הרצאות מקוונות בחינם- כל שני חמישי ושבת ב21:00 בזום.

קהילה אהובה,

אנו חווים בתקופה האחרונה ימים קשים. כל אחד מוצא את עצמו במקום אחר, כל אחת עם דאגות אחרות. בסופו של דבר כוחנו נמצא בקהילתיות, באהבה, באחווה ובעבודה המשותפת. קשה להאמין שלא מזמן חגגנו יחד באייקון, אבל כמו שהתאחדנו בזמנים טובים כך אנחנו יודעים להתאחד גם בזמנים הקשים יותר ולתמוך אחד בשניה. זהו דף שמוקדש לפרוייקט "מקלט ההרצאות" בו מדי יום יהיו תכני אסקפיזם להתמודדות עם התקופה באמצעות תמיכה קהילתית 

כלל ההרצאות הן בחינם, ללא רישום מראש ומקוונות. מוזמנות ומוזמנים לבוא, להקשיב, ולהיפגש. כל ההרצאות יפתחו למפגש קהילתי לאחר ההרצאה.
לאירוע בפייסבוק

לכניסה לכל האירועים בזום לחצו כאן

שימו לב! דף זה מתעדכן מפעם לפעם, כדאי לבדוק מה חדש.

אירועי השבוע – בימים שני חמישי ושבת בזום:

יום שני 19.11.23 אלכס דשבסקי: המשחק הגדול של אלבוס דמבלדור – הרצאה מספר 2

סדרת הרצאות חדשה! בחודש הקרוב בכל יום שני, יעביר אלכס דשבסקי את סדרת ההרצאות שלו: המשחק הגדול של אלבוס דמבלדור.

רבות דובר על טעויות וחורים בעלילה בספרי "הארי פוטר". אפשר כמובן לתרץ אותם בכך שרולינג לא מושלמת (הו, כן), אבל תיאוריית מעריצים רוסית טוענת שאפשר להסביר את כל החורים והבעיות אם מניחים שמאחורי כל המתרחש בספרים עומד אלבוס דמבלדור…

השבוע – הרצאה מספר 2. ניתן לצפות בהרצאה הראשונה בקישור הבא:

אין צורך לצפות בהרצאות קודמות כדי להצטרף להרצאה.

על המרצה: אלכס דשבסקי מתכנת ביום וישן בלילה. מתי הוא כותב הרצאות אפילו הוא לא מבין.

יום חמישי 23.11.23 נבט טכנאי ומרים ווצקי: בירוקרטיא דשמיא: המלאך גבריאל ב"בשורות טובות".

קישור לאירוע

המלאך גבריאל הוא דמות מוכרת מאוד בשלוש הדתות המונותאיסטיות. אין פלא שדמותו התגלגלה ליצירות ולייצוגים מודרניים רבים מספור בספרות, באמנות, בטלוויזיה ובקולנוע. בהרצאה ננתח את הפרשנות שמציעה סדרת הטלוויזיה "בשורות טובות" לדמותו של המלאך, נבחן איך תופס אותו הפאנדום, נציע פרשנויות משלנו למורכבות האפשרית של הדמות, ולבסוף נשער השערות לגבי העונה השנייה הצפויה בקרוב ונתהה איזה מין קשר קיים (ואולי לא?) בין המלאך גבריאל לשד בעל זבוב.

מומלצת היכרות עם הסדרה "בשורות טובות", או עם הספר שעליו היא מבוססת.

יום שבת 25.11.23 אלכס רוד: מגנוס ארכייבס – סיפור שקרה באמת?

קישור לאירוע

מאגנוס ארכייבס הוא פודקאסט אימה עלילתי המספר על עובדי הארכיון של מכון העוסק בחקר העל-טבעי והסיפורים המטרידים שהם מוצאים בין הדפים. עלילת הפודקסט מתרחשת בלונדון והאירועים בו מומצאים. האומנם? בהרצאה נגלה מה מתוך הפודקסט איננו המצאה, אילו אנשים, מקומות ואירועים מעוגנים במציאות שלנו, מהם הסודות שמסתתרים מתחת לפני האדמה בלונדון ועד כמה באמת צריך להזהר מעכבישים. דרושה היכרות קודמת עם הפודקסט אבל ההרצאה לא תכלול ספוילרים לעלילה.