על האגודה | פעילויות | הצטרפות | צרו קשר | כתבו לאתר | English Site | בפייסבוק
עוד בקטגוריה זו:

Ancillary Justice
ספרים / אהוד מימון
16/08/14
תגובות: 0  
סוס ורוכבו רמה בים
ספרים / נועה רייכמן
03/05/14
תגובות: 0  
קוקטייל עם טעם לוואי
ספרים / אהוד מימון
05/04/14
תגובות: 3  
לילד יש פוטנציאל
ספרים / נועה רייכמן
22/03/14
תגובות: 0  
במעלה המדרגות היורדות
ספרים / אהוד מימון
23/11/13
תגובות: 0  
לא הדיסטופיה שעליה חשבתם
ספרים / איתי שלמקוביץ
21/10/13
תגובות: 0  
החיים, בעיר קטנה
ספרים / קרן לנדסמן
06/10/13
תגובות: 0  
משחק ילדים?
ספרים / קרן לנדסמן
17/08/13
תגובות: 1  
לא בדיוק סימפוניה
ספרים / אהוד מימון
04/08/13
תגובות: 3  
דרושות מילים לתמונות
ספרים / אהוד מימון
15/06/13
תגובות: 1  
כשאשלין פגשה את קינאן
ספרים / קרן לנדסמן
11/05/13
תגובות: 1  
לשם ובחזרה, ולשם
ספרים / נועה רייכמן
19/04/13
תגובות: 2  
דרושים מספריים
ספרים / אהוד מימון
06/04/13
תגובות: 7  
בחזרה לעתיד שלא היה
ספרים / קרן לנדסמן
16/03/13
תגובות: 5  
להתחיל באומץ
ספרים / נועה רייכמן
02/02/13
תגובות: 0  

כמו ''דמדומים'', אבל גרוע
ספרים / קרן לנדסמן
יום שישי, 06/05/2011, שעה 23:00

ביקורת על לנצח מאת אליסון נואל


''לנצח'' הוא ספר גרוע. ומתסכל. כנראה שיותר גרוע ממתסכל, אבל זו תחרות צמודה.
הסיפור פשוט – בחורה עוברת תאונה בה כל בני משפחתה נספים, ומקבלת כתוצאה מחויה זו כוחות על-טבעיים. היא עוברת לגור עם דודתה במחוז אורנג', שם היא פוגשת בדיימן, נער חסון, שזוף, חזק, מהיר, נפלא, חכם, מבשל, אופה, מצייר, מתעמל, ושותה משקה אדום מסתורי מתוך בקבוק זכוכית. באופן מפתיע הוא לא ערפד, אלא בן אלמוות. למה ואיך – מוסבר בספר (שוב, ושוב, ושוב, לקשי התפיסה שביננו). בקיצור, העלילה של ''דמדומים'' רק בלי הקטע של נצנוצים בשמש ועודף הנצרות שזולגת מכל מקום.

אז מה כל כך גרוע בו?
הכול. אילו הכותבת היתה מעלה את הסיפור הזה לפורום כותבי מדע בדיוני ופנטסיה כלשהו, סביר שהיא הייתה מקבלת ממני תגובה כזו:
אליסון יקירתי, ראשית הרשי לי להחמיא לך על הטיפול בנושא טעון כמו אבדן בני משפחה במקביל לנסיון להתבגר באופן נורמלי ככל הניתן. חבל רק שאת עושה זאת בצורה רשלנית וחסרת חן.
בתור התחלה, את מערבבת זמנים. שמת לב לזה? את מתחילה בהווה, עוברת לעבר, מחליפה בין גופים, וכל זה תוצאה של עריכה רשלנית. קראי את הספר לפני שאת מפרסמת אותו!
הדמויות שלך שטוחות לחלוטין. כל דמות חדשה מוצגת כ''דף דמות'', טכניקה מקובלת במשחקי מבוכים ודרקונים אך מוקצה בספרות יפה. אין שום סיבה לתאר את אופיה של חברתה הטובה של הגיבורה, בעיקר אם אחר כך היא לא מתנהגת בהתאם לתיאור שלה! את לא יכולה לומר שהיא ילדה מוזנחת שמחפשת תשומת לב ומתרחקת מהמשפחה שלה, ומאוחר יותר לתאר כמה היא משקיעה באחיה הצעיר.
החבר ההומו של הגיבורה מתואר בצורה איומה ונוראה. הוא שטוח, נטול אפיונים פרט לסטראוטיפים הגרועים ביותר (משחק במחזות זמר, שונא ספורט, בן לזוג הומואים שאחד מהם כותב רומנים רומנטים והאחר דראג קווין). אפשר ממש לראות אותו מנופף באצבעותיו בצורה מוגזמת ושר בקול גבוה. טוב שלא הדבקת אותו באיידס רק כדי להוכיח שרע להיות הומו. הוא מופיע בעלילה ונעלם ממנה בלי שום היגיון, וגרוע מכול – אין לו שום השפעה על העולם. בשביל מה לכתוב דמות אם היא לא עושה כלום אלא רק שולחת סמסים?
והגיבורה שלך! אוי, אליסון, למה? למה את עושה דברים כאלה? היא שרדה תאונה נוראית וקיבלה כוחות על-טבעיים, בסדר. אבל למה היא מקבלת את כל הכוחות שבעולם? היא גם קוראת מחשבות, גם רואה את העתיד, גם קוראת הילות, גם מסוגלת לדעת תשובות למבחן רק על ידי העברת הידיים שלה עליו, גם זוכרת כל פרט בכל ספר שאי-פעם נגעה בו, גם יפהפיה עוצרת נשימה, גם עשירה להפליא... ומה היא עושה עם כל היכולות האלה? הולכת לתיכון לבושה בקפוצ'ון ומקשיבה למוסיקה. זהו, זה הכול. אה, ומדי פעם היא מדברת עם רוח הרפאים של אחותה המתה.
האחות המתה, דרך אגב, היא הדמות המורכבת היחידה בסיפור, והיחידה שהצלחתי להתחבר אליה. דמות שלכודה בין אהבתה לאחותה שנשארה בחיים לבין הרצון לעבור לעולם הבא. יש לה מחשבות ורצונות משל עצמה, ואפילו איזשהו מיקרו-קונפליקט לקראת סוף הספר.
אליסון, אני לא הולכת להתייחס לדיימן. פשוט תלכי לקרוא את מה שכתבתי על אדוארד מ''דמדומים'' ותביני מה הבעיה שלי עם דמות כל-יכולה שמבלה את זמנה בלארוב לנערות צעירות. ההבדל העיקרי בין דיימן לאדוארד הוא שאדוארד סתם חדל אישים ואילו דיימן נשמע כמו סוטה ומטרידן.
בואי נעבור לבעיה השניה, והקשה עוד יותר. מילא שהחלטת לכתוב רומן נעורים במשקל נוצה של אפרוח קירח. מילא שהחלטת להפוך את הגיבורים לכל-יכולים, מבלי לחשוב לרגע שכוח מוחלט בידיים של נערה בת 16 מסוכן יותר מכל דבר אחר בעולם. מילא שעיצבת את הדמויות בצורה חובבנית. אבל למה העולם שבנית כל כך גרוע?
כמה בני עשרה ב-‏2011 יבחרו לצטט דוקא מ''חברים'', סדרה שירדה מהמסכים לפני כמעט עשר שנים? כמה בני עשרה יקשיבו לסקס-פיסטולז? כמה בני עשרה יגידו משפטים כמו ''אני מאזינה עכשיו ללהקת הרוק בריטית, הקיור''?
למה לאף אחד מהם אין חשבון פייסבוק? או טוויטר? או ג'ימייל? למה אף אחד מהם לא בודק דברים ב''אינטרנט''? למה רק אחד מהם משתמש בסמסים כדי לתקשר עם השאר, וממתי בני עשרה משאירים הודעות בתא הקולי כדי לאתר את המסיבה הכי חמה בעיר כשהם יכולים לבדוק בפורסקוור איפה החברים שלהם נמצאים? כל מה שהיית צריכה לעשות הוא לדבר עשר דקות עם נער כלשהו כדי להפוך את הספר הזה לספר עדכני ולא ספר שנכתב בדור אחר לגמרי. זה זלזול בקורא, ואין חטא חמור מזה בעולם הכתיבה.

ולחלק שהכי עצבן אותי. יש בספר ניו אייג', פילוסופיה הודית ופילוסופיה סינית, ואחרי שעשית בלגן שלם מכל אלה, גם דחפת פנימה פיזיקה קוואנטית, ועוד בצורה גרועה. על המילה ''תחקיר'' שמעת, אליסון? ואני לא מתכוונת לתחקיר שעשית כדי שדיימן יתרברב שהוא למד לעשות מדיטציה עם המהרישי מהש יוגי. גם כאן, שעה עם פיזיקאי, שעה עם מטפל ברפואה אלטרנטיבית ושעה עם מורה ליוגה היו פותרים חצי מהשטויות שכתבת. ואלה שטויות. עשית סלט מחצאי אמיתות ותאוריות מופרכות וקיבלת ערימה ריחנית של... טוב, שטויות.
ומילה אחת שלא קשורה לאליסון אלא דווקא לתרגום של הספר. מעבר ל''סקיוקסי ולהקת הבאנשיז'' ולאינגלוזים פזורים, הבעיה החמורה ביותר היא הערות השוליים. הספר מכיל כמות בלתי סבירה של הערות שוליים (כולל שתיים שמתייחסות לטורטילה ולסלסה, ''חטיף מקסיקני'' ו''מטבל מקסיקני'', זו מתחת לזו), שרובן חוזרות על עצמן. למשל, שתי הערות בשני עמודים רצופים שמציינות כי מארי אנטואנט היתה אשתו של לואי ה-‏16. בעיני לא מדובר בנסיון להעשיר את עולמו של הקורא אלא בזלזול בו, אחרת למה צריך לציין אותו דבר פעמיים, ועוד בעמודים רצופים? האם המתרגמת והעורכים באמת חושבים שהקורא ישכח את ההערה מהעמוד הקודם רק כי הוא הפך את הדף?

אז מה יש לי להגיד על ''לנצח''? הוא גרוע. אין בו ולו נקודת אור אחת. הוא גורם ל''דמדומים'' להיראות כמו יצירת מופת. והוא מתסכל. מתסכל מכיוון שבארץ יש לנו כותבים מוכשרים אשר מעמידים לעצמם סטנדרטים גבוהים, שלא יעלו על דעתם לכתוב גיבוב כזה של ג'יבריש, אך הוצאות לאור שלא יסתכלו על כתבי היד שלהם ממהרות לפרסם ספרים כמו ''לנצח''.לנצח
evermore
אליסון נואל
(ספר ראשון בסדרת ''בני האלמוות'')
תרגום: נילי לוי
הוצאת הקיבוץ המאוחד, 2011
320 עמודיםאדוארד מ''דמדומים'' - ביקורת באתר ''בלי פאניקה''

 
חזרה לעמוד הראשי         כתוב תגובה

 
טוב, קרן הייתה צריכה למצוא משהו לקרוא  (חדש)
Boojie שבת, 07/05/2011, שעה 0:41
אחרי שהתברר לה שסטפני מאייר לא מוכנה לכתוב יותר ספרים בסדרת דמדומים.
   כתוב תגובה
אז את אומרת שהספר לא טוב?  (חדש)
יעל שבת, 07/05/2011, שעה 9:27
   כתוב תגובה
אני כבר שומע בעיני רוחי את מה שיקרה בעוד שנה  (חדש)
גרומיט שבת, 07/05/2011, שעה 11:50
קרן: ''רמי, אהוד - יצא המשך ל''לנצח''. אני חייבת חייבת חייבת חייבת חייבת לקרוא אותו. מי מכם מזמין בשבילי עותק מההוצאה?
אהוד ורמי: ''הצילו!''
   כתוב תגובה
או באוזני רוחי  (חדש)
גרומיט שבת, 07/05/2011, שעה 19:31
בתשובה לגרומיט
   כתוב תגובה
לשמוע בעיני הרוח זה יותר מגניב.  (חדש)
Boojie יום שלישי, 10/05/2011, שעה 0:08
בתשובה לגרומיט
   כתוב תגובה
''השומע בעיני הרוח''  (חדש)
kenny יום שלישי, 10/05/2011, שעה 0:30
בתשובה לBoojie
חלק ראשון בטרילוגיית הפנטסיה החדשה ''החושים''. החלקים הבאים: ''הממשש באף הסערה'' ו''המריח באצבעות הגשם''.
   כתוב תגובה
''השומע בעיני הרוח''  (חדש)
אלודאה נטולת ססמא יום שלישי, 10/05/2011, שעה 3:25
בתשובה לkenny
זה נדמה לי או שלפחות אחד מהם מדבר על נזלת כרונית?
   כתוב תגובה
ROFL לשניכם.  (חדש)
Boojie יום שלישי, 10/05/2011, שעה 9:43
בתשובה לאלודאה נטולת ססמא
   כתוב תגובה
מפיתאום!  (חדש)
א''ט יום שני, 20/06/2011, שעה 21:54
אני חושבת שאת הגזמת עם כל ההערות אני לא אומרת שלספר לא היה דרוש עידכונים של התיקשורת בחברה אבל זה שאת אומרת מזלזלת בתגובה של מישהיא שכל מישפחתה מתה וזה שאני אפילו לא מבינה מה את מצפה שהיא תעשה...אני חושבת שזה שהיא יוצרת דמות מושלמת נותנת תחושה טובה (לפחות לי)ומה את חושבת שאם הדמות היתה גרועה בלימודים ושהיא היתה פחות יפה מימה שהיא היה משנה משהוא לדעתי זה בקושי היה נותן תחושת שינוי אז לדעתי עדיף דמות מושלמת ואני לא גאונת הספרות או משהוא אבל כשה את יורדת על פנטזיה של בן אדם...זה עבירת גבול יש לי עוד דברים שלדעתי היו שגועים כמו זה שדיימן נישמע כמו מטרידן סוטה אבל ניראלי שכבר אפשר להבין מיזה את העיקר
   כתוב תגובה
מפיתאום!  (חדש)
חסוי יום שלישי, 11/10/2011, שעה 10:03
בתשובה לא''ט
אני מסכימה איתך לדעתי הספר מאוד יפה ונהננתי לקרוא אותו הספר מעניין ואני ממליצה לקרוא אותו!!!!!!!!!!
   כתוב תגובה
  (חדש)
מ.בן דוד שבת, 11/02/2012, שעה 21:37
בתשובה לא''ט
ספר מעולה ! הוא מרענן והוא לא ''מעתיק'' מדמדומים בשום צורה. זה שכולם קוראים קודם את ''דמדומים'' ואז ספרים אחרים ומשווים לכל ספר את ''דמדומים'' זה פשוט..לא נכון , כל ספר - הוא ספר ייחודי משל עצמו.
זה ספר מעולה , למרות שהוא דיי ''נשכח'' לכן למי שיש אותו - אני ממליצה לקרוא אותו פעם בחודשיים כי שוכחים אותו.
   כתוב תגובה
את צודקת לחלוטין  (חדש)
אתי יום שני, 22/08/2011, שעה 16:10
הספר הזה איום ונורא. כל הדמויות פלקטיות, העלילה לא אמינה ומדובר, למעשה, בעלבון לאינטיליגנציה. העובדה שהספר מכר כמה מיליוני עותקים בארה''ב (כפי שכתוב על הכריכה האחורית) אומרת משהו על הסטנדרטים של הנוער האמריקאי.
   כתוב תגובה
ממש אבל ממש ממש צודקת!!  (חדש)
ענת יום רביעי, 19/09/2012, שעה 16:41
בתשובה לאתי
הסדרה בני האלמוות ובכלל הספר לנצח הוא חיקוי עלוב של דמדומים, לא משתווה אליו בכלל והסופרת מנסה להשוות בינהם אך ללא הצלחה. הדמויות ממש שטחיות ולא מובנות. אני אישית קראתי את הספר הראשון והשני והבחנתי במסר שהסופרת מנסה להעביר בדומה לדמדומים.. הספר אכן מרתק אך ההמך מובן מאליו. חבל!
   כתוב תגובה
  (חדש)
ונסה יום שישי, 25/11/2011, שעה 15:39
אני חושבת שהביקורת על הספר הייתה מוגזמת,
עם תקציר כמו שהיה כתוב בביקורת אף אחד לא היה קורא אותו. הבירוקת נסתה לשכנע כל קורא לא לקרא את הספר, למרות שרבים נהנו ממנו ובני נוער רבים הזדהו עם הדמות הראשית.

הביקורת על תיאור הדמויות מוגזמת לחלוטין, בספר כל דמות מביעה את עצמה בצורה שונה ומוקצנת וזה מה שמיוחד.

בביקורת- אין הסבר מדוע העלילה גרועה, אלה למה הסופרת כותבת גרוע לפי דעת כותבת הביקורת.

אני ממליצה על הספר )=
   כתוב תגובה
הרשי לי לחלוק על דעתך!  (חדש)
אלונה יום שני, 09/04/2012, שעה 13:44
את פשוט מזלזלת בסופרת, את מנסה להציג אותה כאדם הלא מחובר לציביליזציה ומעודדת כדי שהמסרים שיעברו לקוראים הם פייסבוק? טוויטר? או ג'ימייל? האם יש בזה יתרון אחד? התשובה היא בהחלט לא. עלינו לשפר את הדור של היום והמסרים צריכים להיות בהחלט לא להגזים עם הפייסבוק, דעתי היא שאם הדמות הייתה מתעסקת בפייסבוק יום ולילה זוהי באמת דמות שטחית. בנוסף, עלייך להציב גבולות לעצמך. לא כל ספר הוא חיקוי עלוב של ''דמדומים'' בהחלט לא יקירה. דעתך היא דעתך אך זהו ספר נוער, אל תשכחי. לנוער יש נקודת מבט שונה, הם אוהבים רומנים מטורללים משולבים עם מדע בדיוני. אני אישית בהחלט ניהניתי משני הספרים ומחכה בקוצר רוח לשלישי. פשוט טיפשות מצידך לבקר את הספר בצורה כזאת כשאת מציגה אותו כשספר אסור לקריאה, את פשוט מנסה למנוע מאנשים לקרוא אותו. יש גבול. ויש כמובן הבדל בין ביקורת ל''איסור פומבי על קריאת ספר''. מקווה שהבהרתי את עמדתי, אלונה.
   כתוב תגובה
אמנם לא ממש הבהרת את עמדתך  (חדש)
Boojie יום חמישי, 19/04/2012, שעה 23:49
בתשובה לאלונה
(אני מצטערת, אבל חלק מהניסוחים שלך פשוט לא הבנתי), אבל כחלק מצוות הניקיון של האתר אני רוצה להזהיר אותך שאם תמשיכי להתנסח בצורה נטולת תרבות דיון, תימחקי.
   כתוב תגובה
משחקי הרעב הכי טוב  (חדש)
! יום ראשון, 22/04/2012, שעה 16:26
   כתוב תגובה
צודקת כל- כך!  (חדש)
נעמה יום ראשון, 22/07/2012, שעה 23:37
חוץ מהקטע של ''העתקה מדמדומים'' כי אני שונאת להשוות ספרים, אני מסכימה איתך.
הכתיבה זולה, הערות השוליים פשוט מגוחכות, הרעיון הכללי טיפשי ואין שום הזדהות עם אף דמות בספר הארור הזה! אני מרגישה שקניתי ספר, וכעת אני לא יודעת מה לעשות איתו, כי אין סיכוי שאני שמה אותו בספרייה שלי.
   כתוב תגובה
צודקת כל- כך!  (חדש)
נעם שבת, 18/08/2012, שעה 1:17
בתשובה לנעמה
הרעיון הכללי לא טיפשי בכלל!!! זה שאת לא אוהבת את הסוג של הספר הזה לא אומר שהרעיון טפשי!!!! פשוט תמצאי ספר אחר לקרוא ותעזבי את הספרים האלו בשקט
   כתוב תגובה
פשוט לא נכון !!!  (חדש)
ל''ה יום רביעי, 01/08/2012, שעה 20:39
אני מצטערת להגיד לכם שאם בכל ספר נלך לבדוק פרטים באינטרנט בחיים לא נהנה מהספרים. כי כול הקטע זה להמציא!!! לא הכל חייב להיות אמיתי! חבר'ה זה מדע בדיוני! פנטזיה! למרות שייתי רוצה שזה יהיה אמיתי
(כל החלק של הכוחות בכל אופן), אבל מה שאני מתכוונת זה שפשוט תלמדו לזרום...אז היא השאירה הודעה במשיבון, מי ישמע איזה דבר נורא קרה!!!!! אז היא לא במחשב, בפייסבוק וכו', אז מה!!! ולמען האמת אם הייתי במקומה אחרי שכל המשפחה שלי הייתה מתה אני חושבת שגם אני הייתי מפסיקה להיות במחשב...עם כל עיניין הרחמים זה ככככזה מעצבן! ולפי דעתי הדמויות מושלמות! התחברתי לכל אחת, לכל אחד יש את האופי המיוחד שלו, ולכל הערות השוליים-שהמתרגמת הוסיפה למטה את עיניין מרי אנטואנט כי מי ששקוע בספר לפעמים יכול לשכוח את הפרט הזה. אז היא הוסיפה...וווווווווווווואייי אסון קרה! ובקיצור לפי דעתי הספר בסדר גמור! ואפילו יותר מבסדר-מבחינתי הוא מצויין פלוס.אז רק שתדעו מומלץ בחום!!!! קארתי אותו כבר נראה לי 2-3 פעמים... (:
   כתוב תגובה
או בקיצור  (חדש)
kenny יום חמישי, 02/08/2012, שעה 19:00
בתשובה לל''ה
את לא מסכימה עם הביקורת. שימוש יתר בסימני קריאה הוא לא אמצעי משכנע במיוחד. או מרשים.
   כתוב תגובה
כל כך נכון! זה אחד הספרים הכי גרועים שקראתי בחיים...  (חדש)
נועה יום שני, 12/11/2012, שעה 20:01
   כתוב תגובה
איזה טעות !  (חדש)
אני יום ראשון, 18/11/2012, שעה 13:28
נו באמת מה יש לכם הספר מושלם וגם השני וכמעט בכיתי שקראתי אותו אז מי שלא מתחבר לא חייב לקרוא...
אם אתם כותבים כזאת ביקורת על הספר כנראה שלא קראתם את כולו / שלא התחברתם וזה לא אומר שהספר לא בסדר כי הוא מדהים אלא שיש אנשים שלא מתחברים - וזה נורמלי.
העלילה מדהימה והדמויות מהממות, אז מה אם הן לא השתמשו בפייסבוק ובטויטר... אולי אסור לפרסם ככה סתם וזה הופך אותן למיוחדות ולא שטחיות כמו סיפורים שיש בפייסבוק. זה הספר הכי טוב שאי פעם קראתי ואם באלכם להשוות לדימדומים - תשוו בכיפשלכם !
אני אישית לא קראתי אבל גם אם הייתי קוראת, זה שבדימדומים מסופר על ערפד ופה מסופר על בן-אלמוות לא הופך את הספר להעתקה אלא נושא שבא לסופרת לכתוב עליו אז קחו את המוח הלא ממש מתוחכם שלכם ותחזרו לקרוא על ערפדים.
   כתוב תגובה
את וכל הכותבים האחרים   (חדש)
Boojie יום שני, 24/12/2012, שעה 13:38
בתשובה לאני
מתבקשים לשמור על כללי דיון נאותים או שתימחקו.
   כתוב תגובה
טוב שלא הגזמת יותר !  (חדש)
ילדה שמבינה מה שהיא קוראת ולא מח יום ראשון, 16/12/2012, שעה 16:47
קרן את קצת הגזמת עם ההערות ! אולי אין לך את נקודת המבט של נערות אבל זהו ספר מרגש ומושלם באמת . כל הקטע על החברה הכי טובה של של הדמות הראשית יש לו יותר ממקום : זה מתאר את השינוי שהיא עוברת ובכלל !
אין בכלל מקום להשוות לדימדומים לכל ספר את הטוב שבו ובאמת שאני התאהבתי !!
   כתוב תגובה
אי אפשר להגיד שהספר הזה גרוע ומתסכל!  (חדש)
מישהי. יום שני, 24/12/2012, שעה 17:15
זה פשוא לא נכון! בעיניי, הספר הזה מדהים ממש! לא יכולתי להפסיק לקרוא אותו! אולי בעיני אנשים מסויימים הוא נראה רדוד, אבל אני חושבת שזה לא נכון.
אני ממליצה עליו בחום!

ובעניין ההערות בתחתית הדפים- לפי דעתי חלק מההערות באמת מיותרות. היתה לי הרגשה לא נוחה עם הכמות הזו.
   כתוב תגובה
למה נראה לך?!?!??  (חדש)
מעריצה של הספר יום שני, 16/12/2013, שעה 16:26
טוב שלא הגזמת! אני חושבת שכל ההערות שלך לא נכונות בכלל הספר ובכלל הסדרה הם ספרים מדהימים! אליסון כותבת ספרים שהרבה ותאמיני לי הרבה קוראים! אליסון יודעת מה היא עושה. לא רק שזלזלת בספר כל כך מדהים מרגש וסוחף עירבת גם את סופני מאייר שאני חושבת שהספרים שלה מעולים ודמדומים זו סדרה מעולה של ספרים אז תחסכי לנו את כל ההערות הדפוקות שלך כי לפי התגובות אין לך מושג על מה את מדברת!!!
   כתוב תגובה
בתור אחת שקראה את שניי הספרים..  (חדש)
יוקו יום שלישי, 29/07/2014, שעה 0:28
לא רק שבני אלמוות עניין אותי הרבה יותר התמכרתי קשות לספר!דמדומים זה ספר שהעלילה בו פשוט נדושה! ערפדים נצרות מוזגמת כמו שכבר נאמר וכמובן אי אפשר לשכוח את בת האנוש שמתאהבת בערפד כמו שאמרתי נדוש! בבניי אלמוות יש רק הפתעות והמתח יכול להוציא אדם מדעתו להגיד שהספר מתסכל וגרוע זה מוגזם לגמריי כי בניי אלמוות זה אחד הספרים הטובים שקראתי ותאמיני לי קראתי מלא ספרים שקשורים במדע בדיוני על טעם ועל ריח אי אפשר להתווכח אבל אני חושבת שהתגובה שלך לגביי הספר מוגזמת הרבה יותר מידיי כי באמת שהספר פשוט וואו וממליצה לכל מי שעדיין לא קרא אותו^^
   כתוב תגובה

הדעות המובעות באתר הן של הכותבים בלבד, ולמעט הודעות רשמיות מטעם האגודה הן אינן מייצגות את דעת או אופי פעולת האגודה בכל דרך שהיא. כל הזכויות שמורות למחברים.