מקורות השראה

חלום ליל קיץהנו קומדיה רומנטית אשר נכתבה על ידי וויליאם שייקספיר בשלהי המאה ה-16. הוא עוסק ברביעיית אוהבים מתוסכלים ובחבורת שחקנים האובדים ביער ונופלים קורבן לתעתועי פיות. ניתן למצוא דמיון בינו לבין המחזה שלנו אם משתדלים חזק. למשל, מכירי המחזה המקורי עשויים לזהות בשמות הדמויות שלנו (מוריה, אלכסנדר, דימיטרי והילה) דמיון כלשהו לשמות דמויותיו של שייקספיר (הרמיה, ליסנדר, דמטריוס והלנה). אבל זה לגמרי במקרה. באמת. לא חשבנו על זה בכלל.

 

באפי קוטלת הערפדים – פרק המחזמר” (“Once More with Feeling”) הנו פרק בסדרה באפי קוטלת הערפדיםאשר בו, בבוקר יום בהיר אחד, מתחילים כל תושבי סאנידייל לפצוח בשירה לעתים מזומנות כמקובל במחזות זמר. הפרק זכה בארץ להקרנה פעילה (בסגנון מופע הקולנוע של רוקי“) אשר הועלתה כמה וכמה פעמים והפכה לקאלט קהילתי, וכן לגרסת מחזמר בימתית מתורגמת.

 

מופע הקולנוע של רוקיהנו סרט קאלט מוזיקלי משנת 1975 העוסק בזוג צעיר – בראד וגנט – הנתקעים בדרכם בלילה ומוצאים את עצמם בטירה מסתורית, נתונים לחסדיו של בעל הטירה וצוות משרתיו ואורחיו המוזרים. הסרט הפך לתופעה והוא מוצג זה שנים רבות בהקרנות פעילות בעולם הרחב וגם בישראל.

 

חלום ליל קיץ – גרסת הבאפירוקישואב גם מהרוח הכללית של קהילות הפאנדום בישראל אשר ניתן למצוא בכנסים כמו אייקון“. הוא עתיר מחוות לנושאים המוכרים היטב לאנשי הפאנדום כמו כנסים, הפקות מקור, קהילות והומור תוך ובין קהילתי. והוא צוחק על כו-לם.


ואם התעורר בכם תאבון לבאפי: