שאלות ותשובות

אז על מה המחזה הזה שלכם?

או! טוב ששאלת! המחזה עוסק בארבעה משתתפים בהפקה קהילתית מיוחדת - מופע משולב של ההקרנה הפעילה של המחזמר של באפי ומופע הקולנוע של רוקי - ובארבעה שחקני “הבימה” בדרכם להצגה, שמוצאים את עצמם לכודים בסבך כשפים שאורגים סביבם מלך ומלכת הפיות, אוברון וטיטניה, ומשרתם, פאק.

אז זה לא בדיוק כמו “חלום ליל קיץ” של שייקספיר, נכון?

טוב, אז… לא, בעצם לא. חובב שייקספיר יזהה את סיפור המסגרת, אבל המחזה שלנו כנראה די דומה למה ששייקספיר היה כותב אילו היה חובב כנסים נלהב, עם מוח מלוכלך בעליל ולאחר כריתת אונה/השתתפות בהפקת מקור. ודובר עברית, גם כן. בקיצור, שייקספיר זה לא.

“מוח מלוכלך”? זה אומר שזה לא מתאים לכל המשפחה?

תלוי איזו משפחה, כמובן. אם מדובר במשפחת אדאמס, סביר להניח שכן. במקרה של משפחות שמרניות יותר, מומלץ שיקול דעת מצד חברי המשפחה הבוגרים. המחזה כולל אזכורים מיניים, לבוש לא צנוע והתגפפות למיניה על הבמה, במיטב מסורת מופע הקולנוע של רוקי, המחזמר של באפי והפסטיגל.

אז מה, אם אני לא חובב נלהב של באפי או רוקי או שניהם אני לא אהנה מהמחזה שלכם?

סביר להניח שכן. כל חובב כללי שמכיר כנסים והזדמן לו להכיר לפחות את ההייפ שסביב המחזמר של באפי ומופע הקולנוע של רוקי יוכל להבין את המחזה ולהנות ממנו. עם זאת, אנו ממליצים לכל מי שלא הזדמן לו עדיין לצפות בשתי פניני תרבות אלו, להשתדל להשלים את החסר. לא רק כדי לצפות במחזה, באופן כללי, כי חבל להישאר בורים. וכי זה מגניב.

רגע, וגם את “חלום ליל קיץ” של שייקספיר לא חייבים להכיר?

לא חייבים להכיר את המחזה המקורי, אבל הכרות איתו תוסיף הרבה להנאה. וחייבים להודות, שייקספיר הזה, הוא ידע לכתוב, אפילו בלי להיות חובב כנסים נלהב.