על האגודה | פעילויות | הצטרפות | צרו קשר | כתבו לאתר | English Site | בפייסבוק
עוד בקטגוריה זו:

מפגש: עולם חדש מופלא
חדשות האגודה / המערכת
06/08/14
תגובות: 0  
קרן אמבר נפטרה
חדשות האגודה / המערכת
04/08/14
תגובות: 8  
פרס עינת 2014: התחרות נפתחת!
חדשות האגודה / המערכת
15/07/14
תגובות: 0  
עדכוני הועד 16.6.14
חדשות האגודה / ועד האגודה
07/07/14
תגובות: 0  
מפגש: אוקיינוס בקצה המשעול
חדשות האגודה / המערכת
01/07/14
תגובות: 0  
''ישראל חוגגת עם הארי פוטר 4''
חדשות האגודה / ועד האגודה
27/06/14
תגובות: 0  
בדיון 2014 - מבט שני: קריאה בעיניים אחרות
חדשות האגודה / ועד האגודה
15/06/14
תגובות: 0  
מועמדי פרס גפן 2014
חדשות האגודה / ועד האגודה
12/06/14
תגובות: 0  
מפגש: המצפן הזהוב
חדשות האגודה / המערכת
04/06/14
תגובות: 0  
עדכוני הועד 16.5.14
חדשות האגודה / ועד האגודה
26/05/14
תגובות: 2  
הודעה על פגישת ועד האגודה 16.5.14
חדשות האגודה / ועד האגודה
15/05/14
תגובות: 0  
עדכוני הועד 2.5.14
חדשות האגודה / ועד האגודה
14/05/14
תגובות: 3  
מפגש: אבק כוכבים
חדשות האגודה / המערכת
07/05/14
תגובות: 0  
עדכוני הועד 25.3.14
חדשות האגודה / ועד האגודה
23/04/14
תגובות: 0  
גיבור על גיבורים
חדשות האגודה / המערכת
09/04/14
תגובות: 0  

מכים גלים באירופה
חדשות האגודה / גל חיימוביץ'
יום שלישי, 01/10/2002, שעה 10:29

מעט באיחור, כל מה שהתרחש (אולי) וכל מה שקרה (בערך) לשגרירי האגודה בכנס יורוקון 2002


הקדמה

לפני חודשים רבים, במעבדה נידחת, החליט גל שברצונו להגיע לכנס מד''ב ופנטסיה בין-לאומי. לאחר דיונים עם מומחים בתחום, התקבלה הצעתו של הממסד האפל לטוס לכנס יורוקון 2002, שנערך בעיירה חוטבורז' שבצ'כיה בתחילת חודש יולי.
יורוקון הוא הכנס השנתי של האגודה האירופאית למד''ב. למעשה, לא האגודה מארגנת את הכנס, כיוון שאין לה כוח אדם או כסף לשם כך – במקום זאת היא מעניקה מנדט לאחת מהמדינות החברות בארגון לערוך את הכנס בשטחה. לכן, כנסי יורוקון נערכים לרוב ביחד עם כנס אזורי/ארצי שנתי של המדינה הנבחרת.
על כל פנים, לאחר תחנונים, שידולים ופיתויים שהועמדו בפני גל (שעל מנת למנוע בלבול תקרא מעתה מייפל), נאותה הגבירה להצטרף למסע. למרות בעיות ארגוניות קלות, כגון חוסר פרטים לגבי לינה ותחבורה עד שבוע לפני הכנס והעדרה המוחלט של תוכניה מפורטת עד ליום הכנס עצמו, לא נתייראו הגלים, חדורי אמונה ביכולתם של חובבים, ולא שינו את תוכניותיהם.


פרולוג

היה זה לילה בהיר וקריר עת נחתנו בפראג, בירת הרפובליקה הצ'כית. עמוסים במזוודה לכל גל, התחלנו בקווסט מסעיר בחיפוש אחר האכסניה בה הוזמן לנו חדר, חמושים בנהג מונית אמיץ, כתובת מפוקפקת ותו לא. את הסחרחורת מהסיבובים בשכונה בה אמורה היתה האכסניה להיות החלפנו בתחושת הקלה לכשנמצא המקום. תחושה זו החזיקה מעמד מספר שניות חד ספרתי, שכן מיד הסתבר כי אנגלית אינה נמנית על הלשונות אותן יודע פקיד הקבלה. באומץ ובתבונה, הצליחה מייפל לחלץ מידיו את מפתח החדר שהוזמן ולהגישו אחר כבוד לגל. הגענו בשלום!

פראג

חלק א' – טיול קסום בפראג

הערה – הכנס חולק לשני חלקים. הראשון, שיועד לאורחים
מחו''ל בלבד, כלל יומיים וחצי של טיול בפראג והסביבה.
החלק השני היה הכנס עצמו, שחולק לתת-כנסים לפי נושאים:
יורוקון, אבאלקון (הכנס הצ'כי השנתי), פראצ'טקון, סטאר
טרק קון וכו'.

למחרת בבוקר, עייפים אך מתרגשים, חיכינו למדריכי הטיול בפתח הבניין. חיכינו. חיכינו עוד קצת.
''אה, סליחה,'' שאל גל חובב פוטנציאלי, ''אתה יודע מתי הטיול יוצא?''
''אוי, הם יצאו לפני חמש דקות.'' ענה החובב, שלימים יתגלה כיו''ר האגודה האירופאית למד''ב. ''בואו, אני אסביר לכם איך לתפוס אותם...''
לאחר מרדף לוהט בעזרת אוטובוס אחד ושתי תחנות מטרו, תפסנו את הקבוצה ומצאנו כי היא מונה כתריסר אנשים ומורכבת מחובבים מכל רחבי אירופה והעולם, ואחד גרר''מ. גם כמה מדריכים, בחולצות כתומות בוהקות, היו שם. הזכרנו כבר את גרר''מ?
פראג היא עיר מדהימה ביופיה: בניינים עתיקים מעוטרים בשלל גוונים וסגנונות, צריחים תמירים, חומות, גשרים וטירות נישאות. למרבה הצער, יאן – המדריך – הקריא את הסבריו מתוך ספר תיירות, באנגלית מגומגמת. אין פלא, אם כן, שבמהרה התחלנו לנהל שיחות שונות ומשונות על מד''ב ובכלל, למרות חוסר הידע שלנו בנושאים עליהם דיברנו, אותו יזהה מיד כל אנתרופולוג מתחיל.
ארוחת הצהריים היוותה קרקע פוריה לשיחה בנושאי בלשנות, בעוד שהסיור בעיר הביא לדיון מעניין עם גרר''מ על ארכיטקטורה וחיילי צעצוע. פרנק מבלגיה קבל על המצב הנורא של מד''ב בארצו (''רק כנס אחד בשנה!'', ''ילדים קוראים רק הארי פוטר!'' וכו') ואילו לאנס מבולטימור חלק עמנו פרטי טריוויה רבים. הידעתם שיש בבולטימור ''חנות'' שמחלקת ספרים בחינם? ההגבלות היחידות הן שאסור למכור אותם, ושלא ניתן לקחת יותר ממאה-אלף ספרים ביום...
המשך הסיור הביא את החבורה העליזה לארמון עתיק ובו מוזיאון לכלי נשק ולשריונות. שם מצאנו בחור נחמד שנתן לנו לירות בקשת מוצלבת (Crossbow). הסתבר כי הדבר דומה למדי לירי באמ-‏16. למרבה הצער, לא הצלחנו לשכנע אף אחד מהמקומיים להתנדב לעמוד במקום המטרה עם תפוח על הראש.
לאחר מכן, בארוחת הערב, שמענו את וידויו המרגש של גרר''מ על חסך נוראי של שנות צעירותו: הוא מעולם לא התאכסן באכסניית נוער ומעולם לא היתה לו נערה שוודית!

וילהלם גל (מייפל)

למחרת בבוקר יצאנו שוב לטיול. טיפין טיפין, הצטרפו לקבוצה עוד חובבים מאירופה ומהעולם החדש. יש לציין במיוחד את אנדריי ספקובסקי – סופר פנטסיה פולני מצליח מאד (ולא בלי סיבה – הוא אכן כותב טוב) ושיכור לחלוטין. קריאות ''Fuck the English'' שזרק לעבר האירים שבחבורה ילוו אותנו לעד. בששון ובשמחה עלינו על האוטובוס, ולאחר נסיעה קצרה מצאנו עצמנו צועדים בהתלהבות אל טירה מהממת – טירת קרלשטיין. זהו ארמון הנראה כאילו נלקח הישר מתוך ספר פנטסיה: הוא ניצב על ראש הר, מוקף ביער עבות, והדרך המובילה אליו עוברת בכפר ובו בתים קטנים וציוריים (וחנויות מזכרות, שהרסו מעט את האוירה). יש להדגיש את המילים ''צעדנו'' ו-''על ראש הר''. אמנם הנוף היה מקסים, האויר צח ונעים; מרגיע הוא רחש הרוח בין העצים, על פנינו חלפו כרכרות רתומות לסוסים – אבל גרר''מ כבר לא איש צעיר, וגם אינו קל רגליים במיוחד. איננו רוצים לחשוב מה היה קורה אלמלא נשא המדריך באמתחתו מלאי של בקבוקי פאנטה.

טירת קרלשטיין והסביבה

בהמשך היום הגענו לקלמנטינום – מגדל ששימש בעבר לתצפיות אסטרונומיות והיום משמש מוזיאון לכלים אסטרונומיים ולספרים מדעיים מתקופתם של גלילאו וקפלר, הנמצאים בספריה מ-ד-ה-י-מ-ה. הנוף מראש המגדל מ-ד-ה-י-ם אף הוא, וכולנו יצאנו משם אחר כך, אה...נ-ד-ה-מ-י-ם. כן.

את הטיול חתמנו למחרת בכנסיית האוֹסוּאָרי בעיירה קוּטְנָה הוֹרָה – כנסיית אימים אשר קישוטיה עשויים רובם ככולם מעצמות אדם (של בערך 40,000 אנשים). מקום טוב למסיבות!


חלק ב' – זה כנס זה?

''פאבל,'' פניתי לאחד המארגנים בבוקר בו נסענו לטירת קרלשטיין, ''בתוכניה כתוב שאני אמור להרצות מחר בשעה שש בערב, ואילו הטיול של מחר אמור להסתיים בחמש וחצי. יהיה קצת לחוץ, לא?''
למחרת בצהריים הגיע פאבל ואמר לי, בחיוך מאולץ, ''זה היה ברגע האחרון, אבל הצלחנו לדחות לך את ההרצאה לשעה שמונה בערב!''

''אחרי ההרצאה אנחנו צריכים שתטאטאי את הרחבה כאן...''

אכן, ההרצאה הראשונה באנגלית בכנס ניתנה על ידי עבדכם הנאמן (בעזרתה האדיבה של מייפל). היא (ההרצאה, לא מייפל) עסקה בפעילויות המד''ב בארץ, תחת הכותרת ''מד''ב בארץ הקודש'' (ותודה להדס על הכותרת, לאהרון על המאמר ולשאר האנשים שהעלו הצעות לתוכן). עקב תכנון לקוי של המארגנים, רוב האורחים דוברי האנגלית לא הגיעו להרצאה (כי הם היו תקועים במלון בלי הסעה בחזרה לכנס), ולכן נכחו רק כעשרים איש. אולם אל חשש – דאגנו להעביר הרצאות פרטיות לכל מי שהסכים לשמוע – רשימה מכובדת למדי הכוללת את ראשי האגודה האירופאית למד''ב, סופרים, מו''לים ועורכים ממדינות אירופה השונות, וגם חובבים סתם.
הקהל בהרצאה היה נפלא, הביע התעניינות והשמיע קולות מתאימים במקומות הנכונים (Klingons של NY ופריצ'ר היה להיט).

גל מרצה על מד''ב בארץ הקודש. שימו לב לצג המחשב הפונה
לקהל (המקרן לא פעל) ולמיקרופון חסר השימוש (לא פעל)

אירוע הפתיחה של הכנס, שהתקיים לאחר ההרצאה שלנו, היה משעמם מאד. הוא כלל הרצאות קצרצרות של המארגנים ושל אורחי הכבוד (אשר שיבחו בעיקר את הבירה הצ'כית המצוינת). בין ההרצאות היו מספר קטעי ריקוד מכוערים להפליא של עלמות בנות 12 ושל נערות בנות 18. כנראה שעל הריקוד של הגברות בנות ה-‏60 הם ויתרו. למרות כל זאת, אירוע זה עלה באיכותו עשרות מונים על אירוע הסיום, בו הובאה אטרקציה מרכזית מקורית להפליא – חשפנית.

כמה ממארגנות הכנס בריקוד צ'כי עממי, במהלך אירוע הפתיחה

למרבה הפלא (והצער), רוב הכנס עבר עלינו בבארים אפלוליים במקום בחדרי הרצאות מוארים או באולמי הקרנות חשוכים. כך למדה מייפל את המשפט החשוב ביותר בצ'כית: ''דְוֵה פִּיבוֹ, פְּרוֹסִים'' (שתי בירות, בבקשה). הישיבה בבארים נבעה בעיקר מדלות התכנים באנגלית – היו שעות שלמות בהן לא היה דבר לעשות. כבר בערב היום הראשון הספקנו לשבת בבאר עם גרר''מ וכמה אורחים נוספים. להפתעת כולם, התגלה שנטייתו של אדם לפצוח בדיונים תיאולוגיים עמוקים היא פרופורציונית לאחוז האלכוהול בדמו – תופעה מוזרה אותה מתכוון כותב שורות אלה לחקור בהקדם. במפגש אחר בבאר של הכנס (היה, כמובן, באר מיוחד רק לבאי הכנס), גילה גל שהפולנים והדנים מאד אוהבים את הסרט ''כנר על הגג''. לכו תבינו.

ללא מילים

כאמור, הכנס היה דל באופן מאכזב בתכנים באנגלית. נכחנו במספר מצומצם למדי של הרצאות, רובן של אורחי הכבוד. חלק מן ההרצאות היו מלוות בתרגום ''סימולטני'' לצ'כית, משמע – המרצה האומלל נאלץ להפסיק את דבריו כל כמה משפטים כדי לתת למתורגמן לעשות את עבודתו. הרצאתו של גרר''מ, שהיתה משעממת למדי באנגלית, הפכה לבלתי נסבלת עם התרגום. גרר''מ סיפר הרבה על עצמו ויצירתו וקצת על הגדרותיו למד''ב ולפנטסיה. בשורה התחתונה, לפי גרר''מ, ''ריהוט שולת!!!1'' (תרגום מדויק). כמו כן – אם יש בזה דרקונים, חרבות וכישוף, מדובר בפנטסיה; אם יש בזה חלליות ורובוטים – מד''ב; ואם יש בזה רוחות, שדים וערפדים – זו אימה. תודה לך, ג'ורג'.
הרצאתו של רוברט הולדסטוק היתה מעניינת מעט יותר. הוא דן באספקטים של כתיבת פנטסיה (בעיקר כזו המבוססת על מיתולוגיה, שכן זה מה שהוא כותב), ועל הקשר שבין הסופר ליצירתו (האם, למשל, מעשי אלימות ואכזריות בספר מעידים על כך שהסופר הוא רוצח סדרתי? – כך השתמע מאחת הביקורות שנכתבו על ספרו Ancient Echoes). בנוסף, האיש הוא בריטי חמוד שעשה פרצופים לקהל בזמן שהמתרגם דיבר, דבר שזיכה אותו בנקודות זכות רבות.
חלק מהמרצים האחרים למדו מניסיונם המר של שני אלה וויתרו על התרגום הסימולטני. אין זאת שהרצאותיהם היו טובות יותר. מוירה קאקן, סופרת סייברפאנק גרמניה, נתנה הרצאה של נשיונל ג'יאוגרפיק במקום על מד''ב, ורפאל זימקיאביץ' – סופר פולני – דיבר בעיקר על ספריו (מד''ב פוליטי).
הרצאה אחת ויחידה ראויה לציון לשבח – זו של ירוסלב אוֹלְסַה על מד''ב באסיה ובאפריקה.
אולסה הוא שגריר צ'כיה בזימבבואה, והוא כנראה האדם בעל הידע הרב ביותר על מד''ב אסייתי ואפריקאי. הוא הביא דוגמאות רבות של ספרים ומגזינים מארצות שונות באסיה, אפריקה והמזה''ת. הידעתם, למשל, שבתקופת מלחמת המפרץ יצא תרגום עיראקי של ''אנוכי הרובוט'' של אסימוב?
ההרצאה לוותה גם בהקרנה (ללא קול) של סרט המד''ב הפקיסטני ''שָאני''. הסרט מספר על בחורה שעומדת להתחתן, אך ארוסה מת ואת מקומו תופס חייזר. משפחת הכלה ושאר בני הכפר רודפים אחריו במטרה להרגו, כיוון שהם חוששים שהוא לא מוסלמי. אך לחייזר יש כוחות על, בעזרתם הוא מצליח להתגבר על כולם. בסוף (אותו לא זכינו לראות מפאת קוצר זמן), מוכיח החייזר למשפחת הכלה שהוא מוסלמי – והשמחה רבה.

מלבד ''שאני'' היו בכנס עוד סרטי מד''ב רבים, אך למרות שכבר שלטנו ביסודות השפה, בחרנו שלא לצפות בשלל הסרטים המדובבים לצ'כית. העדפנו, במקום זאת, לבלות במקומות אחרים (בארים, כמובן). בכל זאת, הפתעה מעניינת ציפתה לקומץ החובבים אליו גונבה השמועה על הקרנת פרק הפיילוט של סדרת המד''ב החדשה ''אודיסיאה 5'' (באדיבותו של לאנס מבולטימור שהוזכר למעלה). את הקטע בו כדור הארץ מתפוצץ זכינו לראות שלוש פעמים, כי הסרט הוחזר אחורה עבור המאחרים.
מהדוכנים בכנס אנו מעדיפים להתעלם. המבחר הדל של תרגומים לצ'כית אינו כוס התה שלנו. ואם מזכירים תה – מאד נהנינו בבית התה שאורגן לכבוד הכנס. המבחר הרב של סוגי תה משובחים הרווה את צמאוננו במהלך שיחה קולחת על תופעות מוזרות בתרבות המד''ב האמריקאית, כגון סקס-קון, Exotic Alien Slave Auction, Junkyard Wars ו-Furries.

''אנחנו בכלל מהצבא הצ'כי...''

שני אירועים חשובים חייבים להזכיר – אירוע החלפת הכובעים של האגודה האירופאית למד''ב ואירוע הענקת הפרס של הנ''ל, כולל בחירת מיקום כנס יורוקון הבא. באירוע החלפת הכובעים, בריג'יט ווילקינסון – עד עתה יו''ר האגודה – נבחרה כמזכירת הארגון. פיוטר חולבה – עד עתה המזכיר – נבחר, כמה מפתיע, ליו''ר הארגון (אתם חושבים שזה יעבוד אצלנו?). דייב ללי ורוברטו קוואליה נבחרו, בעל כורחם, לאוצֵר ולסגן יו''ר, בהתאמה. אירוע חלוקת הפרס ובחירת יורוקון 2003 היה מעניין כמו שזה נשמע, אם כי יש לציין שני דברים לזכותו: א. לישראל ניתנה זכות הצבעה חד-פעמית; ב. הפינים, שהתמודדו על אירוח יורוקון 2003 מול הצ'כים, חילקו שוקולד פינלנדיה. אבל גם ללא השוחד הנחמד הזה, לא נראה לנו שלצ'כים היה סיכוי לזכות שוב. הכנס ב-‏2004 יהיה כנראה בבולגריה.

נציגי המדינות במפגש האגודה האירופאית למד''ב

מאוכזבים מהמספר הדל של אירועים מעניינים בכנס, קיווינו שלפחות אירוע הסיום יהיה פיצוץ. הבטיחו חשפנית, הבטיחו ציורי גוף, הבטיחו הגרלה ואפילו מופע רוק. למרבה הצער, הם קיימו את הבטחותיהם – וזה היה נורא ואיום. אנו מעדיפים לשכוח את כל העניין ולזכור, במקום זאת, את חצי הסרט גאלאקסי קווסט בו צפינו לאחר האירוע.


אפילוג

היה זה יום חם ויבש עת ירדנו מהאוטובוס שהסיענו חזרה לפראג. עמוסים במזוודה לכל גל, עלינו על המטוס חזרה לארץ הקודש. לא ראינו גרמלינים על כנף המטוס, ואף לא גלילים מעופפים זוהרים בירוק. שבנו בשלום!


סיכום ומסקנות

באנו, ראינו, שתינו הרבה בירה, פגשנו הרבה חובבים אבל הכנס עצמו לא היה משהו. אנחנו עושים כנסים יותר טובים.
פראג היא עיר מקסימה, וחבל שבגלל אזלת ידם של המארגנים לא ראינו הרבה ממנה. חבל עוד יותר שהכנס עצמו היה משעמם למדי, דבר שאילץ אותנו לארגן את כל הכיף שלנו בעצמנו. עם זאת, האנשים היו נפלאים, מעניינים ומוכנים להקשיב. קבוצת האורחים מחו''ל היתה מגובשת לאורך כל הכנס, ועם חלקם אף נותרנו בקשר. אבל הכי חשוב – סוף-סוף הקהילה האירופית מודעת לקיום קהילת חובבים בארץ הקודש, ואולי, עם הזמן, אף נוכל להצטרף אליהם.

כמה מסקנות שעלו מהכנס, לכשיהיה כנס בינ''ל בארץ, מתישהו:
א. לא תרגום סימולטני. אסור. פויה!
ב. אורחי כבוד הם לא בהכרח מרצים טובים.
ג. כדאי לארגן יותר מאוטובוס אחד ביום מהכנס למלון ובחזרה.
ד. בירה זולה היא הדבר החשוב ביותר בכנס.

יורוקון2003 יתקיים בפינלנד. מישהו מעוניין להצטרף? הבטיחו שיהיו שוודיות!כנס יורוקון ‏2002
האגודה האירופאית למד''ב
גרר''מ
רוברט הולדסטוק
אנדריי ספקובסקי
ספרים בחינם
כנסיית האוֹסוּאָרי
Furries
מוירה קאקן
רוברטו קוואליה
יורוקון2003 (פינקוןX)
Klingons ועוד שירי מד''ב מובחרים!

 
חזרה לעמוד הראשי         כתוב תגובה

 
המסקנה החותכת מקריאת הכתבה:  (חדש)
רז פרובינציאלי יום שלישי, 01/10/2002, שעה 10:47
באיקונים הבאים - יוחלף ג'קאס במרתון סרטי מד''ב פקיסטניים וישא''ק!
דרך אגב, אם אמבר תוציא לפועל את מזימותיה - סקס.קון לא ישאר בגדר מוזרות אמריקאית בלבד. והמבין יבין.
ולא נותר אלא לומר:
כל הכבוד לשגרירי האגודה שחירפו את נפשם בשליחות מסוכנת זו!
   כתוב תגובה
סקס.קון! סקס.קון!  (חדש)
Boojie מתלהבת יום שלישי, 01/10/2002, שעה 13:32
בתשובה לרז פרובינציאלי
קיוויתי, קיוויתי שתתפרסם התמונה הנפלאה של מייפל, גרר''מ ודרקון, ולא התאכזבתי. מהמופלאות שבתמונות.
ואני חייבת לציין שפרסום התיאור לעיל עשה שירות חשוב למען האומה, ויותר חשוב - למעני: סוף סוף אני לא מקנאת יותר באנשים שנוסעים לכנסים בחו''ל...
   כתוב תגובה
כמה שאלות:  (חדש)
אמבר יום שלישי, 01/10/2002, שעה 11:02
מה היו תכני הכנס? בעיקר הרצאות? סרטים? כמה אירועים היו במקביל? חסר לי קצת יותר פירוט על מה היה בכנס חוץ מפאבים.

ועוד שאלה - איך גורמים לכל הכנס הזה להתקיים בארץ?
   כתוב תגובה
ויותר חשוב:  (חדש)
עידו יום שלישי, 01/10/2002, שעה 13:18
בתשובה לאמבר
איך גורמים להם להסכים *לבוא* לארץ?

כולנו זוכרים את המקרה האומלל של ארמגדון-קון...

ומכיוון שאף אחד עוד לא שאל: מה זה סקס-קון?
   כתוב תגובה
סקסקון, כשמו כן הוא - חובבים,  (חדש)
גל יום שלישי, 01/10/2002, שעה 14:53
בתשובה לעידו
חנונים שכמונו, שיודעים שאין להם סיכוי בחיים האמיתיים, באים לכנס שם הם תמיד ימצאו בני/ות זוג לפעילות ספורטיבית.
   כתוב תגובה
אה.... לא  (חדש)
אמבר יום שלישי, 01/10/2002, שעה 15:03
בתשובה לגל
או - זה לא רק זה...

למרות שבקון כזה המונח ''פעילות קהילתית'' מקבל פתאום משמעויות חדשות.
   כתוב תגובה
בנוגע לסקס-קון...  (חדש)
גל (מייפל) יום רביעי, 02/10/2002, שעה 20:12
בתשובה לעידו
אני שמעתי על שניים שלושה סוגים. לרוב הם מכילים חובבי מד''ב המתנהגים כאילו היו באחד הספרים של היינליין. ''בחורות שלובשות פרוות ארנב (מארנב אחד)'', כפי שג'ייני, בחורה חביבה מארה''ב תיארה זאת.

סוג הכנס שנשמע הכי נחמד, מערב מכירה פומבית, אנשים עם כסף, מתנדבים, והסכמה הדדית. את שאר הפרטים תוכלו לדמיין...

________________
יום לא-הולדת שמח,
גל
   כתוב תגובה
לא קראו לזה ''זנות'' פעם?  (חדש)
Boojie יום רביעי, 02/10/2002, שעה 21:54
בתשובה לגל (מייפל)
מה, החליפו את ההגדרות כשלא הסתכלתי?
   כתוב תגובה
מה שמייפל מתכוונת אליו זה  (חדש)
גל יום רביעי, 02/10/2002, שעה 22:41
בתשובה לBoojie
exotic alien slave auction.
כשה-slave לאו דווקא מתייחס לסקס. ג'ייני, שסיפרה לנו את כל זה, נמכרה פעם לעבדות כנ''ל וניצלו אותה קשות לתליית פוסטרים בכנס.
בכל אופן, הכסף, עד כמה שאני הבנתי, הולך לצדקה או מימון הכנס או משהו כזה.
   כתוב תגובה
אה, כדאי.  (חדש)
שלמקו יום רביעי, 02/10/2002, שעה 23:17
בתשובה לגל
מייפל הולכת לממן את שלושת האייקונים שאח''כ.
   כתוב תגובה
לא, היא לא מספיק גבוהה כדי שתהיה  (חדש)
גל יום רביעי, 02/10/2002, שעה 23:23
בתשובה לשלמקו
שימושית לתליית פוסטרים :-)
   כתוב תגובה
אני רוצה לראות  (חדש)
שלמקו יום רביעי, 02/10/2002, שעה 23:28
בתשובה לגל
כמה ישלמו עבור הזכות לומר לי להיות בשקט. וגם לתלות פוסטרים.
   כתוב תגובה
אני מספיק גבוה כדי לתלות פוסטרים  (חדש)
Sabre Runner מקווה לנצל את גובהו יום חמישי, 03/10/2002, שעה 17:39
בתשובה לגל
(-:>
   כתוב תגובה
אתם יודעים...  (חדש)
עידו יום רביעי, 02/10/2002, שעה 23:59
בתשובה לגל (מייפל)
פתאום אני ממש אוהב את הרעיון הזה...

(צחוק מרושע)
   כתוב תגובה
למכור את הוועד!  (חדש)
Boojie מחדשת יום חמישי, 03/10/2002, שעה 1:24
בתשובה לעידו
   כתוב תגובה
אבל מי יקנה?  (חדש)
עידו תמה יום חמישי, 03/10/2002, שעה 2:13
בתשובה לBoojie מחדשת
   כתוב תגובה
אם הקאדילק כלולה? אני.  (חדש)
שלמקו יום חמישי, 03/10/2002, שעה 8:10
בתשובה לעידו תמה
   כתוב תגובה
בנוגע לסקס-קון...  (חדש)
אלמוני יום חמישי, 12/06/2003, שעה 11:30
בתשובה לגל (מייפל)
אני האוב סקס מוד
   כתוב תגובה
כמה תשובות:  (חדש)
גל יום שלישי, 01/10/2002, שעה 14:51
בתשובה לאמבר
לגבי תכנים - היו מכל וכל.למען האמת לא התעמקתי בזה יותר מדי כיוון שרוב התכנים לא היו באנגלית.
היו אאל''ט 6 או 7 תתי כנסים במקביל, ובכל אחד תכנים לפי אופי תת-הכנס.
למשל בגיימקון היו בעיקר משחקי תפקידים. יורוקון היה אך ורק הרצאות.
דוכנים, כפי שציינתי בכתבה, היו מעט מאוד ועלובים למדי (והם גם היו בשני חדרים קטנים שלא היה פשוט למצוא אותם).
הארועים התחילו, אאזנ, ב-‏8 או 9 בבוקר ונמשכו עד 1-2 בלילה.
באתר הכנס תוכלו לראות את התוכניה (חלקית באנגלית, מלאה בצ'כית).

לגבי שאלתך השניה - אז אני ומייפ דיברני על זה עם בריג'יט ופיוטר. קודם כל, עדיין לא בטוח שהאגודה האירופאית תסכים לקבל את ישראל כחברה (העניין הגיאוגרפי הזה). דייב ללי מאירלנד התנגד אפילו לתת לנו זכות הצבעה חד פעמית.
מה שבר'ג'יט ופיוטר הציעו זה קודם כל לפרסם את עצמנו יותר בחו''ל, ליצור קשרים, להגיע לאירועים בינלאומיים (שזה מה שאני עובד עליו) וחשוב - שיהיו אורחים מחול שיבואו לכנסים שלנו ויוכלו לספר איזה יופי של כנסים אנחנו עושים.

ברגע שהפאנדום האירופי/עולמי ישמע עלינו ויכיר בפועלנו, יש סיכוי הרבה יותר טוב שהאגודה האירופאית תסכים לצרף אותנו. ואז נוכל להציע יורוקון בישראל.
הבעיה היא כמובן, המצב הבטחוני. מעבר לכך, יש גם בעית תחבורה - לישראל אפשר להגיע רק במטוס או דרך הים, וזה יקר הרבה יותר מאשר רכבת (או נסיעה ברכב, כמו שעשה למשל פרנק מבלגיה).
   כתוב תגובה
אגב, בריג'יט ווילקינסון מפרסמת  (חדש)
גל יום שלישי, 01/10/2002, שעה 14:58
פאנזין בשם fans across the world.
תוכלו לקרוא קצת על יורוקון כאן:
וכאן היא כותבת עלינו
(בשני המקרים צריך לגלול קצת למטה).
   כתוב תגובה
אהא! איזו הארה.  (חדש)
כליל נאורי יום שלישי, 01/10/2002, שעה 15:13
סוף סוף הבנתי מדוע אבי כל כך נהנה מנסיעות העבודה שלו לצ'כיה.

חבל שלא אמרתם לי קודם, הייתי מוציא ממנו כמה טיפים לאופטימיזציה של ההנאה מפראג.

מדבריכם על המד''ב במזרח הקרוב, עלה במוחי רעיון מעט מופרך - אולי ננסה לארגן שרקון? דהיינו, כנס מד''ב ופנטזיה של יושבי המזה''ת? כמובן, כרגע נוכל רק להזמין אנשים מירדן, מצרים, מרוקו והשטחים, במקרה הטוב, בנוסף לישראלים, אבל בעתיד, מי יודע?
   כתוב תגובה
אני חושב שאתה תמים...  (חדש)
ארז יום שלישי, 01/10/2002, שעה 16:47
בתשובה לכליל נאורי
לגבי שני הנושאים שהזכרת.
:-)
   כתוב תגובה
אני חושב שאתה תמים...  (חדש)
כליל נאורי יום שלישי, 01/10/2002, שעה 17:03
בתשובה לארז
לגבי הראשון: נו-נו-נו! ילד רע! ככה חינכו אותך לחשוב? תתבייש לך!
שתוף את השכל שלך עם מים והרבה סבון!

לגבי השני, זו הסיבה שקראתי לו מופרך.
   כתוב תגובה
הו, איזו סקירה נפלאה!  (חדש)
אסטרו-נעמי יום שלישי, 01/10/2002, שעה 22:54
מצחיק אפילו יותר מהסיפורים שלכם כשחזרתם :)

אכן, נראה כאילו המד''ב באירופה לא זוכה לשגשוג שהוא רואה בארץ ושלישראל יש הרבה מה להציע, למרבה ההפתעה :)
שמעתי מפה ומשם אנשים שנוסעים לכנסים בחו''ל - וכדאי לצייד אותם בחומר מתאים ולהפוך אותם ל''שגרירי אגודה'' :)
מישהו מתכנן?
   כתוב תגובה
נחמד לראות את גל חיימוביץ  (חדש)
רם יאירי יום רביעי, 02/10/2002, שעה 9:32
כותב שוב באתר הזה לאחר הפסקה ארוכה (מדי).
אח, מתי נחזור שוב לזמנים שבהם בכל חודש היו בזה אחרי זה כתבה של רז גרינברג על קולנוע וטלוויזיה כתבה של אהרון האופטמן על מדע ועתידנות ,כתבה של אלי אשד על מדע בדיוני בישראל וכתבה של גל על מה שלא יהיה.
היום יש באתר בעיקר פרקים מספרים.
את רז.
והודעות בסגנון הסתדרותי של האגודה.
   כתוב תגובה
בעתיד הנראה לעין  (חדש)
אלי יום רביעי, 02/10/2002, שעה 12:40
בתשובה לרם יאירי
לא יתפרסמו ככל הנראה כתבות חדשות שלי באתר האגודה .
לעומת זאת יופיעו כתבות חדשות פרי עטי באתר של אלי הרשטיין ICL
ובאותה תדירות שהייתה בעבר באתר האגודה . כמו כן מתוכננת סדרת כתבות חדשות לאתר של ''בלי פאניקה''.
בכל אופן עידכונים ותוספות לכתבות קיימות באתר זה ימשיכו להופיע.
   כתוב תגובה
יש עוד כתבות כאן, לידיעתך:  (חדש)
NY מאושר יום רביעי, 02/10/2002, שעה 12:47
בתשובה לרם יאירי
רני גרף כותב על סרטים, שלמקו כותב על ספרים, סחבק כותב על מה שבא לו, ויש עוד כמה הפתעות בשרוול...
   כתוב תגובה
אורחים מוצלחים מול משעממים  (חדש)
דותן דימט יום ראשון, 06/10/2002, שעה 18:48
שמעתי דעות שונות לפיהן אין טעם להביא לכנסים בארץ אורחים מחו''ל אם אינם סופרים מפורסמים וידועים ברמתו של, נניח, גיימן או מרטין.
אבל הסקירה הזו מציגה (שוב, לדעתי), שסופרים (בריטים!) אזוטריים-יחסית הם מוצלחים, מבדרים, קומפקטיים ומעניינים יותר מהכלים הכבדים.

- דותן
   כתוב תגובה
כן, אבל  (חדש)
שלמקו יום ראשון, 06/10/2002, שעה 19:00
בתשובה לדותן דימט
הם לא שמות שמביאים קהל.

תביא כל סופר מצליח או מוכר מחו''ל, ויהיה נהדר. תביא אחד שבאמת תורגם לעברית (ורצוי, כך שאפשר להשיג את מה שכתב)- זה יהיה נהדר. אבל רק שמות מוכרים מוכרים, ואני חושב שזה לא יהיה נעים לאגו של אף אחד אם הוא יבוא לכנס שהוא אחת מהאטרקציות שלו, בשביל לראות שרק קומץ משוגעים לדבר באים לשמוע אותו.

תסתכל למשל על התוכניה של ארמגדון- תכננו להגיע, אם זכור לא נכון, מק'קאולי ווינג', שמות מוכרים אצל החובבים וכאלו שאני בטוח שהיה נחמד לשוחח איתם, אבל מה שהפך את הכנס ל''חשוב'' זה השם ''ניבן'', הוא ולא אחר.
   כתוב תגובה
מה ששלמקו אמר  (חדש)
גל יום ראשון, 06/10/2002, שעה 19:23
בתשובה לשלמקו
וחוץ מזה, בצ'כיה, הולדסטוק הוא לא איזוטרי כמו בארץ. לפי מה שהבנתי ספריו כן תורגמו לצ'כית.
   כתוב תגובה
ספציפית מקקאולי אולי בחור נחמד,  (חדש)
Kipod יום ראשון, 06/10/2002, שעה 21:45
בתשובה לשלמקו
אבל הספר שתורגם שלו ממש מחורבן.
לא -הוא- זה מה שהיה גורם לי להגיע לחגיגות הארמגדון.
   כתוב תגובה
היו לו שניים  (חדש)
שלמקו יום שני, 07/10/2002, שעה 0:11
בתשובה לKipod
ובכל מקרה, זה לא העניין.

למרות שכמו שאני מנסה להכיר אותך, היית בא בשביל לנמק לו למה הספר מחורבן...
   כתוב תגובה
זה בערך מה שאני עשיתי  (חדש)
NY מאושר יום שני, 07/10/2002, שעה 0:23
בתשובה לשלמקו
לבריאן אלדיס. מסכן. לא הגיע לו.
   כתוב תגובה
גל ,האם תוכל לפרסם תקציר  (חדש)
אלי יום שלישי, 08/10/2002, שעה 5:00
בתשובה לNY מאושר
מפורט של ההרצאה ששמעת על המד''ב באסיה ובאפריקה?
ואם יש לך תקציר או תוכן כתוב של ההרצאה אשמח אם תשלח לי אותה.
   כתוב תגובה
הנה תקציר, מפורט ככל שיכולתי  (חדש)
גל יום שני, 14/10/2002, שעה 21:10
בתשובה לאלי
מתוך הרשימות שלי מהכנס.
(הקטע הזה תוכנן בתחילה להכנס למאמר, אך יצא בעריכה).

מלבד הסרט מפקיסטן - קיימת סדרת ספרים על סופרמן, אשר חובר לגיבור מקומי מימי הביניים. יחד, הם נעים בזמן ולוחמים ברשע...

בסין ישנו מגזין מד''ב מאז שנות ה-‏70 ואילו בסינגפור יש מגזין חדש יחסית, באיכות גבוהה ובמימון משרד החינוך. מעט מד''ב קיים במלזיה, הודו, הפיליפינים ואפילו בקזחסטן יש מעט מד''ב מקורי.

ישראל היא אמנם מעצמת מד''ב במזה''ת (ולאחר שאולסה הציג תמונת כריכה של פנטסיה2000, עבדכם הנאמן נאלץ לתת הרצאה מתומצתת מאוד על מד''ב בישראל), אבל אנו לא היחידים: באיראן יצא ספר שאף תורגם לאנגלית, בשם And so the robot came, על אדם שהופך לרובוט. ישנו מעט מד''ב לבנוני וסורי ובמצריים ישנה סדרת ספרי מד''ב ארוכה מאוד. אפילו עיראק אינה נטולת מד''ב - בתקופת מלחמת המפרץ פורסם תרגום עיראקי ל''אנוכי הרובוט''!

לעומת אסיה והמזה''ת, אפריקה די עניה במד''ב, אך עדיין נמצאו כמה דברים מעניינים:
ישנם כמה סופרי מיינסטרים שנכנסו למד''ב בדרום אפריקה. בקניה ישנה סדרה על סוכן חשאי 009 וסדרת קומיקס בסוואהילית. באתיופיה יצא ספר אחד בלבד, המספר על עתיד בו כדור הארץ עבר הארצה מחודשת ונוצרת אוטופיה.
בניגריה יצא ספר על ילדים שנוסעים בזמן לעתיד, שם הם מגלים שהעולם נשלט ע''י לא אחרת מאשר מדינת ניגריה.
ואילו בגאנה יצא ספר של סופר בשם מבורקי נפאסו, על מדען מטורף היוצר זומבים, בעזרתם הוא רוצה להשתלט על המדינה. ספר זה זכה בפרס משרד החינוך של גאנה.
אם תרצה, אשלח לך את כתובת הדואל של אולסה.
אני שלחתי לו מייל כמה ימים לאחר שחזרתי ארצה, אך הוא לא השיב לי.

אגב, היום קיבלתי בדואר מפולין את הדיוידי של הסרט שנעשה עפ''י סיפוריו של ספקובסקי. צפו לדיווח. (אני רק מקווה שיש כתוביות באנגלית, כמו שמי ששלח לי טוען).
   כתוב תגובה
בהחלט חומר מעניין ,תודה  (חדש)
אלי יום שני, 14/10/2002, שעה 21:16
בתשובה לגל
באנציקלופדיה למד''ב של ניקולס יש קצת חומר על מד''ב בארצות ערב ובאפריקה. בין השאר הם מזכירים שם סופר מצרי מסויים שחיבר כמה יצירות מד''ב וממקורות אחרים מסתבר שהוא כיום אחד המנהיגים האידיאולוגיים החשובים ביותר של האחים המוסלמיים במצרים .
וכן אני מעוניין באי מייל שלו .
   כתוב תגובה
מה שמסקרן אותי מאד -  (חדש)
Boojie יום שלישי, 15/10/2002, שעה 1:25
בתשובה לגל
עד היום, מכל האנשים שאני מכירה מפורומי מד''ב השונים (כשאני כמובן מגבילה את זה לאלה שאני יודעת עליהם מספיק), לא מוכר לי אף ערבי חובב מד''ב אחד. הייתכן שערביי ישראל לא מתעניינים במדע בדיוני, או שמא (כפי שטען באוזניי פעם מישהו) הם מוצאים את המד''ב שלהם בפורטלים בערבית? מישהו יודע? מישהו מכיר? מישהו מתמצא?
   כתוב תגובה
ספרי מד''ב בערבית  (חדש)
אלי יום שלישי, 15/10/2002, שעה 5:54
בתשובה לBoojie
אני יודע על שני ספרים שיצאו בישראל בערבית שכנראה עוסקים בנושאי מד''ב . שניהם מיועדים לילדים .
אני משער שהם יחידים במינם אם כי כמובן אינני יכול להתחייב על כך מכיוון שאינני קורא ערבית .אבל כידוע רק ספרי ספרות יפה בודדים מופיעים בערבית למבוגרים וילדים בישראל . וברשות הפלסטינאית הם עוסקים בנושאים אחרים ולא במד''ב . אבל אני משער שגם אם יש כזה הוא בעל קונוטציות פוליטיות חריפות ביותר.
.
   כתוב תגובה
ספרי מד''ב באיראנית  (חדש)
אלי יום שלישי, 15/10/2002, שעה 5:59
בתשובה לאלי
בכתבה שהיית הלאחרונה על האנטישמיות המטורפת שפורחת לאחרונה אצל שכנינו ,העיר הכתב על ספר באיראן שטען בנוסף להאשמות המקובלות שהיהודים רוצים להשתלט על העולם וכו' שהם גם רוצים להשתלט על כוכבי השמים ו''לגנוב אותם מהאל ''.
הערכתי היא שכאן יש התיחסות ישירה לספרי מד''ב שונים שעוסקים בישוב הגלקסיה שחלק לא קטן מהם נכתבים בידי מחברים יהודיים,כמו גם להוכניות השונות של חקר החלל שבהם שוב יש ליהודים שונים מקום מרכזי .
   כתוב תגובה
במקרה הגעתי לכתבה על עשור של  (חדש)
גל גאה יום שני, 10/10/2005, שעה 9:03
יורוקונים: http://www.concatenation.org/conrev/decadeeurocons05...

אם תקראו היטב, יש שם אזכור לביקור שלנו ב2002. ווהווו
   כתוב תגובה
הידד!  (חדש)
יעל יום שני, 10/10/2005, שעה 20:19
בתשובה לגל גאה
''אפילו זוג ישראלים'' :-)
   כתוב תגובה

הדעות המובעות באתר הן של הכותבים בלבד, ולמעט הודעות רשמיות מטעם האגודה הן אינן מייצגות את דעת או אופי פעולת האגודה בכל דרך שהיא. כל הזכויות שמורות למחברים.