על האגודה | פעילויות | הצטרפות | צרו קשר | כתבו לאתר | English Site | בפייסבוק
עוד בקטגוריה זו:

זומבים עליך, ישראל!
סרטים / נורית הוראק
04/03/13
תגובות: 2  
מעגל בלי הרבה קסם
סרטים / עליזה בן מוחה
20/10/12
תגובות: 3  
קפטן אמריקה ומלחמת העולם השנייה
סרטים / אנדרו ליפטאק
03/09/11
תגובות: 1  
מקור לא ברור
סרטים / עליזה בן מוחה
30/07/11
תגובות: 4  
כמעט הסוף (חלק ראשון)
סרטים / עליזה בן מוחה
12/06/11
תגובות: 0  
חלום גנבים
סרטים / עליזה בן מוחה
29/12/10
תגובות: 13  
טובים השניים?
סרטים / עליזה בן מוחה
14/08/10
תגובות: 5  
מגע של קסם
סרטים / לילי דאי
14/05/10
תגובות: 2  
המקום שאליו גיבורי אקשן הולכים למות

סרטים / לילי דאי
02/05/10
תגובות: 4  
מה שיותר כחול יותר ממדים
סרטים / לילי דאי
31/01/10
תגובות: 5  
על ממוצע ומעל הממוצע
סרטים / אֹרן רהט
24/10/09
תגובות: 8  
לשקוע בסרט טוב
סרטים / רז גרינברג
28/04/08
תגובות: 1  
דיקסילנד
סרטים / אהוד מימון
03/10/06
תגובות: 2  
חייו ומותו של סופרמן
סרטים / רני גרף
25/07/06
תגובות: 22  
הטרור כמשל
סרטים / רני גרף
03/04/06
תגובות: 15  

הארי פוטר והעלילה החופזת
סרטים / יעל פורמן
יום רביעי, 15/01/2003, שעה 11:18

הצד האפל של הארי פוטר וחדר הסודות: הסרט


בשנה שעברה יצא לאקרנים הסרט הראשון שנעשה לפי ספרי הארי פוטר: ''הארי פוטר ואבן החכמים''. הסרט, לדעת כותבת שורות אלה, היה מאכזב מאד, ונראה יותר כמו רפרוף ויזואלי מהיר בדפי הספר מאשר סרט מושקע היטב ומלא במיטב כוכבי הקולנוע של העולם המערבי. מזה זמן מה מקרינים אולמות הקולנוע את סרט ההמשך, ''הארי פוטר וחדר הסודות'', שזכה לביקורות חיוביות בעיקרן. עד כה.
שימו לב: ביקורת זו מכילה כמה ספויילרים. מי שעדיין לא קרא את הספר, מומלץ שיעשה זאת לפני שהוא קורא את הביקורת ו/או רואה את הסרט.


נתחיל בצד החיובי: ראשית - הסרט החדש בהחלט טוב מקודמו. אין ספק. הסרט הראשון היה מבולגן, ואין סיכויים רבים שמי שלא קרא את הספר הבין מה התרחש בו. הסרט השני, כאמור, טוב יותר. גם צופים שמעולם לא קראו את הספר לא יתקשו לעקוב אחר סיפור המעשה.
שנית - קנת' בראנה מנפק הופעה מרהיבה בתור גילדרוי לוקהארט. חבל שאין ממנו יותר. טום רידל הצעיר (בגילומו של כריסטיאן קולסון) עשוי היטב, בדיוק כמתואר בספר. הסצינות עם המכונית ועם העכבישים ביער מעולות – הן ראויות לתואר ''הפנינים של הסרט''. דובי היה מדהים ומשכנע. ג'ייסון אייזקס (לוציוס מאלפוי) מצוין. האפקטים במשחק הקווידיץ' ובקטע עם הנחש מצויינים. סצינת הדו קרב גם היא משובחת, ומתנהלת בדיוק בקצב ובאוירה הנכונים. שפת הנחשים בפיו של הארי פוטר נשמעה אמינה ומוצלחת.

למרות כל אלה, היו גם בעיות שפגמו קשות ברושם הטוב. הנה כמה מהן:
בעיות משחק: המשחק של רופרט גרינט ואמה ווטסון (רון ויזלי והרמיוני גריינג'ר) התדרדר פלאים. שני הילדים היו מצוינים בסרט הראשון, אך הם לא משכנעים בסרט הזה. להבדיל, דניאל רדקליף (הארי פוטר) נראה קצת פחות דיקטי, אך עדיין רחוק מהאידאל (ופחות מוצלח משני עמיתיו). האגריד, בגילומו של רובי קולטריין, לא נראה כאילו רעיון השהיה באזבקן מהלך עליו אימים. בספר היה ברור שמדובר במקום נורא ואיום, עוד לפני שזכינו לשמוע עליו יותר בחלק השלישי. כאן עולה הרושם כי הוא סתם מין בית מעצר מרוחק. זו נקודה חשובה שהוחמצה.

חוסר בדקות מסך של דמויות חשובות: לא ראינו מספיק את גילדרוי לוקהרט. הביאו תותח אדיר כדי לשחק אותו, ולא נתנו לו מספיק דקות מסך. חסרה מאד ההכנה שהיתה לדמות בספר, באמצעות היחס של אמא של רון אל לוקהרט עוד לפני מסע הקניות, כל הבנות שמסתובבות עם התמונה שלו ועצם העובדה שרוב ספרי הלימוד בשנה הזו היו שלו. חסרים עוד קצת שיעורים איתו. מהסרט אי אפשר לדעת שאחרי השיעור הראשון הוא נמנע לחלוטין מ''הדגמות חיות'' ומסתפק בלימוד עלילותיו מהספרים. אפילו בסוף, אחרי שהמורים שולחים אותו להלחם בנחש, חסרה מאד ההערה של פרופסור מקגונגל (מגי סמית' הנהדרת) ''לפחות הוא לא יסתובב לנו בין הרגליים'', שמעבירה כל כך יפה את היחס של שאר המורים אליו. חשוב עוד יותר - משום מה הושמט הקטע בו הארי מפרק את לוקהארט מנשקו באמצעות אותו קסם שלמד בדו קרב שיזם לוקהארט כדי להשוויץ, ללא שום סיבה נראית לעין.
גם סנייפ לא זכה לזמן מסך מספיק. הצופים עוד עלולים לשכוח כמה הוא שונא את הארי וכמה הארי שונא אותו. אלן ריקמן הוא שחקן נפלא, אבל קולומבוס בקושי נתן לו להתבטא. תודה לאל על סצינת הדו קרב, אחרת כושר המשחק שלו פשוט לא היה בא לידי ביטוי.

חוסר בתרגום לחשננית לשפת בני אנוש: בספר, שנכתב מנקודת מבטו של הארי, יודעים הקוראים מה אומר הארי בשפת הנחשים, אפילו כשהוא לא מודע לכך שדיבר בשפה הזו. בסרט השקיעו בנקודה זו המון, אפילו שכרו בלשן שיעזור להם ''להמציא'' את השפה, אך שכחו לתרגם את מה שאומר הארי לאנגלית. מדוע? למר קולומבוס פתרונים.
אך הבעיה העיקרית בסרט, כפי הנראה שורש רוב הבעיות שנמנו למעלה: בדיוק כמו בסרט הראשון, גם כאן נגדעו באכזריות כל הקטעים שלא מקדמים את העלילה באופן ישיר. אין הכוונה להורדת חלקים שלמים כמו מסיבת רוחות הרפאים בליל כל הקדושים, שהורדה מהתסריט בצדק רב. מדובר בכל מיני שורות קטנות שמוחלפות בין הדמויות, שמפתחות אותן, שגורמות לנו לאהוב אותן או לשנוא אותן. עוד על קולין קריווי שצץ עם מצלמתו בכל מקום, על ג'יני (בגילומה של בוני רייט) שמאוהבת בהארי ומסמיקה כשהוא בסביבה, על השיעורים שכמעט ולא ראינו, והם אלה שמעבירים את התחושה שמדובר בבית ספר ולא בסתם מקום שילדים ישנים בו, על המכתב שמגיע ממשרד הקסמים בו הארי נחשד במעשה הקסמים של דובי. כל הדברים האלה חיוניים כדי ליצור את תמונת העולם העולה מהספרים. הם אלה שהופכים את העלילה מסתם סיפור הרפתקאות בו ילד קטן מנצח את אויביו האכזריים למעשיה כיפית לקריאה המגרה את הדמיון.
הסרט מספר על גיבור-על בשם הארי פוטר, שעסוק בלוחמה באנשים הרעים. הספר מספר על ילד קטן שגדל בבית לא סימפטי ונקלע לתרבות אחרת, נפלאה בעיניו, אותה הוא עדיין לא מבין לגמרי, ותוך כדי כך גם על העבר הטראומטי הרודף אותו ומאלצו להלחם על חייו.


כריסטופר קולומבוס לא משכיל להעביר את העולם הקסום שבספר אל הצופים. הסרט שלו הוא ריצה בלתי פוסקת אחרי העלילה. הנסיון להעביר למסך כמה שיותר אפיזודות מהספר גורם לסרט ללכת לאיבוד. לצופה כמעט ואין תחושה של הזמן העובר בין סצינה לסצינה. הכל רץ מהר מהר, ואין עצירה אפילו לרגע. כמו בסרט הראשון, נראה כאילו הושקעה המון מחשבה בצד הויזואלי, ואכן - סצינות שהעיקר בהן הוא החוויה הויזואלית הן מרהיבות ביותר. משחק הקווידיץ', המכונית, העכבישים ביער, כולם מצוינים ומשכנעים. אבל בכל מקום בו נדרשת הבעת רגש, בו הסרט צריך להתעכב קצת כדי לתת לצופים זמן לקלוט את מה שראו, כדי לתת תחושה שקורים עוד דברים בבית הספר מלבד מרדף אחרי מפלצת - כל המקומות האלה מוחמצים.

בספרי הארי פוטר יש חומר רב מדי בשביל סרט באורך של שעתיים וחצי, אפילו שלוש שעות. גם אם חותכים סצינות שלמות - מסיבת יום המוות של ניק כמעט בלי ראש (בגילומו של ג'ון קליז) ומסיבת יום האהבה של לוקהארט עם הקופידונים, למשל (שאכן נחתכו) - עדיין נשאר חומר רב מדי אותו לא נתן להעביר בצורה ראויה למסך הקולנוע. ההצמדות אל הספר מוגזמת, והבמאי היה צריך לעמוד על כך שתתאפשר עריכת שינויים בסיפור כדי להתאים אותו לקולנוע, וכדי שלא יאלץ לוותר על העמקת הדמויות והעברת העולם הקסום של הספר למסך. אמנם יש בסרט אפקטים בשביל הקסם, אך אין בו כשלעצמו שום קסם.


אם תמשך המגמה הנוכחית של הצמדות לעלילה בכל מחיר, קיים חשש לגורלו הקולנועי של הספר הרביעי הענק, רב העמודים וההתרחשויות. אבל לפי כל הסימנים כריסטופר קולומבוס כבר לא יהיה פנוי כדי לביים אותו. אולי פיטר ג'קסון ישלח הפעם כדי להציל את הארי?הארי פוטר וחדר הסודות
במאי: כריסטופר קולומבוס
שחקנים: דניאל רדקליף, רופרט גרינט, אמה ווטסון, קנת' בראנה, מגי סמית', רובי קולטריין, אלן ריקמן, כריסטיאן קולסון, ג'ייסון אייזקס
ע''פ הספר ''הארי פוטר וחדר הסודות'' מאת ג'.ק. רולינגהארי פוטר
הארי פוטר וחדר הסודות - ביקורת
הארי פוטר ואבן החכמים - ביקורת
הו הא הארי פוטר

 
חזרה לעמוד הראשי         כתוב תגובה

 
חדשות טובות  (חדש)
baby g יום רביעי, 15/01/2003, שעה 21:57
לפי מידע שנמצא ב imdb, קולומבוס יוחלף, והבימוי יופקד בידי אלפונסו חוארון.
מידע נוסף כאן :www.imdb.com
   כתוב תגובה
דווקא חבל...  (חדש)
סיון יום רביעי, 15/01/2003, שעה 23:32
בתשובה לbaby g
פיטר ג'קסון היה יכול לביים את הסרט הבא- וזה היה מצליח בצורה די טובה, כי במילא פיטר ג'קסון מראה התעלמות די מוחלטת מהספרים
שעליהם הוא מבסס את סרטיו...
(ארגורן מת? ארוון מחליטה להפליג למערב? מה אלו השטויות האלה?!)

ולמה קולומבוס לא יכול לביים את הסרט הבא? (אני לא ממש מעודכנת בכל מה שקורה בהוליווד)
   כתוב תגובה
דווקא חבל...  (חדש)
גיא יום שישי, 17/01/2003, שעה 2:10
בתשובה לסיון
'ארגורן מת?' יש מקום שבו רשום שלא?
'ארוון מחליטה להפליג למערב?' לפי רוח הדברים בספר, זה נראה כאילו הייתה כוונה כזאת.
'מה אלה השטויות האלה?' נסיון לא מוצלח להכנסת עומק לדמויות ולעלילה. דבר שבספר מחופה על ידי הדמיון, בסרט צריך להשלים.
   כתוב תגובה
מה? (ספוילרים, לספר ולסרט)  (חדש)
סיון שבת, 18/01/2003, שעה 17:57
בתשובה לגיא
את הקרב שאחריו הוא נופל לנהר הוא עובר די בשלום בספר, לפי מיטב הבנתי.
הוא מת בסוף, כמובן, כמו כל בן אדם אחר (וגם שתי אלפיות), אבל זה מוזכר רק בנספחים.
אני לא מבינה למה בסרט מקצצים קטעים שהיו יכולים להתאים די טוב בסרט, רק כדי להוסיף קטעים שלא תורמים הרבה והם מפרי דמיונם של התסריטאים.
ובספר, בזמן שעליו מספרים, ארוון כבר מזמן החליטה שהיא נשארת איתו. בסרט היא החליטה שהיא נוסעת. יופי!
לא הבנתי מה בדיוק אתה אומר בתגובה. (אני שואלת- למה בדיוק אתה מתכוון?)
   כתוב תגובה
מה? (ספוילרים, לספר ולסרט)  (חדש)
גיא שבת, 18/01/2003, שעה 18:34
בתשובה לסיון
א. אני יודע שהוא עובר בשלום, התכוונתי לאשליה שניסו לתת כאילו הוא מת.
ב. לי יש את תרגום ליבנית, אין שם את הנספחים.
ג. נפש האדם (והאלף) מתעתעת, מי יודע? אולי היא התחרטה (-:

ולשאלתך- הדמויות של טולקין בשה''ט הן די שטוחות. הן מביעות בעיקר רגשות הירואיות ועברם הוא די לוט בערפל. את השלמת הדמות ניתן לעשות רק על ידי הדמיון (או קריאת כל הנספחים והספרים האחרים של טולקין). העלילה עצמה גם היא בעלת נופח מרוחק במקצת, אין באמת משהו שאומר לנו בספר למה סאורון הוא רע ומה באמת כוחם של תשעת הרפאים, או עוצמתו של גאנדלף. אני לא אומר שאין בכלל עומק או הסברים, אני רק אומר שמושאר הרבה יותר לדמיון הקורא.
בסרט זה לא מסתדר ומהרגע הראשון, בגלל שזהו סרט, יש תמונה וקול. כך שמלאכת הבהרת העלילה ותיאור מניעי הדמויות צריכה להיות ברורה יותר בשביל שאנשים יבינו את הסיפור, לפחות אנשים שלא קראו את הספרים.
לכן הוספו קטעים שלא היו בספר ושונו\הושמטו קטעים אחרים.
למשל, אחרי התצוגה של פרודו עומד על החומה ולא מצליח או מנסה להתנגד לכוח הטבעת והרפא, ברור כוחה של הטבעת להשתלט על נפש האדם. אז מה אם חשבתי שהקטע דפוק, את הנקודה הוא העביר.
   כתוב תגובה
מה? (ספוילרים, לספר ולסרט)  (חדש)
פבל גרשניק (TA) יום שני, 20/01/2003, שעה 1:49
בתשובה לגיא
לדעתי הסרט הוא ענק אם לוקחים אותו בלי קשר לספר.
כשראיתי את הסרט הראשון, התחלתי להעיר הערות על הקטע הראשון.
באותו השלב מייפל אמרה לי: ''פבל, די''.
אז התחלתי להינות.

כמובן שעדיין הערתי הערות פה ושם.
הרי איך יכלתי שלא.
   כתוב תגובה
תגובה על תגובה לְמה?  (חדש)
סיון יום שני, 20/01/2003, שעה 19:35
בתשובה לגיא
אני באמת יכולה להתווכח איתך על כמה שהדמויות בשה''ט לא שטחיות או כן שטחיות- זה עניין של עד כמה אהבת ו/או התחברת לספר. ואני לא חושבת ששה''ט היא יצירה שלמה בפני עצמה, אם אתה רוצה הסברים להכל. אף ספר הוא לא ככה, אתה לא יכול להסביר כל מניע ופרט ואם גנדלף הוא רב-מג בעוצמה 6 או 7 (אני חושבת שלקחתי את זה מרומח הדרקון- מגיע להם זכויות יוצרים). נכון שיש הרבה מאוד קצוות פתוחים בסוף שה''ט (וההוביט, הם באים ביחד), אבל בשביל זה טולקין יצר עולם. יש עוד ספרים, שאתה יכול לקרוא אותם ולהבין. זה כמו שאם תקרא את ההיסטוריה של היהודים בשנים 1947-1950. אתה לא תוכל להבין הכל בלי לדעת קודם על הסיכסוך היהודי-ערבי, על המנדט הבריטי, על השואה, ועל בעצם כל הדברים החשובים שקרו בלפחות אלף השנים שלפני זה.
אני מסכימה שיש קטעים שהוסיפו שהיו מוצדקים (מה שהזכרת) וקטעים שהורידו שהיו גם כן מוצדקים (טום בומבדיל, עד כמה שאני אוהבת אותו, היה רק מוסיף לבילבול הכללי בתחילת הסרט הראשון). אבל הקטע עם ארגורן- לא היה שום צורך לזה! מאיפה שאתה לא מסתכל, זה היה חסר טעם ורק הוסיף עוד קצת קיטש (לא נחוץ) לסרט. אם כבר הם החליטו לעשות את הקונפליקט של ארוון דווקא בסרט השני, יכלו לשים אותו בהקשר אחר, לאו דווקא כשהוא מתעלף. אבל הדבר הכי גרוע- הסצינה הזאת הייתה כ''כ לא מה שטולקין היה כותב. אף פעם לא. וזה ממש אחת הסצינות שניסתה (וכמעט הצליחה) לרצוח את הסרט באכזריות. אני מקווה שעוד כמה שנים, כשתצא ''גירסת האמת'' של הסרט עם תוספות בדי וי די, אז יורידו אותה.
אחרי כל זה, הגעתי למסקנה שהסרט הוא שונה מאוד לאלה שאף פעם לא קראו את הספר, לאלה שניסו והפסיקו באמצע בגלל השיעמום של ה-‏100 העמודים הראשונים, לאלה שקראו אבל לא אהבו ולאלה שקראו ואהבו, ואז עוד פעם קראו, ואולי גם עוד כמה פעמים (בשפות שונות). אין הרבה טעם להתווכח על זה. אבל בכל זאת, כולם יודעים שטולקין גדול, נקודה.
   כתוב תגובה
ארררר...  (חדש)
גיא יום שלישי, 21/01/2003, שעה 23:51
בתשובה לסיון
אני.. קצת איבדתי אותך..
אני חושב שכדאי שתקראי תגובה אחורה, ציינתי שזה היה נסיון לא מוצלח.
ד''א אהבתי מאוד את הספר, קראתי אותו כ-‏5 פעמים (את ההוביט בסביבות ה-‏15, אבל זה כי הייתה תקופה ארוכה בצעירותי שלא ידעתי שיש לו 'המשך'), גם רומח הדרקון, השנוא על הרוב, קראתי ואהבתי.
טוב, בכל מקרה אני שמח שאנחנו מסכימים על משהו. לצערי, אנחנו לא מתווכחים מספיק בכדי שאוכל להגיד לך 'לפחות על משהו אחד אנחנו מסכימים', בעסה. (-:
   כתוב תגובה
טוב (-:  (חדש)
סיון יום ראשון, 26/01/2003, שעה 22:20
בתשובה לגיא
באמת לא כל כך הבנתי אותך. אני שמחה שאתה אוהב את הספר. כבר הרבה זמן שאני רוצה לנהל ויכוח על כמה שרומח הדרקון העתיקו משר הטבעות, אבל כל חובב רומח הדרקון שאני מכירה מסרב בתוקף להודות בכך או לא קרא את שר הטבעות. בכל מקרה, היה נחמד לדבר איתך. אולי אם אי פעם תהיה כתבה על רומח הדרקון (זה צריך להיות מצחיק!) אז ננהל אותו.
   כתוב תגובה
טוב (-:  (חדש)
פבל גרשניק (TA) יום שלישי, 28/01/2003, שעה 3:17
בתשובה לסיון
טוב
רק רציתי להצטרף לשמחה הקבוצתית ולומר שגם אני אהבתי את רומה''ד וגם לדעתי הם העתיקו הרבה מטולקין

עכשיו שסיימתי לחזור על כל מה שאמרו
פבל איש מסכים (יש שיאמרו מקסים אבל לא נכנס לזה)
   כתוב תגובה
מממ?!  (חדש)
ניגאץ' יום שלישי, 01/07/2003, שעה 15:44
בתשובה לגיא
רומח הדרקון שנוא על הרוב? ממתי? אולי כן, אבל למה?!?!? זאת הסדרה שגדלתי עליה אפשר לומר!אלה היו ספרי הפנטזיה הראשונים שקראתי אחרי ההוביט! i'm totaly shocking!
   כתוב תגובה
אולי Shocked, ודאי לא Shocking.  (חדש)
NY יום רביעי, 02/07/2003, שעה 12:07
בתשובה לניגאץ'
על כל פנים, אם מעניין אותך לדעת מדוע אנשים נוטים לזלזל ברומח הדרקון ובחבריו לז'אנר הפנטסיה הנוסחתית או הג'נרית (ככה קוראים לזה), אתה מוזמן לקרוא את המאמר הבא:
   כתוב תגובה
דווקא חבל...  (חדש)
סמדר שבת, 30/08/2003, שעה 13:07
בתשובה לסיון
אם לא אכפת לך, ארגורן לא ימות, הוא חוזר בםפר השלישי, וארוון לא באמת תפליג.
זאת טרילוגיה!!!
פיטר ג'קסון מביים הרבהה יותר טוב מאשר כריסקולומבוס. לפחות פיטר טרח באמת לקרוא את הספרים והיה לו מספיק עמוד שידרה בשביל להתאים את הספר אל המסך הגדול ולא סתם לתת לשחקנים צעירים לא מנוסים ונוראים לשחק את התפקידים הראשיים.
   כתוב תגובה
את צודקת!  (חדש)
NY שבת, 30/08/2003, שעה 14:50
בתשובה לסמדר
ולכן, בסרט הבא של הארי פוטר, יתנו את התפקיד הראשי לאנתוני הופקינס!
   כתוב תגובה
הוא לא קצת מבוגר בשביל ללמוד קסמים?  (חדש)
שלמקו יום ראשון, 31/08/2003, שעה 23:54
בתשובה לNY
   כתוב תגובה
...  (חדש)
YUVAL יום שלישי, 06/05/2014, שעה 9:20
בתשובה לשלמקו
   כתוב תגובה
אנתוני פרקינס עדיף...  (חדש)
Boojie יום רביעי, 03/09/2003, שעה 23:12
בתשובה לNY
   כתוב תגובה
דווקא חבל...  (חדש)
אלמוני יום ראשון, 07/03/2004, שעה 11:41
בתשובה לסיון
הוא לא משחק כי הוא נפטר מסרטן קצת אחרי מסיבת העיתונאים של הסרט השני (אני לא בטוחה איך קוראים לו אבל נראה לי שזה זה)
   כתוב תגובה
לגבי הפסקה האחרונה  (חדש)
ארז לנדוור יום רביעי, 15/01/2003, שעה 23:34
זה מה שחסר לנו.
קולומבוס עשה את מלאכתו נאמנה כשהוא נצמד לעלילה, יודע לקדם אותה כראוי ומשמיט את המריחות של רולינג.
ג'קסון לעומתו לקח יצירת מופת המשתווה לתנ''ך ולשקספיר והפך אותה לסרט הרפתקאות ואפקטים בנוסח ספילברג ולוקאס בפעם הראשונה ולקיטש הוליוודי מלא פאתוס ומעוות עלילה בפעם השניה.
   כתוב תגובה
בדיוק!  (חדש)
סיון יום רביעי, 15/01/2003, שעה 23:39
בתשובה לארז לנדוור
אם אתה רץ עכשיו למשהו בבחירות, יש לך את הקול שלי.
   כתוב תגובה
אתה אומר את זה כאילו זה דבר רע...  (חדש)
שלמקו יום חמישי, 16/01/2003, שעה 9:36
בתשובה לארז לנדוור
   כתוב תגובה
וזה לא?  (חדש)
ארז לנדוור יום חמישי, 16/01/2003, שעה 23:16
בתשובה לשלמקו
   כתוב תגובה
בהחלט לא.  (חדש)
שלמקו יום שישי, 17/01/2003, שעה 0:54
בתשובה לארז לנדוור
ג'קסון לקח יצירה כבדה, שיש כאלו (למשל אני) שיגדירו אותה כמשעממת, ויצר ממנה מוצר בידורי שמצד אחד מצליח להעביר בנאמנות יחסית את עקרון הספר, ומצד שני יצירה שיכולה לפנות גם לאנשים שטולקין הוא לא כוס התה שלהם.
   כתוב תגובה
בהחלט לא.  (חדש)
ארז לנדוור יום שישי, 17/01/2003, שעה 2:00
בתשובה לשלמקו
את זה אתה יכול להגיד גם לגבי העיבוד של דיסני לפו הדב.
אם היו הרבה עיבודים לטולקין כמו לתנ''ך ולשקספיר, זה היה לגיטימי, אבל עבור עיבוד ממשי ראשון, מן הראוי להיות יותר נאמן לדרך הסיפור המיוחדת של טולקין ולא לייצר מוצר הוליוודי פופולרי גרידא.
   כתוב תגובה
מה עדיף? עיבוד של באקשי?  (חדש)
שלמקו יום שישי, 17/01/2003, שעה 2:02
בתשובה לארז לנדוור
   כתוב תגובה
חס וחלילה.  (חדש)
ארז לנדוור יום שישי, 17/01/2003, שעה 2:26
בתשובה לשלמקו
אבל זה לא אומר שצריך להתעלם מהמגרעות של ג'קסון.
   כתוב תגובה
אבל למה להשוות?  (חדש)
tallola יום שישי, 17/01/2003, שעה 17:07
בתשובה לשלמקו
הארי פוטר הוא אמור להצמד לספר כי זה סרט פנטזיה לילדים והספר היה מצויין וקל לקריאה וכיף לראות על המסך בדיוק את מה שדימיינת

שר הטבעות לאומת זאת זה כבר ליותר מבוגרים והעלילה טיפה מסובכת והכתיבה של טולקין קשה
אז עשו שינויים בכדי שיהיה יותר קל להתחבר לזה
   כתוב תגובה
אני מוריד את הכובע.  (חדש)
שלמקו יום ראשון, 19/01/2003, שעה 0:34
בתשובה לtallola
לא כל יום אני פוגש תגובה ששגויה מכל כך הרבה כיוונים, שאני פשוט מתאייש מהנסיון להסביר כמה היא לא נכונה.
   כתוב תגובה
נניח שלא קראת את הארי פוטר  (חדש)
יעל יום ראשון, 19/01/2003, שעה 1:20
בתשובה לtallola
ואת ישר רואה את הסרט. האם רוח הספר היתה עוברת אליך?

לי ברור, שאילו הייתי מגיעה לסרט בלי הרקע של הספר, הייתי שוכחת שהילדים חיים בבית ספר. הייתי מקבלת את הרושם שהארי פוטר הוא גיבור על בסגנון סופרמן. הייתי שוכחת שסנייפ והארי מתעבים זה את זה. לא הייתי מבינה את ההמולה מסביב ללוקהארט. והכי חשוב, לא הייתי מרגישה שעולם הקוסמים שונה מעולם המוגלגים שלנו.

כן, הסרט מעביר את העלילה באופן מדויק. אבל הוא לא מעביר בכלל את העולם שנבנה בספר. וזו הבעיה שלי. ובתור חסידת ההצמדות למקור, בפעם הזו אני מעדיפה שישנו סצינות אבל שלא יהרסו לי את העולם.

אילו היו להם שש או שבע שעות בשביל הסרט והם לא היו צריכים לחתוך החוצה סצינות וקטעי דיאלוג, אז אני מניחה שהם היו מצליחים להעביר את העולם נפלא (ואני כנראה נותנת כאן לקולומבוס קרדיט שלא מגיע לו). אבל לא היה להם את הזמן הזה, והם ממילא חתכו החוצה דברים חשובים. אז כבר עדיף שהיו חותכים עוד ועושים קצת שינויים בסיפור, כדי שהעולם של הספר יעבור כמו שצריך.
   כתוב תגובה
אמנם  (חדש)
אלמוני יום חמישי, 16/01/2003, שעה 0:11
אמה תומפסון אדמונית ובריטית כמו אמה ווטסון, אבל היא לא ממש אמינה כילדה בת 11...
   כתוב תגובה
  (חדש)
גלית יום חמישי, 16/01/2003, שעה 22:39
ראיתי את הסרט אתמול באוניברסיטת ת''א ולא סבלתי במיוחד. מצד שני איכשהוא סרט של שלוש שעות רץ לי מהר מדי, בשני הצריחים היותר מורכב ויותר ארוך זה לא קרה.
מה שכן הפריע לי זה שסרט על ילדים בני 12 לא אמור להציג שחקנים עם קול משתנה במקרה הטוב, גברי ומסוקס במקרה הרע ושלא נדבר על רגליו השעירות של הארי ופלומת השפם הקטנה שלו...
   כתוב תגובה
הסרט היה משעמם  (חדש)
Lucy יום חמישי, 16/01/2003, שעה 23:40
בצורה מחרידה, למרות העיצוב החיצוני הנפלא שלו.

כל שלושת הילדים עיצבנו אותי במידה יוצאת דופן (מי זה הילד נטול כישרון המשחק שלקחו לשחק את רון האהוב עלי? הוא הרס אותו לחלוטין!)

ג'יני לא קיבלה מספיק זמן מסך, והניסיון המעצבן לפתח רומנטיקה בין הארי והרמיוני (במקום בין הרמיוני ורון) עלה לי על העצבים.
למה הארי חייב תמיד לקבל/לעשות הכל?

לסיכום, יוחלף הארי בדראקו מאלפוי, הגיבור האמיתי של הסרט!
   כתוב תגובה
הסרט היה משעמם  (חדש)
לופינית יום חמישי, 11/03/2010, שעה 16:45
בתשובה לLucy
מי מלכלך על רופרט גרינט? הוא לא חסר כישרון, להיפך...
   כתוב תגובה
המממם  (חדש)
פבל גרשניק (TA) יום שני, 20/01/2003, שעה 1:58
מסכים למאמר.
מאמר טוב.
אין לי מה להוסיף.
   כתוב תגובה
תגובה  (חדש)
Blackice יום חמישי, 30/01/2003, שעה 13:21
אני נהנתי לבלות את הזמן בקולנוע לצפות בהארי פוטר. יותר מזה לא ציפיתי יותר מדי. לא באתי לראות תובנה מדהימה על הקיום, ולא על הדמויות שם. פשוט להנות שעתיים מסרט. הספר כתוב בצורה קלילה וקולחת ומהנה, ואני חושב שגם הסרט צריך לעקוב אחרי זה.
בתור חובב רציני של ה''פ קשה לי לראות את הסרט ללא ההקשר האינטואטיבי של אישיות הדמויות, כך שלא היה משנה לי כלום העמקה בדמויות או חוסר העמקה- אני הייתי במילא רואה אותן באותה צורה. אבל (וכאן אני מנחש בלבד) אם אנשים לא מכירים את הספרים כל כך טוב.. אולי יש צדק בבקשה להעמיק בדמויות. ובהחלט לא הייתי שולח למשימה את ג'קסון, אחרי השחטת פאראמיר, פרודו, המלך ת'יאודן ועוד דמויות לא מעטות.. שברור בספרים שיש להם עומק ועוצמה שג'קסון לא רק שהתעלם מהם, אלא הראה את ההפך, כמה הם חלשים. ובמקום שפרודו יעמוד בפני הטבעת ויהיה חכם לראות מעבר לגולום, ילך אחריו בצורה עיוורת ופגיע לטבעת, פאראמיר ישר יפול רצוץ מכוח הטבעת...
אז מה יקרה אם הוא יביים את ה''פ? הארי יפול חסר כוח מול וולדמורט, יבכה ויתחנן לרחמים??
...בהחלט יהיה מעניין איך יארגנו את הרביעי, אני בהחלט מסכים.
אבל קודם כל רוצים את הספר החמישי!!
^_^
   כתוב תגובה
הספר החמישי  (חדש)
גיא ברוך יום שישי, 31/01/2003, שעה 13:11
בתשובה לBlackice
יצא, לפי אמזון, ב 21,6 .
   כתוב תגובה
קנת' בראנה  (חדש)
אורלי יום חמישי, 30/01/2003, שעה 17:02
הוא אחד השחקנים הכי טובים (כמובן אסור לשכוח את אלן ריקמן החביב) , בהארי פוטר וחדר הסודות.
וכשהתחילו לצלם איתו הרבה טייקים , שמו לב שהוא גונב את כל ההצגה. (והנה התשובה לשאלה מהביקורת '' מדוע לא היו מספיק קטעים עם קנת' בראנה?''). ולדעתי הלחששנית בכלל לא היתה , מובנת וברורה. ואני לא היחידה ששמעה את הארי אומר ''חחח..סס...ההה..'' (חסה בעברית). עוד דבר שהבאמי שכח לעשות , הוא להדגיש את השנאה העזה בין הנחשים לבין העכבישים.
   כתוב תגובה
ליתר דיוק- ''היש חסה''  (חדש)
ניגאץ' יום שלישי, 01/07/2003, שעה 15:50
בתשובה לאורלי
   כתוב תגובה
השקרנים מכים שנית!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (חדש)
עפרה כהן יום חמישי, 20/02/2003, שעה 18:01
הסרט היה יפה ומלא אשראה כדי לראות גם אם לא קראתם את הספר.
   כתוב תגובה
למה להעליל ככה?  (חדש)
יעל יום חמישי, 20/02/2003, שעה 18:20
בתשובה לעפרה כהן
הרי כתבתי במפורש שהסרט השני מתאים גם למי שלא קרא את הספר.
   כתוב תגובה
''ליעל''  (חדש)
ליטל יום שני, 30/10/2006, שעה 21:29
בתשובה ליעל
קראת את הספר החמישי???
   כתוב תגובה
גם את הספר השישי  (חדש)
יעל יום שלישי, 31/10/2006, שעה 13:06
בתשובה לליטל
ליטל, עבר קצת זמן מאז שכתבתי את הביקורת הזו.
   כתוב תגובה
תאריכים זה לחלשים. ההווה הוא נצחי.  (חדש)
Boojie יום שלישי, 07/11/2006, שעה 14:52
בתשובה ליעל
   כתוב תגובה
הטיפשים מכים בפעם המי יודע כמה!!!!!!!!1  (חדש)
Boojie נאנחת שבת, 22/02/2003, שעה 4:46
בתשובה לעפרה כהן
   כתוב תגובה
הטיפשים מכים בפעם המי יודע כמה!!!!!!!!  (חדש)
פבל (TA) מבואס יום ראשון, 23/02/2003, שעה 23:30
בתשובה לBoojie נאנחת
באמת נמאס מההודעות האלה.
סבבה אז את לא מסכימה (למרות שאין לך למה להסכים כפי שיעל הגיבה), אבל למה לקרוא לאנשים טיפשים.
על טעם וריח אין להתווכח.
אני בעד טולקין ויש אנשים שלא. אני אקרא להם טיפשים? לא כי חלקם הם האנשים החכמים והמדהימים שאני מכיר ומזמן לא פגשתי אנשים כאלה (וחבל גם שחלקן לא רוצות אותי כיותר מידיד).
-כן כן אני נכנס לפרטים לא חשובים. אבל החלטתי לא למחוק משהו שאמרתי אחרי שאמרתי אותו (אלא אם כן אני עלול לפגוע במישהו)
:(
   כתוב תגובה
אה, זה פשוט.  (חדש)
Boojie יום שני, 24/02/2003, שעה 0:32
בתשובה לפבל (TA) מבואס
אנשים שבאים לאתר אינטרנט וקוראים לאנשים בו ''שקרנים'' בגלל דעותיהם, אני אקרא להם טיפשים, מפגרים, אידיוטים, מורונים, נטולי בינה וכרותי אונה, ככל שיתחשק לי, וגם בעוד כמה כינויים *פחות* חביבים. מי שרוצה שאני אהיה נחמדה אליו, שלא יבוא ויקרא לאנשים בשמות רק כי הדעות שלהם לא מוצאות חן בעיניו.
(אתה בטוח שהתכוונת לכתוב את התגובה שלך *אלי*?)
   כתוב תגובה
אה, זה פשוט.  (חדש)
פבל (TA) מבואס יום שני, 24/02/2003, שעה 2:07
בתשובה לBoojie
נו, לא היה לי כוח לחזור להודעה המקורית. ואני גם מבואס גם ככה (תהיי אונליין בICQ ואני אסביר לך אם תרצי)
ההודעה כוונה לזאת שקראה לכולם שקרנים.
אם נעלבת, אני מצטער מקרב לב.
תאמיני לי שאני מעריך אותך מאד (וגם אם לא תאמיני, אני עדיין אעריך).
   כתוב תגובה
כפי שכבר אמרתי לך בעבר, נדמה לי,  (חדש)
Boojie יום שני, 24/02/2003, שעה 4:15
בתשובה לפבל (TA) מבואס
כשאני באונליין אני באינוויזיבל*. מי שרוצה לדבר אתי פשוט שולח הודעה, וברגע שאני בסביבה, אני עונה.

_______________
* למחרפים את נפשם על כבוד השפה העברית: כשאני מקוונת אני בלתי נראית. נכון שזה לא נשמע אותו דבר?
   כתוב תגובה
יש מצב  (חדש)
פבל (TA) מבואס יום שני, 24/02/2003, שעה 12:52
בתשובה לBoojie
הזיכרון שלי הוא לא משהו.
אני אמור לכתוב את המאמר השני שלי לדוגמא ואני כל הזמן שוכח.
בכל מקרה גם אני מעדיף את האינביזיבל. הרבה פחות אנשים מטרידים אותי ככה.
   כתוב תגובה
השקרנים מכים שנית!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (חדש)
אלמוני יום שישי, 06/04/2007, שעה 6:04
בתשובה לעפרה כהן
כדאי לקרוא ספר כדי ללמוד לאיית מילה או שתיים...
   כתוב תגובה
השקרנים מכים שנית!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  (חדש)
אלמוני יום שישי, 06/04/2007, שעה 6:04
בתשובה לעפרה כהן
כדאי לקרוא ספר כדי ללמוד לאיית מילה או שתיים...
   כתוב תגובה
אלן ריקמן המלך :)  (חדש)
תמר יום שני, 03/03/2003, שעה 17:24
ביקורת מדויקת.
ולמרות המגרעות זה סרט ממש כיפי.

אה, כן, ואלן ריקמן המלך.
   כתוב תגובה
הארי לא ג'קסון!!  (חדש)
שרון יום חמישי, 10/04/2003, שעה 1:31
שמתם לב איך מעריצי טולקין השתלטו? זוהי כתבה על הארי לא על הכת שלכם.. אז לכו חפשו כתבה אחרת.
עצוב לשמוע שקולמבוס עזב.. אבל בשלישי יש את רמוס לופין מה שהופך את הסרט יותר שווה.
   כתוב תגובה
יואיל כבודו ויוציא את עצביו  (חדש)
NY מאושר יום שלישי, 15/04/2003, שעה 2:38
בתשובה לשרון
בבית התמחוי הקרוב למקום מגוריו. לאתר זה יש מנהל, והוא ורק הוא יקבע איפה אסור לכתוב מה. עזרתך בנושא לא התבקשה, תודה.
כעת, אם יש לך משהו חכם לאמרו, אתה מוזמן. עד אז...
   כתוב תגובה
הארי לא ג'קסון!!  (חדש)
מיכל קינן יום ראשון, 01/06/2003, שעה 21:28
בתשובה לשרון
לא כזה עצוב שקולומבוס עזב כי הוא בסך הכל הבמאי והסרטים שהוא עשה לא מי יודע מה אבל זה נכון שאם יש את לופין זה שווה אבל גם סיריוס יהיה ובלי סיריוס כל הספרים והסרטים ביחד לא שווים!
ומעריצי טולקין...גם אני מעריצה אבל פה מדברים על הארי פוטר ולא על שר הטבעות אז...
   כתוב תגובה
הגזמה פראית!!!  (חדש)
אורי שליידר יום שלישי, 15/04/2003, שעה 20:47
הסרטים,גם הראשון וגם השני היו מהממים ולי לא הייתה שום ביקורת על שום דבר!!!
הסרטים, הראשון(הארי פוטר ואבן החכמים) והשני(הארי פוטר וחדר הסודות) היו מ-ע-ו-ל-י-ם ואני,שלא קראתי את הספר הראשון והשני הבנתי הכל!!!!ואהבתי מאוד את הכל ובגלל זה קראתי את השאר. אתם נותנים לסרטים בקורת שלילית מידי, ובלי סיבה,זה פשוט התאכזרות בדבר מדהים!!!!
אני מציעה לתת לדברים לזרום ולקבל את זה שהסרטים האלה הם שוברי קופות וכל השחקנים מציונים וכך גם הצוות!!!!!
   כתוב תגובה
אנחנו באמת שמחים לשמוע!!!!?!!...  (חדש)
NY מאושר יום שלישי, 15/04/2003, שעה 21:08
בתשובה לאורי שליידר
ובמילים אחרות:
א. אנו בהחלט מסוגלים להבין את כוונתך גם ללא עודף סימני הקריאה, תודה.
ב. הביקורת שהופיעה כאן מלאה סיבות עד גדותיה. אם לא הצלחת למצאן (כדבריך: ''ביקורת שלילית מדי ובלי סיבה''), למד הבנת הנקרא ואז חזור.
ג. גם איות ופיסוק לא יזיקו.
   כתוב תגובה
הגזמה פראית!!!  (חדש)
איציק יום שלישי, 06/05/2003, שעה 0:14
בתשובה לאורי שליידר
אם יש משהו שהוא בגדר ''הגזמה פראית'' זה החיבה שלך לסרטי הארי פוטר ולסימני קריאה. כולי שמחה שהצלחת להבין את העלילה של הסרטים בלי לקרוא בספר קודם. לא שהיה צריך להתאמץ כל כך. אחת מהנקודות החלשות בסרט היא העלילה הפשטנית מדי. (שאר הנקודות החלשות כוללות את הארי, הרמיוני ומה-שמו הלא יוצלח, אבל אני מניח שאת הטענות האלו צריך להפנות לגברת רולינג ולא לבמאי.)
   כתוב תגובה
היי, אני מבקש.  (חדש)
ארז לנדוור יום שישי, 16/05/2003, שעה 20:19
בתשובה לאיציק
לא ללכלך על הרמיוני.
   כתוב תגובה
הגזמה פראית!!!  (חדש)
אורי שבת, 20/03/2004, שעה 17:54
בתשובה לאיציק
א.אני בת
ב.אני לא מכורה לסרטים ולא כלום אני פשוט מזועזעת מהמידה בה אתם שופטים את הסרט.
ג.אם יש לכם בעיה עם סימני קריאה,זאת בהחלט בעיה שלכם (מטורפים)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ד.אתם ממש נותנים לעצמכם את הזכות לנסות להעליב אותי,אבל כולנו יודעים שאין מה לעשות הסרטים והספרים פיצוץ.
ה.לא שמעתם על הפתגם ''אם אין לך משהו נחמד להגיד אל תגיד שום דבר?!''
   כתוב תגובה
אורי, אנא שימי לב:  (חדש)
NY שבת, 20/03/2004, שעה 19:48
בתשובה לאורי
א. כמנהל האתר, הריני להודיע לך שהודעות עתירות סימני קריאה, שאלה או שילוביהם לא מתקבלות כאן בעין יפה. על כן, הבעיה היא לא שלנו אלא שלך. הודעות נוספות ברוח זו ימחקו לאלתר.
ב. כינויי גנאי (''מטורפים'') גם הם לא מלהיבים אותנו. הודעות שיכילו עלבונות וקללות ימחקו לאלתר.
ג. הפתגם שהבאת הוא אחד הסממנים הבולטים ביותר של הקלקול שחל בתרבות המערב בחמישים השנים האחרונות. קלקול זה ידוע גם בשם ''תקינות פוליטית'' (PC). אנו, המשתתפים כאן, לא מחילים על עצמנו את חוקיו האומללים של הבל ההבלים הנ''ל. להיפך (ראי סעיף ד).
ד. לא שמעת על הפתגם ''אם אינך יכולה לסבול את החום, התרחקי מן האש''? המשתתפים באתר זה יעבירו ביקורת על כל ספר וסרט שיעלה בדעתם, ויעשו זאת בעליצות, ברשעות, בחדווה ובארסיות ככל שיתחשק להם, כל עוד לא מדובר בגידופים כלפי משתתפים אחרים. אם יש לך בעיה עם זה, אף אחד לא מכריח אותך לקרוא.
   כתוב תגובה
אורי, אנא שימי לב:  (חדש)
אורי יום ראשון, 21/03/2004, שעה 18:03
בתשובה לNY
טוב בואו אני אסביר את זה ככה,אני מתבטה בדרך כלשהי שנקראת חופש הדיבור והביטוי ,אולי לא כולם אוהבים את זה וזכותכם.אני לא אגיד לכם ואתם לא תגידו לי (ואם תגידו אני במיל אל אאהיה פה!)
אני פתחתי פורום על הסרט ועל דניאל רדקליף וכולכם מוזמנים להכנס ולהגיד מה שבא לכם עם סימני קריאה או בלי,אני מתנצלת באמת אם פגעתי במישהו או הפרתי כללים.הפורום נמצא בהייד פארק:בשם:we love daniel radcliffe
בכבוד רב ובהתנצלות רבה.

אורי
   כתוב תגובה
אורי, אנא שימי לב:  (חדש)
יעל שבת, 27/03/2004, שעה 19:45
בתשובה לאורי
חופש הביטוי הפך בשנים האחרונות לתירוץ עלוב לחוסר תרבות. כולי תקווה שאת לא משתמשת בו בצורה זו.

ברכות על הפורום החדש וסימני הקריאה שלו ובהצלחה.
   כתוב תגובה
מילא זה, אבל אנשים קצת שכחו  (חדש)
Boojie יום ראשון, 04/04/2004, שעה 1:02
בתשובה ליעל
שחופש הביטוי עוד לא מחייב אף אחד לתת להם במה חופשית להתלהמויות שלהם. ויותר מזה - לא מחייב אף אחד להקשיב להם.
   כתוב תגובה
הגזמה פראית!!!  (חדש)
לופינית יום חמישי, 11/03/2010, שעה 16:41
בתשובה לאיציק
אהה...רון וויזלי הוא לא מה-שמו בגרוש, באמת, קצת כבוד..
   כתוב תגובה
הגזמה פראית!!!  (חדש)
דנה יום חמישי, 22/05/2003, שעה 20:42
בתשובה לאורי שליידר
אני חושבת שאת צודקת!
לדעתי כל הביקורות השליליות נובעות מההצלחה של הספר והסרט.
אני קראתי את כל הספרים, ועד היום אני לא מפסיקה לקרוא אותם, אולי בפעם המיליון!
שני הסרטים היו מוצלחים מאוד, עם אפקטים מצויינים והרבה קסם, גם בשחקנים.
לדעתי רוב הביקורות באות מאלו שלא קראו את הספרים, וגיבשו החלטה רק ע''פ הסרטים.
אבל ככה או ככה, עם כל הביקורות הרעות שיש לכם על הארי פוטר, אני לא אפסיק לאהוב לא את הספרים, ולא את הסרטים!
   כתוב תגובה
אני בפירוש קראתי את הספרים  (חדש)
יעל יום שישי, 30/05/2003, שעה 10:37
בתשובה לדנה
אני קראתי אותם כמה פעמים בעברית, ולאחרונה עוד פעם באנגלית כדי להתכונן לספר החמישי.

אני לא חושבת שאפשר להאשים אותי בחוסר חיבה לספרים בשום דרך שהיא.

ואם תשימי לב, בכל המאמר לא היתה לי ביקורת על הספרים.
   כתוב תגובה
מצד שני, לא השתמשת בסימני קריאה!  (חדש)
Boojie יום שישי, 13/06/2003, שעה 1:22
בתשובה ליעל
וכל אחד יודע שאם את כותבת בלי סימני קריאה, זה אומר שמה שאת כותבת לא נכון! תתחילי להשתמש בסימני קריאה, ויפה שעה אחת קודם! רצוי אפילו בכמה סימני קריאה כל פעם!!!
   כתוב תגובה
מה לגבי סימני שאלה???  (חדש)
יעל יום שני, 16/06/2003, שעה 13:39
בתשובה לBoojie
למה את מפלה את סימני השאלה?????? הם לא מספיק טובים בעינייך?????
   כתוב תגובה
סימני שאלה גורמים לך להיראות  (חדש)
Boojie! יום שישי, 20/06/2003, שעה 10:32
בתשובה ליעל
לא בטוחה בעצמך!!! הם טובים רק במצבים מסוימים, אבל לא כשאת רוצה לבטא עמדה נחרצת!!!!!
הבנת?????
   כתוב תגובה
כן!!!!!!!  (חדש)
יעל יום שישי, 20/06/2003, שעה 16:24
בתשובה לBoojie!
   כתוב תגובה
''ארי פוטר''  (חדש)
ליטל יום שני, 30/10/2006, שעה 21:20
בתשובה ליעל
אני קראתי את כל הספרים עד הספר 6 והם אחלה של ספרים
   כתוב תגובה
פטוניה, הדוד ורנון ודאדלי  (חדש)
זהבית יום שלישי, 17/02/2004, שעה 22:19
לפי מה שמסופר בספר פטוניה אמורה להיות בלונדינית עם שיער חלק (מה שלא נמצא בסרט), לדוד ורנון אמור להיות שפם ואין לו... ודאדלי אמור להיות בלונדיני...

בתודה זהבית
   כתוב תגובה
דניאל טום ורופרט!  (חדש)
סיון דוקרקר יום שלישי, 25/10/2005, שעה 12:53
שלום...
שמי סיון....
לדעתי לא מדברים הרבה על:דניאל {חתיך},טום {מושלם}, ורופרט {מאמי},[חחחח]...
אני חושבת שצריך לפרסם יותר תמונות ומאמרים.
וגם אם אפשר ראיונות.
לדעתי גם צריך לפרסם תמונות של הסרט הרביעי שיגיע בקרוב!
אני מקווה שזה יטופל בהמשך...חחחחח
אז בייי אנשומים!
   כתוב תגובה
אוי.  (חדש)
Boojie יום רביעי, 26/10/2005, שעה 14:07
בתשובה לסיון דוקרקר
   כתוב תגובה
לפחות הבנת מי זה הטום שעליו הוא דיבר?  (חדש)
שלמקו GRAS יום רביעי, 26/10/2005, שעה 17:20
בתשובה לBoojie
   כתוב תגובה
כאילו, דראקו החתיך המאמי המאמם?  (חדש)
Boojie יום רביעי, 02/11/2005, שעה 18:14
בתשובה לשלמקו GRAS
(אני אישית מעדיפה את אבא שלו, האמת.)
   כתוב תגובה
דניאל טום ורופרט!  (חדש)
לופינית יום חמישי, 11/03/2010, שעה 16:51
בתשובה לסיון דוקרקר
היי סיוון.
אני רק רוצה להגיד שאני חושבת כמוך, אבל התגובה על שלושת השחקנים בכלל לא הייתה במקום.זהו פורום של אנשים רציניים שרוצים לחלוק דעות בנוגע ליצירות כאלו ואחרות, לכן אם את רוצה לשתף אותנו בדברייך, אנא עשי זאת בפורום אחר.
   כתוב תגובה
  (חדש)
אנונימית יום חמישי, 01/06/2006, שעה 9:52
דבר ראשון הסרט השני מהמם ואת לא יכולה להעביר ביקורת על הסרט שאינך יודעת לכתוב אזקאבן ולא אזבקן
הביקורת פה היא שטוטית [מדי]איך את רוצה שיכניסו את כל הספר לסרט,הסרט אהיה 5שעות לפחות והשחקנים נהדרים כולם!!!
והבמאי עשה את הסרט על הצד הטוב ביותר.
אז ככה עם סתם השתעממת והחלטת לכתוב ביקורת כל כך קטנונית אז צאי מיזה.
   כתוב תגובה
מה יהיה? החופש הגדול לא אמור להתחיל  (חדש)
Boojie יום חמישי, 01/06/2006, שעה 11:52
בתשובה לאנונימית
רק לקראת סוף החודש?
   כתוב תגובה
מה הקטע שאת לא כותבת ת'שם????  (חדש)
אנונימי יום שלישי, 06/05/2014, שעה 9:22
בתשובה לאנונימית
   כתוב תגובה
אחלה סרט  (חדש)
ליטל יום שני, 30/10/2006, שעה 21:14
סרט פצצה שווה לראות
   כתוב תגובה
$פצצה של ספרים$  (חדש)
ליטל יום שני, 30/10/2006, שעה 21:17
בתשובה לליטל
אני קראתי את כל הספרים שלו ואני חושבת שדוקא הם מאוד יפים שווה לקרוא אותם
   כתוב תגובה
ליעל פורמן.  (חדש)
הארי פוטר לנצח! יום חמישי, 11/03/2010, שעה 17:20
שלום יעל.
אני רוצה להגיד שקראתי את התגובה שלך לסרט השני בסדרת הארי פוטר.
מתגובתך הבנתי שאת לא מרוצה מהבמאי, מהשחקנים, ומדביקות עלילת הסרט בספר.
ברצוני להגיד שלדעתי, הביקורת שלך הייתה קטנונית למדי (אין ברצוני לשלול את דעתך, כלל וכלל לא, זהו חופש הדיבור שלך), אבל למרות זאת שללת באופן חריף קטעים שהיו חיוניים להבנת הסרט, וגם הופיעו בו. כאשר כתבת שהבמאי קולומבוס השמיט את המשפט שהפרופסור מקגונגל אומרת בספר (''לפחות הוא לא יסתובב לנו בין הרגליים'')ואמרת שמשפט זה היה חיוני להמשך הסרט, כנראה לא הבאת בחשבון שבתחילת הסרט ולכל אורכו (הקטע המדובר מופיע בסופו של הסרט, כאשר הפרופסור לוקהארט נשלך לפתוח את חדר הסודות), המורים מפגינים חוסר חיבה בולט אל לוקהארט. כאשר כתבת שחוסר התרגום לשפת הלחשננית היה חסר, הסתכלת על הבעיה מנקודת מבט של אדם שאינו מכיר את דמותו של הארי פוטר ולו במעט. כל אדם שיודע על הארי פוטר אפילו קצת(סיפורו, תכונותיו, וכו') ידע שהארי לא יעשה שום דבר רע. כאשר דיבר הארי עם הנחש במהלך מועדון הדו- קרב, היה זה ברור ומובן שכוונתו היא להרחיק את הנחש מג'סטין פינץ' פלצ'לי, ולא לשכנעו לתקוף. בנוסף, משהו בשפת גופו של הארי באותו רגע גרם לצופה להבין שהוא דרוך ואפילו מפוחד.
לסיכום, הייתי רוצה להגיד שהשקפתך על הסרט השני הייתה (בעיני) מעט מוגזמת. אל לך לשכוח שהסרט מיועד לתווך גילאים נרחב- לילדים ולמבוגרים כאחד. בנוסף הייתי רוצה להגיד שאם במקרה עולה בדעתך (או בדעתו של כל אחד אחר), שאני כותבת מתוך הערצה רגעית לסרט בלבד, זוהי טעות. אני קוראת את כל הסידרה במלואה כבר שנים על גבי שנים, ויודעת פרטים רבים ונחבאים על הסרטים.

אני מקווה בכל לבי שתכתיבתי תמצא חן בעינכם, ושתמצאו בה עניין.
תודה על תשומת הלב,
הארי פוטר לנצח.
   כתוב תגובה

הדעות המובעות באתר הן של הכותבים בלבד, ולמעט הודעות רשמיות מטעם האגודה הן אינן מייצגות את דעת או אופי פעולת האגודה בכל דרך שהיא. כל הזכויות שמורות למחברים.