מועדון הקריאה של חודש מאי יעסוק בספריהם של לה-גווין, גיימן, פורמן וסנדרסון.

פרויקט מועדון הקריאה הוא יוזמה של האגודה, כחלק מפעולתה לקידום ועידוד העיסוק במדע בדיוני ובפנטסיה בישראל. מפגשי מועדון הקריאה מהווים מקום לדיון בספרים, להצגת שאלות ורעיונות מעניינים בהשראתם ובמה להבעת דעות ולמציאת נקודות מבט חדשות.


ירושלים:

מועדון חודש מאי בירושלים יעסוק בספר צד שמאל של החושך מאת אורסולה לה-גווין שהלכה לעולמה בינואר האחרון (ינשוף, 2005, יצא גם ב-1978 בהוצאת "עם עובד" תחת השם "מעבר לעלטה").

המועדון יתקיים ביום שלישי, 29.5, בשעה 20:00, בחליט'תה, בית תה ירושלמי, רחוב הלל 6, ירושלים. מנחה: גלי אחיטוב

גנרי אי הוא השליח הראשון של האנושות לכוכב הלכת "גתן", הקרוי גם חורף. מבעד לעיניו אנו משקיפים על עולם אחר, קסום ביופיו: עולם של שלג נצחי, של ממלכות קשות לפיצוח, אשר תושביו שונים מאיתנו עד כמה שיכולים בני אדם להיות שונים משאר האדם.
"צד שמאל של החושך" הוא מסע גילוי מרתק, בחיפוש אחר הווייתו של הגזע האנושי – סיפור המנסה לענות על השאלה איזו דמות תהיה לחברה בלא מגדר ובלא מיניות קבועה. כבר ב- 1969, בימי ראשית דרכה של המהפכה הפמיניסטית, תוהה אורסולה ק´ לה גווין על מהות הצו החברתי של המגדר ומתארת כיצד הוא משפיע על מבנה החברה האנושית, על מנהגיה ועל אופייה.
ביצירת מופת זו, ממזגת המחברת אלמנטים של מיתולוגיה, מיתוס ואגדה לכדי משל מתוחכם על אודות מיניות האדם ומהותה של האהבה, תוך שהיא מורה את הדרך לספרות הפמיניסטית המודרנית.
ביקורת באתר "בלי פאניקה".


חיפה:

מועדון חודש מאי בחיפה יעסוק בספר אבק כוכבים מאת ניל גיימן (אופוס, 2000).

המועדון יתקיים ביום רביעי, 23.5, בשעה 19:30, בבית פרטי ברחוב אבא הלל סילבר בחיפה. כתובת מדויקת תינתן לנרשמות ולנרשמים למועדון. מנחה: טניה חייקין.

באזורי הכפר המנומנמים של אנגליה, בראשית העידן הויקטוריאני, מתנהלים החיים בעצלתיים בכפר הקטן חומה, הנקרא כך בשל חומת אבן מרשימה שמפרידה בין הכפר לאחו הסמוך. זקיפים חמושים שומרים יומם וליל על הפתח היחיד בחומה הזאת, במטרה למנוע מסקרנים לעבור. רק אחת לתשע שנים הם מרפים מדריכותם, כאשר מגיע לאחו יריד מיוחד במינו.
כאן, בעיירה חומה, מאבד טריסטן ת'ורן הצעיר את ליבו לויקטוריה פורסטר היפהפייה. אך ויקטוריה קרה ומרוחקת – מרוחקת, למעשה, כמו הכוכב שהיא וטריסטן ראו נופל מן המים באחד מערבי חודש אוקטובר הקרירים. טריסטן נודר למצוא את הכוכב שנפל ולמסור אותו לידי אהובתו, שמבטיחה להעניק לו את ידה אם יעשה כך. זהו נדר ששולח את המחזר כמה האהבה מעבר לחומה העתיקה, ודוחף אותו אל תוך עולם קסום ומסוכן.
ביקורת באתר "בלי פאניקה".


תל אביב:

מועדון חודש מאי בת"א יעסוק בספר ילדי בית הזכוכית מאת יעל פורמן (מודן, 2011).

המועדון יתקיים ביום חמישי, 24.5, בשעה 19:30, בבית פרטי בת"א, באיזור הטיילת ו"מגדל האופרה", כתובת מדויקת תינתן לנרשמות ולנרשמים למועדון.
מנחה: דפנה קירש

מן הכריכה האחורית
הבית של שקדי הוא הכי מיוחד בארץ- כולו אקווריום אחד ענקי. בתוך קירות הזכוכית המלאים במים שוחה כילה, בת המים, חברתה הטובה ביותר של שקדי. תיירים מכל רחבי העולם באים לראות את בית האקווריום ואת בני המים החיים בתוכו. לכילה ולשקדי לא אכפת- הן שוחות ביחד בין הקירות, ומבחינתן- החיים נראים מושלמים. אבל אז מגיעה לאקווריום קבוצת אנשים שרוצה לקחת משם את בני המים. בהתחלה, שקדי אינה חוששת- בני המים שייכים לאביה, למשפחה שלה. אף אחד לא ייקח ממנה את החברה הכי טובה שלה. אלא שתוך זמן קצר תגלה שקדי שהמאבק על בית האקווריום כולל לא רק אותה, את כילה ות המשפחות שלהן, אלא את כל בני המים ואת בני האדם שמגדלים אותם.
ביקורת באתר "בלי פאניקה".


גליל מערבי:

מועדון קריאה גליל מערבי (כרמיאל-משגב) יוצא לדרך!

המפגש הראשון יעסוק בספר דרך המלכים מאת ברנדון סנדרסון (אופוס, 2014). המפגש יתקיים ביום שלישי 29.5 בשעה 20:00, בבית פרטי במשגב. כתובת מדויקת תינתן לנרשמות ולנרשמים למועדון. מנחה: קרן פייט

מן הכריכה האחורית
רושאר הוא עולם של אבן וסופות. סערות אימים שוטפות את פניו ומכתיבות את תנאי המחיה של בני האדם והעולם. צמחים מסתתרים בתוך קונכיות, עצים מושכים פנימה את ענפיהם והדשא נסוג אל האבן.
מאות שנים חלפו מאז נפילתם של עשרת המסדרים המקודשים של אבירי האור, אבל חרבות ושריונות הרסיס שלהם עדיין קיימים: חרבות רבות עוצמה וחליפות שריון אימתניות שהופכות אנשים לכמעט בלתי מנוצחים בקרב. אנשים מוכרים ממלכות עבור חרבות רסיס. מלכים יוצאים למלחמות רק כדי לזכות בהן.
מלחמה אחת כזאת משתוללת במישורים המנופצים. קאלאדין, שהפך משוליית מנתח ללוחם חניתות כדי להגן על אחיו הקטן, נמכר לעבדות. במלחמה חסרת היגיון שבמהלכה נלחמים עשרה צבאות בנפרד נגד אויב יחיד, הוא נאבק להציל את אנשיו ולהבין מדוע המנהיגים מאמינים שניתן לוותר על חייהם.
ביקורת באתר "הספרייה הפנטסטית".


לצורך היערכות למספר המשתתפים/ות וקבלת הודעות על שינויים, יש להירשם מראש דרך הדוא"ל של המנחה הרלוונטית. רצוי להביא למפגש עותק של הספר.

הכניסה חופשית ואינה כרוכה בתשלום או בחברות באגודה, וכן אינה מותנית בהגעה למפגשים נוספים.

ספרי החודש הבא:

ספר חודש יוני בתל-אביב יהיה כל לב הוא דלת מאת שונן מגווייר (נובה, 2017). עותקים של הספר יוגרלו בין משתתפי מועדון מאי, באדיבות הוצאת נובה.
ספר חודש יוני בירושלים יהיה לב המעגל מאת קרן לנדסמן (כנרת-זמורה-ביתן, 2018).
ספר חודש יוני בחיפה יהיה הנערה עם כל המתנות מאת מ.ר. קרי (יניב, 2016).
ספר חודש יוני בכרמיאל-משגב יהיה בני אנאנסי מאת ניל גיימן (אופוס, 2005).

לקבלת עדכונים שוטפים על מפגשי מועדון הקריאה ברחבי הארץ ניתן להצטרף לרשימת התפוצה של מועדון הקריאה בדואל, או לעשות "לייק" לדף האגודה בפייסבוק.