על האגודה | פעילויות | הצטרפות | צרו קשר | כתבו לאתר | English Site | בפייסבוק
עוד בקטגוריה זו:

Ancillary Justice
ספרים / אהוד מימון
16/08/14
תגובות: 0  
סוס ורוכבו רמה בים
ספרים / נועה רייכמן
03/05/14
תגובות: 0  
קוקטייל עם טעם לוואי
ספרים / אהוד מימון
05/04/14
תגובות: 3  
לילד יש פוטנציאל
ספרים / נועה רייכמן
22/03/14
תגובות: 0  
במעלה המדרגות היורדות
ספרים / אהוד מימון
23/11/13
תגובות: 0  
לא הדיסטופיה שעליה חשבתם
ספרים / איתי שלמקוביץ
21/10/13
תגובות: 0  
החיים, בעיר קטנה
ספרים / קרן לנדסמן
06/10/13
תגובות: 0  
משחק ילדים?
ספרים / קרן לנדסמן
17/08/13
תגובות: 1  
לא בדיוק סימפוניה
ספרים / אהוד מימון
04/08/13
תגובות: 3  
דרושות מילים לתמונות
ספרים / אהוד מימון
15/06/13
תגובות: 1  
כשאשלין פגשה את קינאן
ספרים / קרן לנדסמן
11/05/13
תגובות: 1  
לשם ובחזרה, ולשם
ספרים / נועה רייכמן
19/04/13
תגובות: 2  
דרושים מספריים
ספרים / אהוד מימון
06/04/13
תגובות: 7  
בחזרה לעתיד שלא היה
ספרים / קרן לנדסמן
16/03/13
תגובות: 5  
להתחיל באומץ
ספרים / נועה רייכמן
02/02/13
תגובות: 0  

משימה: ארץ
ספרים / גל חיימוביץ'
יום ראשון, 27/08/2000, שעה 1:27

הסדרה האחרונה מבית מדרשו של ל. רון הבארד


הסופר לאפייט רון הבארד אינו מוכר כל כך בארץ. עד כמה שידוע לי, ספר המד''ב היחיד שלו שתורגם לעברית הוא ''שדה-קרב ארץ''. אבל, מלבד היותו סופר מד''ב, הבארד ידוע בעיקר בשל היותו מייסד כת הסיינטולוגיה. מקריאה שטחית באתר המוקדש להבארד (שנפטר ב- 1986), מתברר כי בנוסף לכך הוא פיתח שיטה למיצוי העצמיות הקרויה Dianetics, שיטה לגמילה מסמים, תרם להוראה של ילדים במדינות נחשלות ועוד.
ג'ון טרבולטה, סיינטולוג נלהב, הפיק את הסרט ''שדה קרב ארץ'' וכיכב בו.

''משימה: ארץ'' הוא ספרו האחרון של הבארד. למעשה, רוב החלקים בדקאלוגיה פורסמו לאחר שכבר נפטר. אבל אל דאגה - זו אינה ''סדרה בלתי גמורה''. בסוף הספר העשירי, כל התעלומות נפתרות, כל השאלות נענו והקורא יודע מה קרה לכל אחת מהדמויות.


ועכשיו, לסיפור עצמו. אבל לפני כן, אזהרה:
''הקורא מוזהר בזאת שכוכב הלכת ארץ הוא דמיוני לחלוטין, מומצא ושקרי, וכל קשר עם כוכב לכת כזה (לו היה קיים) מסוכן לבריאות'' (מתוך ההקדמה לכרך 2).

קונפדרציית וולטר (Voltar), בת 125 אלף שנים, מונה 110 פלנטות. כוכב הלכת ארץ מיועד לפלישה בעוד כמאה שנים. לרוע המזל, מצבה של ארץ בכי רע: זיהום הסביבה והחשש הגובר מפני מלחמה גרעינית לדוגמה. אם זה ימשך, בעוד מאה שנים כדור הארץ לא יהיה מסוגל לקיים חיים על פניו.
ג'טרו הלר (Jettero Heller), מהנדס קרבי וקצין הצי הפופולרי ביותר על וולטר נשלח לכדור הארץ ע''י המועצה הגבוהה על מנת לתקן את המצב על כדור הארץ לפני שיהיה מאוחר מדי. סולטן גריס (Soltan Gris), קצין של
מערך המודיעין המתואם (תרגום חופשי ל-Coordinated Information Apparatus) וראש מדור 451 (אחראי על ארץ) נשלח ע''י הבוס שלו כדי לעצור את הלר. תשאלו למה?
ובכן, המערך הוא הארגון הנמוך, הבזוי והמלוכלך (תרתי משמע) ביותר על וולטר. הארגון מגייס פושעים לשמש כחיילים וקצינים המשתמשים בשיטות קרימינליות כדי להשיג את מבוקשם. ואם לצטט מכרך 6 עמ 188 ''החובה הראשית של המערך היא לחתור תחת הציויליזציה. הוא חייב להיות מקיף. צריך לגרום למקסימום צרות למקסימום האנשים ממינימום סיבות''.
בראש המערך עומד לומבר היסט (Lombar Hisst). להיסט יש תוכנית - לייבא סמים מכדור הארץ (סמים אינם קיימים על וולטר), לסמם את כל צמרת השלטון, כולל הקיסר, ובכך לסלול לעצמו את הדרך אל כס השלטון. אספקת הסמים תלויה באיש החזק ביותר על ארץ: דלברט ג'ון רוקסנטר. הוא שולט על כל תעשיית הסמים, הנפט, הכורים הגרעיניים והממשלות על הארץ. אם הלר יצליח במשימתו (לדוגמה להכניס לשימוש דלק זול ונקי) האימפריה של רוקסנטר תקרוס, ואיתה התוכנית של היסט.
כרכים 1 עד אמצע 8 מהווים את הווידוי של סולטן גריס מהכלא המלכותי החל מהגיית התוכנית ל''משימה: ארץ'' עד ליום בו נכנס לכלא. בשל כך, ובניגוד להרבה ספרים אחרים המסופרים ע''י הגיבור, אנו הקוראים מודעים לא רק למעשיו של הנבל בסיפור, אלא גם למחשבותיו. זה יוצר נקודת מבט יוצאת מן הכלל על החברה הארצית אותה גריס מהלל בכל עת. שניים וחצי הכרכים האחרונים מובאים לנו בפי סופר וולטרי צעיר, מאה שנים אחרי ''משימה: ארץ'', והם מתארים מה קרה מאז נכנס גריס לכלא ועד היום.


כדור הארץ המתואר ע''י הבארד הוא עולם עגום למדי בו מסממים ילדים כבר בבית הספר, הפסיכיאטרים והפסיכולוגים הם מטורללים הנהנים להרוג אנשים ו/או להתעלל בהם מינית (לדוגמה הנה שמות ספרי פסיכולוגיה מתוך כרך 5 עמ 193: ''פסיכיאטריה אירציונלית - הכל על איך לרפא אנשים ע''י הריגתם''; ''פסיכולוגיה של ילדים - כל הטכניקות הנחוצות להפוך ילדים לסוטי מין''), העיתונות הארצית (''המטרה העיקרית של העיתונות הארצית היא לשגע אנשים'' כרך 9 עמ 196), מס הכנסה (''יש לך זכות להעיד לכל מה שמס הכנסה אומר לך להעיד. אתה חייב להישבע לכל מה שמס הכנסה אומר לך להישבע ולחתום על מה שמס הכנסה אומר לך לחתום'' כרך 2 עמ 374) ועוד ועוד.

גריס הזכיר מאד את ווייל אי. קויוטי - תמיד מתחבל תחבולות שונות ומשונות כדי לנסות לעצור את הלר, אך נופל בהן בעצמו ברוב המקרים. לעתים הוא מעורר רחמים ממש - למשל כאשר הוא נפל לידיה של לסבית סדיסטית או אלמנה נימפומנית. אחד ממשפטי הרחמים העצמיים הזכורים יותר הוא (בתרגום חופשי) ''דלי עקום וחלוד עם קשקשי דגים המשתכשכים בקיא מהווה כדור בדולח מצוין. אתה יכול לראות בבירור שעוד עתיד כזה בהחלט מסוכן לבריאותך העתידית'' (כרך 5 עמ 270). המשפט נאמר כאשר גריס בורח מטורקיה על גבי סירת דיג רעועה, לאחר שהואשם באונס של כמה עשרות נשים. בטורקיה, אגב, נמצא בסיס של המערך.
עם זאת, גריס הוא סנוב רציני בכל הנוגע להכשרתו כמרגל/פושע. לא משנה בין אם הוא מנצח או מפסיד, הוא תמיד מתפאר בערמתו (אותה הוא משווה לגיבור שלו - באגס באני) וביכולותיו.


בנוסף להיותה סאטירה נוקבת, סדרת ''משימה: ארץ'' מלאה במתח ובפעולה. מכיוון שהלר הוא חולה מהירות כמו גם מהנדס קרבי המתמחה בחדירה למבצר האויב ופיצוצו, וסולטן גריס מתמחה ברצח, שוחד, חטיפה, שוד ובעצם כל פשע שתוכלו לחשוב עליו, אין רגע משעמם בסדרה.

כמו כן, תזכו להכיר דמויות מעניינות אחרות -

הרוזנת קראק (Krak) : מורה רוצחת שגוייסה למערך והתאהבה בג'טרו הלר, לצערו של גריס
ד''ר קרוב (Crobe) : סלולוג (מעין רפואה ברמה תאית) המתמחה ביצור פריקים לקרקסים
האלמנה טייל (Tayl) : נימפומנית על וולטר
בורי (Bury) : עורך הדין הקשוח של דלברט ג'ון רוקסנטר (''כשבתי המשפט נותנים גזר דין לא רצוי, תמיד יש את הבזוקה'' כרך 3 עמ 359)
בנג בנג רימבומבו : חבר של הלר על כדור הארץ, מתמחה בפיצוץ מכוניות וחבלה בכלל
איזי אפשטיין : נוירוטי, פסימיסט ובעל נטיות התאבדות. איזי הוא היועץ הפיננסי של הלר על ארץ (הוא כמעט נשלח לכלא לאחר שעזר לסטודנטים להגיש דו''ח מס הכנסה נכון ומדוייק, בדיוק לפי החוקים)
בייב קורליאונה : ראש המאפיה הניו-יורקית אשר, לדאבונו של גריס, אימצה את הלר לחיק ''משפחת'' קורליאונה
רהט ו-טרב (Raht & Terb) : שני סוכני המערך על כדור הארץ שמונו ע''י היסט לעזור לסולטן גריס. עם עוזרים כאלה, מי צריך אויבים?
גיי. וורבלר ''המשוגע'' מדיסון : הכבשה השחורה של עולם יחסי הציבור. בורי, עו''ד של רוקסנטר, משתמש בו כאשר הוא רוצה להפיל מישהו (לדוגמה - בזכות יחצ''נותו של מדיסון נפלה ממשלה של מדינה דרום אמריקאית והנשיא התאבד). מדיסון מופיע כדמות משנית בספר השלישי כאשר הוא נשכר על ידי בורי ליחצ''ן את הלר, ועם הזמן הופך לדמות מרכזית יותר ויותר, כאשר בספרים התשיעי ועשירי הוא הדמות המרכזית. באופן משעשע מאד, מדיסון חושב שהוא עושה טובה לאנשים אותם הוא מיחצ''ן...

- ועוד ועוד.


אז קדימה! קראו ותהנו!
מומלץ להשיג את כל הסדרה מראש - משתתחילו לקרוא לא תוכלו להפסיק.נ.ב. בספרים אלה אין קללות או גסויות. בהיותו חבר בליגת המכונות הטהורות, המוח-רובוט המתרגם החליף כל מילה גסה ב''בליפ''.משימה: ארץ (Mission Earth)
מאת ל. רון הבארד (L. Ron Hubbard)שדה-קרב ארץ
אתר המוקדש להבארד

 
חזרה לעמוד הראשי         כתוב תגובה

 
הבארד והסיינטולוגים  (חדש)
עוז יעוז יום ראשון, 27/08/2000, שעה 10:16
שדה הקרב ארץ אינו הספר היחיד של הבארד שתורגם לעיברית . תורגמו גם ספרים שונים שלו בתחום הסינטולוגיה בהוצאת הסינטולוגים ואם כי הם אינם אמורים להיות מד''ב אלא הדרכה דתית (או משהו מעין זה ) הם שופעים רעיונות מד''ב מעניינים שמראים שגם כאשר האיש הפך להיות גורו דתי האיש לא איבד את כישורי סופר המדע הבידיוני שלו.
האבארד עצמו הוא דמות מוזרה ומעניינת יותר מכל הדמויות שמופיעות בסדרה שלו , סופר מד''ב שהקים דת חובקת עולם שיש לה גם סניף גדול בארץ .
   כתוב תגובה
הבארד והסיינטולוגים  (חדש)
אלמוני יום ראשון, 27/08/2000, שעה 12:54
בתשובה לעוז יעוז
סניף גדול בארץ? פרטים בבקשה.
   כתוב תגובה
הבארד והסיינטולוגים  (חדש)
עוז יעוז יום ראשון, 27/08/2000, שעה 14:00
בתשובה לאלמוני
אם אתה רוצה לאבד את כל הכסף שלך אז אין בעיות , הם נימצאים אי שם בשדרות רוטשילד בתל אביב, ומידי פעם מפרסמים מודעות על הרצאות שאותם נותן מכון ''דימור '' שהוא הם עצמם . המנהיג הארצי שלהם הוא פרופסור יהושפט גבעון , אדם אינטיליגנטי מאוד שתרם כמה מאמרים לפנטסיה 2000 ובהם העתיר שבחים על הבארד . הסיפור של הסיינטולוגים בארץ הוא סיפור מוזר מאוד שצריך לספר אותו פעם.
   כתוב תגובה
הבארד - האיש והאגדה  (חדש)
ניר יניב יום ראשון, 27/08/2000, שעה 15:46
בתשובה לעוז יעוז
אני לא יודע לגבי הסיינטולוגים בארץ, אבל תנו לי לספר לכם מעט על מר הבארד (אני לא זוכר את הפרטים המדויקים - נא לא לתפוס אותי במילה):
אי אז, עם פרוץ שגעון העב''מים בארה''ב, נעלם סופר כמעט-אלמוני מסוים ממקום מגוריו. שבועיים לאחר מכן הוא חזר הביתה, או שמא אותר במקום רחוק מביתו - בכל אופן, הוא טען נחרצות כי חייזרים חטפו אותו, חקרו אותו והשפיעו על מוחו. העניין צבר פרסום, ולאותו סופר לא נשאר אלא לרכב על גל ההצלחה. אך אבוי! מספר נשמות רעות לא קנו את סיפור העב''מ ושכרו בלש כלשהו על מנת לברר להיכן נעלם הסופר במשך אותם שבועיים הרי גורל. ואכן - לאט לאט החלו להצטבר עדויות - הנ''ל נראה באוטובוס כאן, במזנון דרכים שם, בזמן בו היה אמור לבלות בספרות עליונות יותר. נדמה לי כי העניין הדרדר לידי תביעה משפטית, אך איני זוכר יותר. בכל אופן, אותו סופר הספיק בינתיים להמציא גם דת חדשה ולהתבע בעוון מגוון עברות מרמה ונוכלות בגינה. כשנפטר, למרבה הצער, עוד לא הסתיים המשפט, וכך לא הספיקו הרשויות להוקיעו כנוכל באופן רשמי, ומאמיניו ממשיכים ללכת שולל.
אכן, איש ססגוני משהו היה הבארד, אבל לא בדיוק הוסיף כבוד למקצוע...
   כתוב תגובה
הכותב מן השאול  (חדש)
עוז יעוז יום ראשון, 27/08/2000, שעה 18:16
בתשובה לניר יניב
את הסיפור על החטיפה בידי החייזרים לא שמעתי ( אם כי להבארד היו הרבה סיפורים כיצד חי כחייזר בגלגולים אחרים , וכיצד ביקר פעמיים בגן העדן שהיזכיר לו מאוד עיירה של הדרום והדבר המעניין היחיד שם היה השלט עם החיצים ''גן עדן ''גיהנום '' וכו')
בכל אופן עד כמה שאני מבין יש ספקות גדולים מאוד אם הוא זה שכתב את הסדרה שהיא נושא המאמר . בתקופה שהופיעו הספרים הראשונים השאלה אם הבארד עדיין חי נידונה בידי בתי משפט שכן הוא הסתתר אי שם בארה''ב מאימת שלטונות המס וקרוביו דרשו שהוא יוכרז כמת. הבארד עצמו טען שהוא חי אך סירב להופיע כדי להוכיח זאת והשאלה לא נפתרה באמת עד היום.
ההנחה המקובלת היא שהוא כתב לכל היותר תקציר של הספרים בסדרה והספרים עצמם ניכתבו בידי סופר צללים אחד או יותר שנשכר בידי הכנסייה הסינטולוגית.
   כתוב תגובה
הכותב מן השאול  (חדש)
מיקי גבל יום שלישי, 05/09/2000, שעה 19:04
בתשובה לעוז יעוז
סיפור ידוע (אגדה אורבנית?) להתחלת הכת הוא שערב אחד השתכרו רון הבארד וסופר מדע בדיוני אחר (נדמה לי שקלארק - אבל אני לא בטוח) באיזשהוא בר. הם נכנסו לויכוח על דת, ואז הבארד אמר - ''אני מתערב אתך על 20 דולר שאני יכול להמציא דת, ושאנשים ילכו אחרי''. הסופר השני הסכים, וההמשך ידוע...
   כתוב תגובה
הכותב מן השאול  (חדש)
ניר יניב יום רביעי, 06/09/2000, שעה 13:39
בתשובה למיקי גבל
אני שמעתי את הסיפור הזה בגרסאות קצת שונות. הזכורה מביניהן:
שני מפיקי מוסיקה ישבו בבר. ''אני,'' אמר אחד מהם,'' יכול להפוך כל אחד לכוכב.''
''כל אחד?'' שאל השני.
וכך הם התערבו, על 20 דולר, שהאדם הראשון אותו ימצאו ברחוב יהפוך לכוכב. האדם הראשון היה איזה מישהו נמוך ואפרורי, נטול כל תואר והדר. ''*כל* אחד?'' שאל המפיק השני...
...וכך החלה הקריירה של פרנק סינטרה.
   כתוב תגובה
הכותב מן השאול  (חדש)
אורי שגיא יום שלישי, 19/09/2000, שעה 0:29
בתשובה לניר יניב
אם כבר אנחנו סוטים מהנושא, אז את הסיפור הזה בגירסא שונה קראתי בסיפור של אסימוב ''איית את שמי עם ס'''(בתירגום חופשי) מתוך ''מחר כפול תשע.''
   כתוב תגובה
הכותב מן השאול  (חדש)
ארן רהט יום שלישי, 31/10/2000, שעה 18:53
בתשובה למיקי גבל
''אגדה אורבנית'' זו כנראה אמיתית.
ה''דת'' הראשונה שהאברד הקים הצליחה למדי (זו הדיאנטיקה שהוזכרה).
בשלב זה הוא עדיין נחשב לחלק מהחוג הסופרים. (אם כי על פי עדותו של האברד בהקדמה לספרו שדה קרב ארץ הוא לא היה רק סופר מד''ב).
לאחר מכן בתהליך לא ברור האברד כנראה התחיל להאמין ב''סיפורים'' שלו ולכן זנח את ה''דיאנטיקה'' והקים את הסיינטולוגיה.
במדינות רבות הגדרת דת היא עניין צורני ולכן בגרמניה למשל הכנסיה הסיינטולוגית זוכה להכרה כדת.

האברד היה אחד מהאנשים הציורים ביותר שחיו במאה שלנו.
(מומלץ לקרוא את הקדמת הסופר שלו לספר שדה קרב ארץ שכן זו מספקת תמונה מעניינת על מה שקרה בתחום בשנותיו הראשונות)
   כתוב תגובה
הסופר שנחטף ע''י עב''מים  (חדש)
דותן דימט יום רביעי, 06/09/2000, שעה 22:49
בתשובה לניר יניב
הסופר הידוע ביותר בשנים האחרונות שמתפרנס מכך שנחטף פעם ע''י אב''מים הוא וויטלי סטרייבר, בעבר סופר מד''ב\אימה שכבר כמה שנים טובות כותב רבי-מכר על חוויותיו האישיות כחטוף ע''י חייזרים אכזריים, כמיטב המיתולוגיה הרוזוולית (קטנים לבנים וגדולי עיניים כאלו, שחוטפית אזרחים תמימים, מוחקים להם את הזיכרון, עורכים בהם בדיקות רקטליות ומשתילים בהם עצמים מתכתיים בלתי-מזוהים). בערוץ הסרטים מבליח מידי פעם סרט בכיכוב כרוסטופר ווקן שמבוסס על ספריו ה''אוטוביוגרפיים'' של סטרייבר.
   כתוב תגובה
הבארד - האיש והאגדה  (חדש)
דון שאול יום שישי, 30/01/2004, שעה 16:43
בתשובה לניר יניב
מילה במילה שטויות!
   כתוב תגובה
הקהל מוזמן לבחור למי כדאי להאמין.  (חדש)
NY יום שישי, 30/01/2004, שעה 17:43
בתשובה לדון שאול
בינתיים, מחקתי מכאן את הודעתך שהוותה פרסום למרכז הסיינטולוגי הישראלי (או איך שלא קוראים לזה) ושכללה את מספר הטלפון שלו. האתר הזה *לא* יהווה במה לפרסומת מסוג זה.
   כתוב תגובה
את האמת...  (חדש)
אורי תדהר יום רביעי, 15/09/2004, שעה 12:12
בתשובה לNY
אני סיינטולוג. אני לא חושב שאני יודע הכל על האברד, על הביוגרפיה שלו וכן הלאה.
אבל יש דברים שנכתבו כאן שהם לחלוטין מגוחכים. כל ההתייחסות לדיאנטיקה (דת?! קנו את הספר ''דיאנטיקה'' בסטימצקי אם אתם באמת רוצים לדעת מה זה) מראה על בורות מושלמת.

אגב, כל המאבקים המשפטיים החשובים והגדולים נגד סיינטולוגיה, הסתיימו בנצחון של סיינטולוגיה.
הווה אומר - ארגון הרופאים האמריקני, מס הכנסה האמריקני (IRS), מדינת ויקטוריה באוסטרליה, גרמניה, ספרד, איטליה.. כל אלה ניסו להטפל לסיינטולוגיה וכשלו כשלון נחרץ.
המאבק של ה-IRS לדוגמה, ארך למעלה מ-‏40 שנים! והסתיים בהכרה של סיינטולוגיה כדת לגטימית בארה''ב.

לסיינטולוגיה יש כלים לעזור לאנשים בבעיותיהם, ואני מעיד על כך מניסיון אישי לחלוטין.
אם אפילו במדינה כמו שלנו, שחלק גדול מהאנשים כאן מקבלים חררה מכל דבר שמכונה ''דת'', בין אם הם דתיים ובין אם לאו (הדתיים מקבלים חררה כי הם בטוחים שכל מה שהוא לא יהדות, זה בוודאי מיסיונריות, והחילוניים מקבלים חררה כי הם כבר כלכך מאסו בכפיה הדתית ובמוסלמים המתפוצצים, שכל מה שמשתמע ממנו דת, הוא בהכרח בזוי) - אם במדינה כזו סיינטולוגיה פורחת ומתקדמת - כנראה שבאמת יש לה מה להציע.

אפשר להתווכח חודשים אם זו הונאה או לא. בסופו של עניין, מי שמחפש שינוי אמיתי וכנה בחייו, יוכל למצוא את דרכו לסיינטולוגיה, ואז הוא ידע לבטח במה מדובר. זה עניין סובייקטיבי.
העובדה שלמרות כל התלאות סיינטולוגיה עדיין כאן ומשגשגת (גם 18 שנים לאחר מותו של מי שייסד אותה), אומרת שיש מספיק אנשים שמצאו בזה משהו אמיתי.
   כתוב תגובה
את האמת...  (חדש)
תאטן פעיל יום שני, 20/02/2006, שעה 12:36
בתשובה לאורי תדהר
אגב, לגבי הצלחות בזירה המשפטית:
האבארד היה מועמד ל-‏4 שנות מעצר בצרפת על הונאה.
ב- 1980 אשתו של האבארד ביחד עם 10 בכירים בכת נעצרו על פריצה למשרדי ה- FBI
סינטולוגיה הפסידה בפעם הרביעית לאתר XS4ALL (כחלק ממדיניות השתקת האינפורציה השלילית אך האמתית לגבי סינטולוגיה)
הם הפסידו לעיתון TIME ב- 1991 בשל מאמר לא אוהד (נקרא ''THE CULT OF GREED AND POWER'')
הם ניסו לסגור את אתר http://www.xenu.net/ וכאשר זה לא הצליח הם איימו על ספקי שרות האינטרנט שלו.
וזה רק מה שזכור לי (אולם יש שורה ארוכה של הפסדים ומשפטים פלילים בהם הפסידו הסיינטולוגים, ואף ישבו בכלא)

לא כל המשפטים נוצחו ע''י סינטולוגים, ישנם שופטים שקבעו (גם היום) שסיינטולוגיה מתנהגת בצורה חסרת אחריות.

להן רשימה של משפטים בהם מעורב ה''כנסייה הסינטולוגית'':

סיינטולוגיה אינה מגלה את האמת לחבריה (היא מייפה את המציאות ואינה מספרת לחברים על הכשלונות),מאבקם בחופש הדיבור באינטרנט ובתקשורת הפך לשם דבר והוציא להם מוניטין רע.
ואם זה לא מספיק יש אולי את המדיניות הידועה ביותר לשימצה של הכת- FAIR GAME:
להלן ציטוט מתוך המסמך הרשמי HCO Policy Letter of 18 October 1967, שכתב מייסד הכת הווארד על מתנגדים לכת:
''fair game. May be deprived of property or injured by any means by any scientologist without any dicipline of the scientologist. may be tricked, sued or lied to or destroyed''

להלן המסך המקורי:
   כתוב תגובה
הבארד - האיש והאגדה  (חדש)
ליאן יום שני, 08/11/2004, שעה 15:48
בתשובה לניר יניב
בהמשך לתגובך בעיניין רון הבארד וסיפורך ה ''מעניין'' היה מיותר מצידך לציין פרטים כאלה או אחרים על האדם שכן הסיינטולוגיה היא לא גורעת אלא מועילה יותר לחיי האדם. אם כולנו היינו נותנים לעצמנו ולאחרים הזדמנות טובה יותר לבנייה ולא להרס , לתיקווה, לרצון טוב, למחשבות טובות כל הקרבות שיש היום לא היו מתנהלים וכמובן גם שמילותיך לא היו ציניות כ''כ. כי לא משנה מה או מי האדם אלא תרומתו הגדולה שהצליח להשיג
   כתוב תגובה
הבארד והסיינטולוגים  (חדש)
אקס סיינטולוג יום ראשון, 15/04/2001, שעה 14:52
בתשובה לעוז יעוז
הסניף הראשי הוא בשונצינו 12. הסניף ברוטשילד הוא של ההוצאה לאור. הסניף בשונצינו הוא של המכללה.

הפורש
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה - האמת  (חדש)
אורן בר-ניב יום חמישי, 10/10/2002, שעה 5:39
בתשובה לאלמוני
אני סיינטולוג. סיינטולוגיה היא ידע לשיפור החיים ולי היא פשוט עזרה ועוזרת המון. אינני מרוויח כסף מסיינטולוגיה. אני מצרף כאן כמה לינקים לכל מי שרוצה מידע מהימן על סיינטולוגיה. יש כאן גם את התשובות למה ומי משמיצים את הסיינטולוגיה.
סיינטולוגיה עוזרת לאנשים בכל מיני תחומים בחיים ופעילה בעולם בפעילויות של זכויות אדם, שיקום מסמים, שיקום אסירים, שיפור יכולות הלמידה, החזרת ערכי מוסר ועוד ועוד. (אני למשל מתנדב במסע ההסברה של לא לסמים.)
אני אציין שסיינטולוגיה מוכרת בעולם ובארה''ב בפרט כדת(לא כת!) ללא מטרת רווח (הווה אומר שמס ההכנסה האמריקני שחקר במשך עשרות שנים הגיע למסקנה שאף דולר אחד לא הופך לרווחים אלא לשם צמיחתה של הדת, והבאת הידע שלה לעוד אנשים בדרך אל האושר)

בעברית:
מהי סיינטלוגיה -
ממליץ להיכנס לעקרונות ויישומם ופשוט להנות מהמידע וליישם אותו.

שאלות ותשובות בנוגע לסיינטלוגיה-
- זהו אתר שמספק מידע טוב עם אוסף של מחקרים חיצוניים ומסמכים רשמיים.
באנגלית:
זהו אתר מאוד מאוד מומלץ - למטה יש שם פשוט מידע לגבי החיים- אין ללמוד, איך לשפר תקשורת, מערכות יחסים, לפתור קונפליקטים, להתגבר על עליות וירידות בחיים ועוד ועוד.

באהבה
אורן

נ.ב- קראתי רק את ''שדה קרב ארץ'' של רון הבארד וזהו ספר יוצא מן הכלל. מאוד ממליץ!
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה - הצד המאוזן  (חדש)
צדפה יום שני, 20/02/2006, שעה 12:57
בתשובה לאורן בר-ניב
הבאת יופי של קישורים. אולם לצערי הצגת טענה חד-צדדית. זה בסדר, אתה הרי סיינטולוג ומעוניין באופן טבעי להציג את הדברים באור חיובי שאין עליו מחלוקת. ממש שכל בן דת/כת אחרת היה מעוניין
.
אולם לשם איזון רצוי למתעניין לקרוא גם את הצד השני: הצד של החברים לשעבר, חלקם אף נרדפים ע''י הכנסייה הסיינטולוגית כי העזו לדבר:
יש גם עדות של בנו של האוורד על אביו בוושיגנטון פוסט וגם במשפט בו הפסידו סינטולוגים(לא מעוד חיובי, אינו מומלץ לסינטולוגים שביניכם):

ויקאפדיה על בנו של האוורד:

וזאת מלבד העובדה שסיינטולוגיה היא דת חשודה מכיוון שהיא גובה סכומים הולכים וגדלים של כסף בשביל ''הארה'' (''קליר'' ואחריו). בנוסף שיטת האתיקה בסיינטולוגיה אינה מאפשרת לסיינטולוג להטיל ביקורת או לתת הצעות לשיפור בכל משקשור במדיניות ובפילוסופיה של הדת ובכך, לדעתי, גוזלת מהאדם את היכולת לחשיבה ביקורתית.
   כתוב תגובה
איך לאבד את עצמך לדעת  (חדש)
לירן יום ראשון, 05/03/2006, שעה 19:06
בתשובה לאלמוני
כיוון שהבארד היה איש רב פעלים על סף הגאונות הוא הצליח גם לייסד דת ששבתה מיליוני מאמינים ברחבי העולם.
בתור אחד שהיה עמוק בתוך הדת הזו ויצא משם ברצוני להזהירך. סייטולוגיה מכילה עשרות פרקטיקות שימושיות שיכולות לקדם את יעדך בעולם הזה אבל, בסופו של דבר אתה נסחף יותר ויותר לתוך עולם הסייטולוגיה עד אשר אתה משרת רק את האינטרסים של סיינטולוגיה תוך העברת חלק נכבד מהונך זמנך ודעתך לטובת האירגון. פשוט מלכודת גאונית. לצערי הרב אני סובל מנתק כמעט מוחלט מאח שלי שנפל גם הוא קורבן לפעולות האירגון ונכון להיום על פי צו האתיקה הסיינטולוגית אינו רשאי לדבר איתי.
אם ברצונך להתנסות בכך בעצמך, דרך צלחה ...
   כתוב תגובה
הבארד הבין שהכסף הגדול נמצא בדתו  (חדש)
אייל רוזנברג שבת, 02/09/2000, שעה 14:07
הבארד מצוטט כמי שאמר ''לכתוב ספרים במחיר של סנט למילה זה לא עסק. אם בן-אדם באמת רוצה להסתדר בחיים, מה שהוא צריך לעשות זה להקים דת משלו'' (תרגום חופשי). כאשר הוא מת ב-‏1986 הוא ישב כבר על סכום של מיליארדים (קשה לספור...), ומזמן הפסיקו לקרוא לו 'רון' - אז הוא כבר עבר להיות מכונה 'הקומודור' או 'האדמירל' (בגלל שהסיינטולוגיה מנוהלת מספינות-פיקוד).
הארגון בראשו עמד - כנסיית הסיינטולוגיה - אינה אלא מוסד המבצע שטיפות מוח סיטונאיות לאנשים ומעסיק אותם ללא תשלום בעבודת-פרך במחנות פרטיים. נשמע לכם מוזר? גלשו אל:

   כתוב תגובה
סינטולוגיהו  (חדש)
אלי אשד שבת, 02/09/2000, שעה 14:33
בתשובה לאייל רוזנברג
מידע מעניין מאוד , אגב האם מישהו יודע אם גם לסינטולוגים בישראל יש אתר באינטרנט ?
אני משער שאצלהם הסרט החדש של טרוולטה יהיה בגדר צפיית חובה על המאמינים (בתשלום מלא כמובן ) כשם שהיה עליהם לקנות את כל ספרי המד''ב של האבארד בתשלום מלא בין אם רצו בהם או לא.
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה- לדעת איך לדעת  (חדש)
ניר כתריאל יום רביעי, 27/09/2000, שעה 22:39
בתשובה לאלי אשד
חברים יקרים,
גם לדת הסיינטולוגיה בישראל ישנו אתר בכתובת www.scn.org.il
וכמובן אתר הבית של סיינטולוגיה
www.scientology.org

משמעותה של סיינטולוגיה היא הדרך לידיעה. באמצעותה אדם מוצא בשביל עצמו את התשובות לחיים.

סיינטולוגיה מוכרת דתית ברחבי העולם ומספקת שירותי ייעוץ רוחניים.

זכותך לגלות באמת מהי סיינטולוגיה, היא כלי יעיל ביותר למיליוני אנשים בעולם.

תקח את המילה שלך בזה. גלה עבור עצמך מהי סיינטולוגיה.
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה- לדעת איך לדעת  (חדש)
טל כהן יום חמישי, 28/09/2000, שעה 9:43
בתשובה לניר כתריאל
משמעותה של סיינטולוגיה היא הדרך לארנק. באמצעותה אדם מוציא בשביל אחרים את כל כספו.

(והתשובות שהוא מקבל הן מטופשות במיוחד).

בארה''ב, הסיינטולוגים מגיבים על כל טענה כמו זו שאני מעלה כאן בתביעה משפטית. מעניין אם גם אני אזכה בכבוד!
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה- לדעת איך לדעת  (חדש)
ניר כתריאל יום שישי, 29/09/2000, שעה 23:24
בתשובה לטל כהן
טל,

הטענה שאתה מעלה כאן לקוחה מאיזה עיתון נחמד שקראת. זה ה''מקור'' שאנשים כמוך מסתמכים אליו.
ממש חבל. עדיף שתבדוק את הנתונים לגביי משהו ועוד לפני שאתה מגדיר את משמעותו כאשר בעצם אתה לא ממש יודע מה זה ומה זה עושה.

התשובות שאדם מקבל בסיינטולוגיה ובאמצעותם הוא מטפל בחיים הן התשובות שהאדם ראה לנכון והם חלק מהשלמות האישית והמוסרית שלו.

אמירה כמו שלך וכמו של שאר סוחרי התוהו ובוהו היא למעשה אמירה שפוגעת ועלולה ליצור פגיעה חמורה.
זוהי פשוט הפרה של זכות האדם להאמין במה שהוא רוצה.

אין זה אומר שאסור לך להתנגד למשהו כמו סיינטולוגיה.
עצם העניין שאתה מתנגד ותוקף משהו, כאשר ידע בסיסי אין לך עליו -היא לא לעניין והורסת.
זה חבל.
סיינטולוגיה היא דת וכבודה במקומה. כמו שאתה לא היית רוצה שיצחקו על דת ה''טל כהן'' (לדוגמא...)

סיינטולוגיה יקרה,
לא בכסף.

היא פשוט עובדת, ואת מי זה באמת צריך לעצבן שהיא עובדת?

בוא נחשוב.
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה- לדעת איך לדעת  (חדש)
אלמוני יום ראשון, 01/10/2000, שעה 12:58
בתשובה לניר כתריאל
ה''מקור'' שאנשים כמוני מסתמכים עליו הוא עובדות, בעיקר. מאמרים בכתבי עת מדעיים מאת מדענים מכובדים (בעיקר בכתב-העת המצויין Skeptical Inquirer, הלוחם בבורות, אמונות תפלות, אחיזות עיניים, וכיוצא באלה - ובינהם גם סייטולוגיה). אני מסתמך גם על ספרו של קארל סייגן, ''עולם רדוף שדים''; על עדויות של ''ניצולי'' סייטולוגיה; ועוד.

דת שמייסדיה לא האמינו בה, אלא בדו אותה מליבם, אינה דת. ההגדרה המתאימה היא ''שרלטנות''. דת שכתבי הקודש שלה הם הבלים, וכשפורסמו ברבים נתבע המפרסם על הפרת זכויות יוצרים... נו באמת.

מי שמעונין לראות קצת מפניה האמיתיים של הסיינטולוגיה מופנה אל:

ובפרט:

בין הפרטים המופיעים שם - שטיפת המוח של הכת, ניצול מיני של ילדים, עבודת ילדים, דגשים על ההבדל בין ''כת'' לבין ''דת'', ועוד.

אתרים נוספים:

(מתוך העיתון Boston Herald)

רשימה ארוכה של אתרים מופיעה גם ב-Yahoo; חפשו Scientology Opposing Views.

מילות סיום - צר לי לשמוע כי הכת הזו תופסת מדרס רגל גם בארצנו. ההסחפות אחר המערב הביאה איתה גם את גל ה-NewAge, ונראה כי סייטולוגיה, אחת מהרעות החולות הרבות של ה-NewAge, הגיעה גם היא.

אינני מתכוון להמשיך בוויכוח. כאמור, מי שבאמת מתעניין בנושא מופנה לאתרים שציינתי לעיל.
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה- לדעת איך לדעת  (חדש)
שני יום רביעי, 11/10/2000, שעה 15:19
בתשובה לניר כתריאל
לא המצאתם את הגלגל רמאים כמוכם
היו לפני ואחרי
אני צריכה לדעת בלי כוונה הקמתי אחת בעצמי (הכת מתה משכבר עקב העובדה שתפסתי שהבדיחה הפכה לרצינות והפניקה של המשטרה)
לצערי אנשים אבודים יאמינו בכל דבר וחבל מקווה בשבילך שתעורר בקרוב
   כתוב תגובה
לשני -  (חדש)
חן יום שישי, 15/03/2002, שעה 23:42
בתשובה לשני
המצאת דת
מממ..
את יכולה לתת יותר פרטים
על הדת והכת שלך ומה קרה זה נשמע סיפור מעניין .
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה- לדעת איך לדעת  (חדש)
תומר יום ראשון, 12/01/2003, שעה 3:30
בתשובה לשני
שני שלום אני משתמש בסיינטולוגיה כבר למעלה משלוש שנים ורציתי שתדעי שבאופן אישי שפרתי המון תחומים בחיי, למשל: תחום הלמידה, זוגיות, עבודה ותחומים נוספים; וכן זה נכון מיליונים של אנשים בעולם עושים איתה חיל.
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה- לדעת איך לדעת  (חדש)
ליאת שבת, 12/11/2005, שעה 2:06
בתשובה לתומר
לכל המעוניין,
גם אני לומדת סיינטולוגיה מזה 5 שנים וגם לי היא עזרה לשפר כל תחום שרציתי לשפר בחיי.

אף-אחד לא ''גנב לי את הכסף מהארנק''
אף-אחד לא ניצל אותי או שטף לי את המוח...

אני חייה חיים טובים ומאושרים בעקבות הכלים היעילים והמעשיים שקבלתי במשך השנים מסיינטולוגיה.
   כתוב תגובה
סיינטולוגיה- לדעת איך לדעת  (חדש)
גורג לייס שבת, 29/01/2011, שעה 16:30
בתשובה לניר כתריאל
''אני חושב שטל ואתה שנחם מיתבכחיים סתם''.
''האיים הסנתולוגייה פגעה בכה טל,למה אתה ניר מעלייב את טל מיפני חששותב.
טל מה דאתחה שתיראה בצמך מזוסנתולוגייה.
ואתה ניר החכם מה פיתאום אתה מעליב איש אם דעה אחרת מישלך.
אנני סנתולוג ואנני סונה סנתולוגיי קי
רק אחשב שמתי על סנתולוגיי.חברי אור קראה
את הספר''שדה קרב ערץ.
   כתוב תגובה
הבארד הבין שהכסף הגדול נמצא בדתו  (חדש)
שמיל שבת, 11/02/2006, שעה 12:49
בתשובה לאייל רוזנברג
האבארד לא קיבל חצי-דולר מהסיינטולוגיה,
הוא היה עשיר ומימן מכספו את מחקריו.
אני ממליץ לך להמשיך להסתמך על הרעיונות הרעים של אחרים במקום לבדוק בעצמך.
בפעם הבאה שתתחיל להרגיש רע ותמצא את עצמך אצל פסיכולוג או פסיכיאטר- המומחים לתחום הנפש - תתחיל להבין את מה שהאבארד מדבר עליו.
אגב, ממליץ על טיפול הלם עם פרוזאק - זה בטח יוציא אותך ממה שאתה סובל ממנו ויגרום לך להרגיש סוף-סוף טוב עם עצמך.
   כתוב תגובה
הו, מישהו נעלב!  (חדש)
גרומיט שבת, 11/02/2006, שעה 16:05
בתשובה לשמיל
   כתוב תגובה
שוב, לשם איזון  (חדש)
צדפה יום שני, 20/02/2006, שעה 13:08
בתשובה לשמיל
קיימים שני סוגי ביוגרפיות לחייו של האוורד:

א. הביוגרפיות הרשמיות של ה''כנסייה הסינטולוגית'' בו האווארד מתואר כהומניטר, אומן, איש משפחה למופת ובן למשפחה אצילית בעלת ממון.

ב. ביוגרפיות שונות של סופרים שונים (יש כמה) בו מוצג האוורד אחר:
בן למשפחה ממוצעת, ולא בעלת אמצעים רבים.
הכרזה על פשיטת רגל, התחמקיות מתשלום מיסים(עד להסדרת מעמד של דת פטורה ממיסים).
אדם שהתעשר עד מעל הראש מסינטולוגיה, מגלומן ופרנאויד אכזר, שהדיח והתעלל כל מי שהיה בסביבתו ואיים על כוחו.

יש פער גדול מאוד בין שתי סוגי הביוגרפיות, מומלץ לכל אדם להחליט בעצמו ואף לקרוא ספר אחד מכל קטגוריה.

הצגה חד-צדדית תביא לתמונה מעוותת לכאן או לכאן
   כתוב תגובה
היהי, מעניין  (חדש)
צדפה יום שני, 20/02/2006, שעה 13:57
בתשובה לצדפה
כל הסינטולוגים מלאי דברי שבח על דתם, ללא שמץ של ביקורת.
וכל החברים לשעבר שעדותם קראתי מספרים כיצד זה הרס להם את החיים, וכיצד הם היו מדברים שבחות על הסינטולוגיה כאשר היו חברים בו (כי זה מה שציפו מהם, ואמירת דבר רע הייתה מזכה אותם במנת ''אתיקה'' בגירסה הסיינטולוגית)
ביקורת כלפי הסיינטולוגיה מעידה, אצל הסיינטולוגים, על מצב נפשי נמוך. כי הרי רק מי שבמצב נפשי נמוך יכול להגיד משהוא רע על ה''דת'' המופלאה ביותר ותקוותו היחידה של האדם.
   כתוב תגובה
היהי, מעניין  (חדש)
עופר יום שישי, 24/02/2006, שעה 23:32
בתשובה לצדפה
לכל המבקרים היקרים על מה אתם באמת מסתמכים???- על מידע מיד שניה.. ההוא כתב וזה חקר .. מה כל כך מפחיד אותכם לקחת את המקור -אחד מספריו של האברד כמו ''דיאנטיקה- המדע המודרני של בריאות הנפש'' או ''סינטולוגיה יסודות המחשבה'' לקרוא קצת (ועל דאגה זה עולה רק כ-‏50 ש''ח!!) ולדעת באמת במה מדובר.
פשוט תסמכו על השיפוט וההבנה של עצמכם- אם זה באמת מענייו אתכם -ואם לא אז למה אתם בכלל טורחים... ?!!
ודרך אגב מה זה כל כך משנה מה מר. האברד עשה אמר או הרוויח ???הוא כבר לא חי.. אולי העובדות המעשיות בשטח של סיינטולוגיה כמו- שיקום אסירים שקורה גם בארץ בצלחה של 100%!! תוכניות למידה לילדים בקרית שמונה שמצליחות פלאים, גמילת מכורים מסמים בכל העולם ובקרוב גם בארץ, ועד הרבה פעילויות עזרה חברתית באזורים מוכי אסון וקושי וכן סתם העובדה שזה עוזר לאלפי או מיליוני אנשים ברחבי העולם יום יום לשפר את חייהם זה מה שבסופו של דבר נחשב לא??? -( מבחן התוצאה ).
אז פשוט קחו ספר ותתחילו לקרוא ותדעו באמת במה מדובר. עם ההבנה שלכם ולא של דעות של אחרים כדי לדעת באמת מה זה וככה תוכלו לשפוט.
   כתוב תגובה
היהי, מעניין  (חדש)
יוסי שבת, 25/02/2006, שעה 14:09
בתשובה לעופר
שוב חד-צדדיות.
אתה נשמע כמו הרב אמנון יצחק.
''דיאנטיקה'' אכן אינה יקרה יותר מספר תנ''ך אב זה לא כל הסיפור, האין זה כך ?
דיאנטיקה אינה סיינטולוגיה (שמעתי סיינטולוגים הרבה פעמים אומרים זאת), אז למה להטעות?
סיינטולוגיה זה קורסים, שבסיסו החל בדיאנטיקה והמשיך הרבה מעבר לכך.
אין לאף אחד כאן בעיה אם הספר הזה או עם התנ''ך. חלקנו אפילו קראנו אותו... (בתור ספר המשך מומלץ לקרוא ''מבוא לאתיקה לסיינטולוגים'').
לגבי השאר: שמעתי שיש פסל של מריה הבתולה באיטליה שמרפא נכים 100% מהפעמים. חוץ מריפוי חולים יש לו אחוזי הצלחה גבוהים בלמשוך אנשים לדת הקתולית...

לסיום... שלוש פעמים כיפאק הי לסיינטולוגיה
   כתוב תגובה
מחפש נפגעי סיינטולוגיה  (חדש)
ניר יום רביעי, 21/02/2007, שעה 4:03
שמי ניר, במאי סרטים דוקומנטריים.

אני מחפש נפגעי סיינטולוגיה מכל בסוגים ומכל השלבים, משפחות פגועות וכו' לסרט העומד לפני הפקה.

לא חייבים להיחשף, אפשר לנהל תכתובות מייל.
צרו קשר: niroren@yahoo.com
   כתוב תגובה
אתה לא ידעה מה לחפש בחחים?  (חדש)
מיכאל יום שלישי, 08/05/2007, שעה 19:02
בתשובה לניר
למה אתה לא מחפש נפגעי מממשלת ישראל וחברות קפיטליסטיות?
בגליל שהם בכל רחוב? שלא חסר אותם? למה אתה לא מפיק סרטים על כישלונות אישיות של ישראלים שלמדו דבר בחיים, כשאין להם אפילו בגרות, כשמבקרים כל שבוע בלשכות תעסוקה ומתפללים שלא ישלחו אותם לעבודה?
דווקא על נפגעי סיינטולוגיה אתה רוצה לצלם סרט? אז אני רוצה לשאול אותך, מה אתה אישי יודעה אל הסיינטולוגיה?
איזה קורס למדת? מה השגת בחיים?
   כתוב תגובה
תגובה לכווולם  (חדש)
נועה יום שני, 30/04/2007, שעה 11:28
ובמיוחד לסיינטולוגים שכאן.

לגבי עניין ה''דרך אל הארנק'' שבה דוגלים הסיינטולוגים, יש להם המון שיטות. מעבר לכך שכמובן צריך לשלם על כל קשקוש וכמובן שמחייבים אותם לעבור קורסים ואפילו לחזור על קורסים בתשלום מלא, וכן לקנות כל מיני ספרים מקושקשים וגם את כל ה''כנסים'' בהם האברד עצמו מתגלה כקשקשן לא נורמלי וכאדם בעל שיא עולמי בגיבוב שטויות ובברברת שאין לה סוף, הם גם נדרשים לתרום!
אז מה אתם חושבים? שתרומה זה 20 שקל? או אפילו 100 שקל?
לאאאאא, בחייכם, אתם לא רציניים. רק שתדעו שיש לתרומות שמות והאדם אשר תורם מקבל מעין ''תואר'' על תרומתו הנכבדה (ואגב, הוא לא זוכה ליחס טוב יותר בגלל זה, גם אם תרם מיליון דולר). אז ככה, שימו לב:
למי שתורם עד בערך 5000 דולר, אין תואר מסויים, כי בינינו, מה זה 5000 דולר? כסף קטן.
אבל מי שתורם מעל זה נקרא בשם המפוצץ ''קונטריביוטר'' או במילים אחרות ''תורם'', ומי שמהדר לתרום יותר נקרא ''פיוניר'', אחר כך יש דרגות נוספות כמו ''בילדר'' ו''פייטר'' שזה כבר החל מ 10000 דולר. אבל בזאת לא מסתיים הסיפור! כי מה זה בכלל עשר אלף דולר? כסף קטן! הם רוצים יותר, עוד כסף ועוד כסף ועוד כסף ועוד כסף ועוד, הנה, מי שתורם 30 אלף כבר נקרא ''פרוטקטור'', יענו - מגן, ומי שעוד ועוד נדרש גם מוכר ת'בית שלו ואת האמא שלו ותורם ''אבן פינה'' וכמובן שה''כבוד'' מגיע למי שהגיע למאה אלף, ומי שכבר תורם מיליון? אההה, הוא כבר ''סילבר''. אח, כמה שהחיים של הסיינטולוג יפים!
בקיצור, יאללה, לכו לסיינטולוגיה, תנו שם ת'כסף, תרמו עוד ועוד ועוד כדי שלמיסקביץ' האביון יהיה קצת כסף לחיות, מסכן הבחורצ'יק, מה כבר הוא יכול לעשות עם צי ספינות וכמה ארמונות? איך הוא גומר ת'חודש, איך? רק לחשוב על המשכנתא שיש לו ועל הארנונה, חייבים לעזור לו!!!

ורק במאמר מוסגר, בני משפחת האברד נושלו לחלוטין מהירושה ונשארו עם אפס דולר בכיס, אחרי שמיסקביץ' השתלט להם שם על הכל.

ופרט לכך, למי שהגיע עד הלום מגיע לראות סרט כצ'ופר:
''הגשר'' http://infokatot.com
צפיה נעימה (או שלא כל כך...)
   כתוב תגובה

הדעות המובעות באתר הן של הכותבים בלבד, ולמעט הודעות רשמיות מטעם האגודה הן אינן מייצגות את דעת או אופי פעולת האגודה בכל דרך שהיא. כל הזכויות שמורות למחברים.