על הכנס      |     תוכניה     |     מתנדבים      |     תחרות קליפים     |     דרכי הגעה      |     צרו קשר

אבק כוכבים 2004
אי שפיות: בעיות פסיכולוגיות במדע הבדיוני והפנטסיה

על הכנס
'אבק כוכבים 2004' הוא כנס חובבי מדע בדיוני ופנטסיה המתקיים זו השנה השנייה (אתם מוזמנים לקרוא על השנה שעברה בכתובת הבאה). הכנס מאורגן על ידי סטארבייס972, אגודת טולקין הישראלית וקהילת חובבי ערפדים, אימה ובאפי, והוא ייערך בין ה6 ל8 באפריל, חול המועד פסח, בסינמטק תל אביב. בכנס יהיה אפשר למצוא שפע של פעילויות ועניין עבור חובבי טולקין, חובבי מסע בין כוכבים, באפי וחובבי פנטסיה ותרבות. הרצאות מגוונות בנושאים מרתקים שמועברות על ידי מיטב המרצים, פרקים מסדרות טלוויזיה מובחרות, סרטים סוחפים, הופעות של אמנים, דוכנים ושפע של חובבים וחובבות המגיעים מכל רחבי הארץ על מנת להשתתף בכנס. הכנס השנה יעסוק בנושא אי שפיות.
על הנושא
ביום בו נולד האדם הראשון, נולדו גם המודע ותת-המודע, האגו והאיד, הפסיכוזה והנוירוזיה, ההעברה וההשלכה, ההדחקה וההכחשה, המאניה והדיפרסיה, תסביך הנחיתות, הפוביה, האובססיביות, הפאראנויה, הסכיזופרניה ועוד מבחר של בעיות פסיכולוגיות.

בעיות פסיכולוגיות אינן קשורות לזמן או מקום: מראשית התרבות ועד היום, וככל הנראה עוד שנים רבות בהמשך, כל אדם סובל מהן בצורה זו או אחרת. לעיתים הבעיות חמורות עד כדי כך, שהאדם יוצא מכלל תפקוד נורמלי. כאן נכנסת השאלה המתבקשת – מיהו האדם הנורמלי? האם ישנו אדם שכזה? מהו הפסיכו? ומיהו הפסיכי? האם הבעיות הנפשיות לפני מאות שנים היו דומות לאלו שיש לנו היום? האם הבעיות של היום ימשיכו להתקיים, או אולי אנשים ילקו בבעיות חדשות? בעזרת המדע הבדיוני ובעזרת הפנטסיה ננסה להתחקות אחר בעיות פסיכולוגיות ישנות וחדשות, בעבר ובעתיד, בדמיון ובמציאות, והאם בכלל הבעיות הן על המסך או אצל הצופה...?

על המארגנים
כנס אבק כוכבים הוא תוצר של שיתוף פעולה בין סטארבייס972, המועדון הישראלי למעריצי מסע בין כוכבים,יחד עם אגודת טולקין הישראלית וקהילת חובבי ערפדים ואימה. התוכן בכנס נוגע בעיקר לקהילות אלו, אך גם הקהל הרחב אשר חובב פנטסיה ומדע בדיוני באופן כללי ימצא בו עניין רב.
על הקהילות
אבק כוכבים הוא פרי עבודה ומאמץ של מספר קהילות שונות. הכנס מעניק לקהל את האפשרות להכיר את הקהילות האלו, אשר עוסקות בתחומי עניין מגוונים ולהצטרף אליהן. אתם מוזמנים להגיע לאירועים אשר נוצרו על ידי הקהילות עבור הקהל שהנושא זר לו, ואולי תמצאו אהבה חדשה.

הקהילות המשתתפות בכנס:
אתרים התומכים בכנס


This website was built and designed by Yishai Avior © All rights reserved 2003/4
מועדון סטארבייס972 | קהילת טולקין בישראל