דומה מאוד למה שהוצג בסרט (כולל הקטע בו אדמונד שובר למלכה את המטה, והקרב של המלכה עם פיטר)
   כתוב תגובה
אהבתי מאוד וכנראה יותר בפעם הבאה  (חדש)
miriamoffir יום ראשון, 01/01/2006, שעה 9:12
אהבתי מאוד את הסרט וכבר באמצע היה לי ברור שכדאי לראות שוב ושוב.
הפגמים הקטנים ממש לא מפריעים זהו סרט מרהיב,נאמן לסיפור וגם לדמיון
מומלץ בחום לכל אוהב אגדות
   כתוב תגובה
השאלה האמיתית היא...  (חדש)
אסף יום ראשון, 01/01/2006, שעה 15:12
אם גנדלף הלבן היה מופיע רכוב על אסלן בקטע שבו אסלן חוזר לחיים, האם הבמאי היה הופך לפיטר גקסון?
   כתוב תגובה
מישהו יכול להסביר לי  (חדש)
אמא של... יום חמישי, 05/01/2006, שעה 18:09
בורה שכמוני, איך הם עושים את זה? כוונתי לאריה, לבונה וכל השאר. פשוט מדהים.
איך זה עובד, מבחינה טכנית?
תודה.
   כתוב תגובה
בגדול של הגדול  (חדש)
דובי שבת, 07/01/2006, שעה 21:23
בתשובה לאמא של...
משתמשים במחשב כדי ליצור את הדמויות, מצלמים את המסך על רקע של מסך ירוק (או כחול) ובתהליך דיגיטלי מחליפים את הכחול בתמונה של המחשב. בנרניה, קינג קונג ושר הטבעות אפשר לראות מידי פעם בברור שהדמויות האנושיות ''מודבקות'' על הרקע.

יש עוד הרבה שיטות של אפקטים מיוחדים -- ב- DVD המורחב של שר הטבעות יש פירוט רב על האפקטים המיוחדים ואיך עשו אותם, ואם את רוצה לדעת יותר, אני בטוח שלדוד גוגל יש תשובות.
   כתוב תגובה
ביקורת טובה  (חדש)
יותם ג ק נ לנקסטר יום שישי, 06/01/2006, שעה 23:25
ראיתי את הסרט ביום שני, והוא פשוט מדהים! הדבר היחיד שלא אהבתי בו היה התסרוקת של המכשפה. למה לעזאזל עשו לה את זה? למה??
   כתוב תגובה
תגובה לתסרוקת  (חדש)
אוריאל יום שלישי, 10/01/2006, שעה 9:13
בתשובה ליותם ג ק נ לנקסטר
עושים את זה בדרך כלל בסרטי מד''ב ראה התסרוקת של הנסיכה ליה במלחמת הכוכבים
   כתוב תגובה
מר טומנוס מועמד לפרס  (חדש)
רעות שבת, 14/01/2006, שעה 19:55
השחקן הנפלא ששיחק גם בילדי חולית ועוד, מועמד לפרס שחקן משנה הטוב ביותר ב- BAFTA. לדעתי הצנועה הוא שיחק מדהים והצליח במעט זמן מסך (יחסית) ליצור דמות מורכבת ולא כל כך צפויה כמו שאר הילדים, המכשפה ואסלן וכו' שהפשטנות ניגרת מכל מילה שהם מוצאים מהפה..
   כתוב תגובה
  (חדש)
שני יום ראשון, 09/04/2006, שעה 12:05
כל הספרים מעולים ומענינים
   כתוב תגובה
תמונות של אדמונד  (חדש)
Nadav_sa יום ראשון, 16/04/2006, שעה 22:39
אני צריך תמונות של אדמונד מאחוריי הקלעים...(סקאנדר קיינס-שמו האמיתי של אדמונד)....
   כתוב תגובה
תמונות של אדמונד  (חדש)
אלמוני יום חמישי, 04/01/2007, שעה 14:17
בתשובה לNadav_sa
יש לי תיכנה לגוגל ואז תעשה
   כתוב תגובה
נרניה- הסרט  (חדש)
אלמוני יום חמישי, 15/06/2006, שעה 16:27
הסרט ממש יפה!!!!
אני ממליצה לכולם בחום רב.
זה מיוחד עם הרבה אפקטים.
   כתוב תגובה
נרניה- הסרט  (חדש)
מאיר יום חמישי, 04/01/2007, שעה 14:20
בתשובה לאלמוני
נכון זה מאוד יפה כדאי לכם יש הרבה אפקטים וזה גם מאד מרגש איך מלכת האור ''הרגה'' את האריה ואז לוסי חשבה שהוא באמת מת ואז לוסי הלכה אל האריה ששכב ''מת'' ואז האריה קם אני ממליץ בחום על הסרט הזה אם היה יפה ספרו לחברים שלכם אם לא ספרו לי טוב בייייי נאנתי אני אכתוב אוד
   כתוב תגובה
נרניה- הסרט  (חדש)
מאיר יום חמישי, 04/01/2007, שעה 14:21
בתשובה למאיר
סליחה מלכת הקור
   כתוב תגובה
נרניה- הסרט  (חדש)
אלמוני שבת, 07/06/2008, שעה 16:07
בתשובה לאלמוני
   כתוב תגובה
מה שמו של...  (חדש)
אני יום ראשון, 06/04/2008, שעה 14:50
מה שמו(במציאות )של השחקן שמגלם את דמותו של פיטר (נרניה האריה המכשפה וארון הבגדים)?
   כתוב תגובה
יש אתר מופלא בשם IMDB  (חדש)
יעל יום שני, 07/04/2008, שעה 0:44
בתשובה לאני
שמכיל המון מידע מסוג זה על סרטים.

הנה הדף המוקדש להאריה, המכשפה וארון הבגדים, ובו רשימת כל השחקנים:

   כתוב תגובה
מה שמו של...  (חדש)
אלמוני יום ראשון, 15/06/2008, שעה 17:35
בתשובה לאני
שמו של השחקן הוא ווילאם מוזלי
   כתוב תגובה
מה שמו של...  (חדש)
מיכל דבוש יום שלישי, 19/08/2008, שעה 13:46
בתשובה לאלמוני
השם של השחקן הוא פיטר [=
וזה ויליאם מוסלי
ולא מוזלי (:
מקווה שעזרתי D:
   כתוב תגובה
מה שמו של...  (חדש)
ענברי יום רביעי, 16/12/2009, שעה 16:11
בתשובה לאני
וויליאם מוסלי זה השם שלו והוא השחקן הכי מדהים שהכרתי...........
   כתוב תגובה
ראיתי סיפורי נרניה הנסיך כספיאן  (חדש)
אור שבת, 04/04/2009, שעה 5:25
ואני ממש רוצה לומר שהסוף ממש ביאס אותי... כאילו מה אחרי שהתחברנו לדמויות 2(2סרטים) אז חצי מהדמויות לא נראה יותר,??? לא הגיוני ולא טוב בכלל
   כתוב תגובה
ראיתי סיפורי נרניה הנסיך כספיאן  (חדש)
יעל יום שלישי, 07/04/2009, שעה 13:01
בתשובה לאור
ככה זה בספרים.

אולי כדאי שתקרא את הספרים.
   כתוב תגובה
ראיתי סיפורי נרניה הנסיך כספיאן  (חדש)
נסיכת כספיאן יום חמישי, 23/04/2009, שעה 22:07
בתשובה ליעל
הי..

יש למישהו/י את הסרט סיפורי נרניה:האריה,המכשפה וארון הבגדים...?.
אשמח מאוד שתשלחו ל פה בקישור באתר..!!!

תודה..

נסיכת כספיאן.
   כתוב תגובה
נסיכה נעלה  (חדש)
kenny יום שישי, 24/04/2009, שעה 12:25
בתשובה לנסיכת כספיאן
את מבקשת קישור להורדה לא חוקית של הסרט? אם מישהו יעלה קישור כזה לאתר הוא יימחק לאלתר.

אהוד מימון,
צוות העורכים.
   כתוב תגובה
נסיכת כספיאן  (חדש)
נסיכת כספיאן יום שישי, 24/04/2009, שעה 18:12
בתשובה לkenny
מדוע זה לא חוקי??
אני רוצה לראות את הסרט באינטרט...
היי'תי רוצה להוריד את סרט אך זה אסור נראלי משום שזה גזל...
אז לראות אותו באינטרנט אפשר??
   כתוב תגובה
המצב פשוט  (חדש)
kenny יום שישי, 24/04/2009, שעה 23:21
בתשובה לנסיכת כספיאן
אם הסרט לא הופץ רשמית באינטרנט על ידי בעלי הזכויות - העלאה שלו לרשת אינה חוקית. אם האתר הזה יפרסם קישור למקום שבו הועלה הסרט הוא עלול לעמוד בפני תביעה. ראי את הכתבה הזו מלפני פחות משבוע:
   כתוב תגובה
נסיכת כספיאן  (חדש)
יעל שבת, 25/04/2009, שעה 18:48
בתשובה לנסיכת כספיאן
מעבר להסבר שניתן, אני מציעה פשוט ללכת לספרית וידאו ולשכור עותק של הסרט באופן חוקי.
   כתוב תגובה
נסיכת כספיאן  (חדש)
נסיכת כספיאן שבת, 25/04/2009, שעה 21:38
בתשובה ליעל
בס''ד.

תודה רבה שעניתם לי...
רק חבל שזה בשבת...
יש לי עוד שאלה.. אם קניתי מהאינטרנט את הסרט מתי בערך הוא אמור להגיע אלי??
   כתוב תגובה
נסיכת כספיאן  (חדש)
יעל יום שני, 27/04/2009, שעה 20:21
בתשובה לנסיכת כספיאן
את השאלה הזו צריך לשאול את האתר שקנית ממנו. הם אלה שיודעים מה זמן המשלוח שלהם.
   כתוב תגובה
נסיכת כספיאן  (חדש)
שיר יום ראשון, 14/06/2009, שעה 21:03
בתשובה ליעל
הי זאת שוב אני...

ירדתי מלהיות נסיכת כספיאן מזמן...
יש לי שאלה...
מה הסדר הכרונולוגי של ספרי נרניה??
אמרה לי איזה אחת מצומת ספרים שה''אחיי'נו של הקוסם'' זה הראשון??!
אם אפשר להגיד לי את כל הסדר.. אז תודה...
   כתוב תגובה
נסיכת כספיאן  (חדש)
kenny יום ראשון, 14/06/2009, שעה 21:21
בתשובה לשיר
סדר הכתיבה, שהוא סדר הקריאה המומלץ לדעת רבים:
- האריה, המכשפה וארון הבגדים
- הנסיך כספיאן
- המסע בדורך השחר
- כס הכסף
- הסוס ונערו
- אחיינו של הקוסם
- הקרב האחרון

הסדר הכרונולגי של המאורעות:
- אחיינו של הקוסם
- האריה המכשפה וארון הבגדים
- הסוס ונערו
- הנסיך כספיאן
- המסע בדורך השחר
- כס הכסף
- הקרב האחרון

מקום טוב לבירור שאלות כאלה:
   כתוב תגובה
ורק תוספת אחת קטנה  (חדש)
נעם יום רביעי, 24/06/2009, שעה 12:29
בתשובה לkenny
למען הסדר הטוב, נציין שמבחינת סדר המאורעות ''הסוס ונערו'' מתרחש אומנם אחרי האירועים הגדולים של ''האריה המכשפה וארון הבגדים'' - אבל הפרק או שניים (אני לא זוכר בדיוק) האחרונים של ''האריה המכשפה וארון הבגדים'' מתרחשים אחריו.
   כתוב תגובה

הדעות המובעות באתר הן של הכותבים בלבד, ולמעט הודעות רשמיות מטעם האגודה הן אינן מייצגות את דעת או אופי פעולת האגודה בכל דרך שהיא. כל הזכויות שמורות למחברים.