האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ואתר "סטארבייס 972", המוקדש לסדרת "מסע בין כוכבים", גאים להכריז על סרט חובבים ישראלי של "מסע בין כוכבים"!

לכבוד יובל לעליית הסדרה "מסע בין כוכבים" למסכים ובמלאת עשרים שנה לאגודה, שני הארגונים ישתפו פעולה בהפקת סרט קצר שיתרחש ביקום של "מסע בין כוכבים". "פנינו לאגודה לפני זמן מה," אומר שמוליק לוטטי, מנהל אתר סטארבייס, "ונענינו בשמחה ובהתלהבות. הסרט יוקדש לזכרו של לאונרד נימוי, השחקן ממוצא יהודי ששיחק את ספוק והיה לאחד הסמלים המובהקים ביותר של הסדרה ונפטר בשנה שעברה."

"זהו פרויקט שאנחנו שמחים לתמוך בו," אמרה ליאת שחר-קשתן, יו"ר האגודה. "אנחנו שמחים שאנחנו יכולים לכלול אותו בין אירועי שנת העשרים לאגודה. הסרט הזה הוא הוכחה נוספת למה שחובבים יכולים לעשות, והוכחה לכוחה ולחיותה של קהילת החובבים בארץ. אולי נקרא לו 'סקטור 972', כפי שנקרא כנס החובבים הראשון בארץ, שהפך לאחר מכן לפסטיבל אייקון."

האגודה תשתתף בחלק מהוצאות ההפקה, והמפיקים מתכוונים לפתוח בקמפיין גיוס מימון המונים כדי לגייס את שאר הכסף. גיא בוסקו, חבר ועד האגודה ואחד מאנשי evil sun productions, שהפיקו את הסרטים "הרועה האחרון" ו"צלילה חופשית", אמר שהם ישמחו להעמיד לרשות הסרט החדש את ניסיונם בגיוס מימון המונים ובהפקה.

את התסריט הראשוני כותבות שתיים מבכירות סופרות המדע הבדיוני בארץ – יעל פורמן, שמכירה היטב את הסדרה כותבת את דף הפייסבוק "יעל רואה TOS ואנטרפרייז", ורותם ברוכין בוגרת מגמת תסריטאות באוניברסיטת תל אביב וזוכת פרסי גפן מרובים. היועץ המדעי של הסרט יהיה יואב לנדסמן, מהנדס חלל וגאופיזיקאי, שהוא מהנדס המערכת הראשי של עמותת SpaceIL העומדת להנחית חללית ישראלית על הירח.

"'מסע בין כוכבים' הייתה פורצת דרך," אומר לנדסמן, "אבל לא הצטיינה בהקפדה על דיוק מדעי. אני מקווה שאוכל לעזור להפקה הישראלית בנושא הזה."

שמוליק לוטטי אמר לסיום, "אנחנו שמחים להצטרף לחובבי 'מסע בין כוכבים' מכל העולם שהפיקו יצירות משלהם ביקום הזה. המסע שהחל לפני חמישים שנה עדיין נמשך, ומגיע לא רק לכוכבים אלא גם לכל פינה בכדור הארץ."

**** הערה מאת המערכת****
רק להבהיר, הודעה זו על הפקת הסרט אינה אמתית, זו הייתה התרומה שלנו לאחד באפריל השנה. היינו שמחים מאוד אם היה אפשר להפיק סרט של "מסע בין כוכבים" בארץ, אבל מדובר בהפקה מסובכת ויקרה, וכמו כן למרבה הצער בעלת הזכויות החדשה על הסדרה, פרמאונט, נוקטת לאחרונה יד קשה נגד מעריצים המפיקים סרטי חובבים.