פרויקט מועדון הקריאה הוא יוזמה של האגודה, כחלק מפעולתה לקידום ועידוד העיסוק במדע בדיוני ובפנטסיה בישראל. מפגשי מועדון הקריאה מהווים מקום לדיון בספרים, להצגת שאלות ורעיונות מעניינים בהשראתם ובמה להבעת דעות ולמציאת נקודות מבט חדשות.

מועדון חודש דצמבר בירושלים יעסוק בספר על חוד הסיף מאת אלן קושנר (גרף, 2017).

המועדון יתקיים בהנחיית גלי אחיטוב, ביום שלישי 26.12, ב- 20:00, בבית קפה בירושלים. המיקום המדויק יקבע בהמשך ויפורסם באירוע בפייסבוק ובאתר האגודה.

על חוד הסיף – מהכריכה האחורית:

החיים אינם יין ושושנים ברחובות האפלים של ריברסייד, הרובע הידוע לשמצה של העיר למרגלות הגבעה. שם, בינות למאורות הגנבים, בתי הזונות ופונדקים מפוקפקים, אפילו בני האצולה המעודנים, השוכנים בבתי המידות המפוארים המשקיפים על העיר, פונים אל סייפים מומחים כדי להסדיר את סכסוכיהם המרובים באמצעות דו-קרבות לחיים או למוות. ומבין כל אלה האדיר והנורא מכולם הוא ריצ׳רד סט. ויר, אלוף הסייפים, איש חרב יהיר ויפה תואר, עשוי ללא חת, מטיל מורא ובלתי מנוצח. עד שיום אחד אפילו ניצחון אינו מספיק, וריצ'רד מוצא את עצמו בלבה של מסכת תככים מדממת כה סבוכה, שאפילו הניצחון המופלא שלו בדו-קרב שעליו מדברת העיר כולה לא יספיק כדי להצילו. ולפתע נראה כי קו דק להפליא עובר בין גיבור לנבל, בין מושיע רב-תהילה לפושע עלוב ונרדף.

פרק ראשון לקריאה.


מועדון חודש דצמבר בת"א יעסוק בזוכה פרס גפן הקבוע היחידי מאת יואב בלום (כתר, 2016).

המועדון יתקיים בהנחיית איילת ירושלמי, במוצאי שבת 30.12 בשעה 19:30, בבית פרטי בת"א, באיזור כיכר הבימה. כתובת מדויקת תינתן לנרשמות ולנרשמים למועדון, אצל רכזת הפרוייקט, דפנה קירש .

הקבוע היחידי  – מהכריכה האחורית:

מאז הומצא צמיד ההתחלפות, החיים השתנו. עכשיו כולם יכולים להתחלף – לנדוד בלחיצת כפתור אל גופו של מישהו אחר, בזמן שהוא עובר לגופך, למשך דקות, שבועות או שנים. במקום לטוס עד תאילנד, אפשר לקפוץ אל תוך מישהו שנמצא שם על חוף הים. במקום להסביר לרופא מה בדיוק אתם מרגישים, הרופא מתחלף איתכם לרגע ופשוט יודע. ועוד לא דיברנו על מאמני הכושר, שיריצו את הגוף שלכם בזמן שאתם שותים בירה על המרפסת שלהם. ממערכות יחסים ועד תחבורה, מעסקים ועד אחריות פלילית – הכול פועל אחרת עכשיו, כשהחלפת גוף היא פעולה פשוטה כמו שיחת טלפון…
אלא אם כן קוראים לך דן ארבל.
במקרה הזה אתה האדם היחיד בעולם שאינו מסוגל להתחלף, שנשאר קבוע, תמיד בתוך גופו שלו. העניינים מסתבכים כאשר אישה שדן אינו מכיר נפגעת לנגד עיניו מכדור של צלף, רגע אחרי שסיפרה לו שהיא בעצם אהובת ילדותו בגוף אחר. דן מוצא את עצמו במרכזה של תעלומה ויוצא לגלות מי ירה בה, ובעיקר למה.
הקבוע היחידי מתרחש בעולם שהמצאה אחת קטנה וגאונית שינתה אותו כליל והציתה מחדש שאלות ישנות על גוף ונפש, על זהות ועל אהבה. בסגנונו הייחודי סוחף אותנו יואב בלום, מחבר רבי־המכר ״מצרפי המקרים״ ו״המדריך לימים הקרובים״, אל סיפור מעורר מחשבה ואל האפשרויות הגלומות בו.

ביקורת באתר "בלי פאניקה".

לצורך היערכות למספר המשתתפים/ות, יש להירשם מראש דרך הדוא"ל הרלוונטי. רצוי להביא למפגש עותק של הספר.

הכניסה חופשית ואינה כרוכה בתשלום או בחברות באגודה, וכן אינה מותנית בהגעה למפגשים נוספים (קודמים או עתידיים).


ספרי החודש הבא:

מועדון חודש ינואר בת"א יעסוק בספר על חוד הסיף מאת אלן קושנר (גרף, 2017). עותקים של הספר יוגרלו בין המשתתפים והמשתתפות במועדון דצמבר, באדיבות הוצאת גרף.

מועדון חודש ינואר בירושלים יעסוק בספר עץ השקרים מאת פרנסס הרדינג (עוץ, 2016).

המעוניינים להציע ספרים למועדוני קריאה עתידיים, ולהנחותם, או להצטרף להנחייה במקומות נוספים בארץ, מוזמנים לפנות במייל למרכזת הפרויקט, דפנה קירש.

לקבלת עדכונים שוטפים על מפגשי מועדון הקריאה ברחבי הארץ ניתן להצטרף לרשימת התפוצה של מועדון הקריאה בדואל, או לעשות "לייק" לדף האגודה בפייסבוק.