מועדוני הקריאה של חודש פברואר יעסקו באסופת הסיפורים "היֹה יהיה" לשנת 2015 ובספרו זוכה פרס גפן של ניל גיימן, "אוקיינוס בקצה המשעול".

פרויקט מועדון הקריאה הוא יוזמה של האגודה, כחלק מפעולתה לקידום ועידוד העיסוק במדע בדיוני ובפנטסיה בישראל. מפגשי מועדון הקריאה מהווים מקום לדיון בספרים, להצגת שאלות ורעיונות מעניינים בהשראתם ובמה להבעת דעות ולמציאת נקודות מבט חדשות.

החודש ייערכו פגישות של המועדון בתל-אביב, בירושלים ובכרמיאל.

מפגשי מועדון הקריאה בתל-אביב ובירושלים יעסקו באסופת הסיפורים "היה יהיה 7" (אגודה ישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, 2015), וייערכו ביום חמישי, 25/2/16.

מועדון הקריאה בירושלים יתקיים בבית הקפה "תמול שלשום", רחוב יואל משה סלומון 5, בשעה 19:30. מנחה: יהושע ברנהרט.

מועדון הקריאה בתל-אביב יתקיים ב"קפה גרג", ויצמן 2. מנחה: דפנה קירש. בשל אילוצים, פגישת המועדון תיערך בשעה 18:30.

מועדון הקריאה בכרמיאל יעסוק בזוכה פרס גפן "אוקיינוס בקצה המשעול" מאת ניל גיימן (ידיעות ספרים, 2014).
המועדון בכרמיאל יתקיים ביום ראשון, 28/2/2016, בספרייה העירונית, רח' צה"ל 107, בשעה 19:00. מנחה: סטלה גנגרינוביץ.

לצורך היערכות למספר המשתתפים, יש להירשם מראש דרך הדוא"ל של המנחה הרלוונטי. רצוי להביא למפגש עותק של הספר.

הכניסה חופשית ואינה כרוכה בתשלום או בחברות באגודה, וכן אינה מותנית בהגעה למפגשים קודמים או עתידיים.

על אסופת "היֹה יהיה"

הסיפורים הקצרים הם לבו ונשמתו של המדע הבדיוני. מימי הוגו גרנסבנק ועד לטד צ'יאנג, נושאים חדשים, צורות חדשות ועולמות חדשים נולדו קודם כול בסיפורים. "היֹה יהיה" הוא אסופה ישראלית מקורית לספרות ספקולטיבית, ביוזמת האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה, היוצאת לאור זו השנה השביעית, וכוללת סיפורים מרתקים של טובי הכותבים בארץ, שכל אחד מהם לוקח אותנו לעולם מופלא אחר.

אוקיינוס בקצה המשעול – מן הכריכה האחורית:

סאסקס, אנגליה. איש בגיל העמידה חוזר לעיר הולדתו להשתתף בלוויה. אף שהבית שבו גר נעלם כבר מזמן, הוא נמשך לחווה שבקצה המשעול, שם פגש בגיל שבע ילדה יוצאת דופן בשם לטי המפסטוק. הוא לא חשב על לטי כבר עשרות שנים, אך כשהוא מתיישב לצד הברכה (שכונתה בפיה אוקיינוס) מאחורי בית החווה המט לנפול, זיכרונות העבר מציפים אותו. זהו עבר מוזר למדי, מפחיד מדי ומסוכן מכדי שיקרה למישהו, לא כל שכן לילד קטן.

ארבעים שנה קודם לכן התאבד גבר במכונית גנובה ליד החווה הזאת. כמו להבת מצת הנוגעת בזיקוק, הניע מותו של האיש שורה של התרחשויות מדהימות. דבר-מה אפל שוחרר, דבר-מה מפחיד וכלל לא מובן לילד קטן. ולטי – קסומה, מנחמת וחכמה בהרבה מכפי גילה – הבטיחה להגן עליו בכל מחיר.

אוקיינוס בקצה המשעול הוא יצירה פורצת דרך של אמן ידוע ומוכשר. הוא מסופר מתוך הבנה עמוקה של כל מה שהופך אותנו לבני אנוש, וחושף את כוחם של סיפורים לגונן עלינו מפני האפלה השוכנת בחוץ ובפנים. זוהי אגדה לירית מרגשת ומבעיתה – עדינה ככנף פרפר ומאיימת כסכין בחשכה.

ביקורת על הספר באתר "אנשי הספר".


 

מועדון חודש מרץ יעסוק בספר "מרשעת" מאת גרגורי מגוויר (אוקיינוס, 2015). עותקים של הספר יוגרלו במפגשי המועדון בתל-אביב ובירושלים, באדיבות הוצאת אוקיינוס.

לקבלת עדכונים שוטפים על מפגשי מועדון הקריאה ברחבי הארץ ניתן להצטרף לרשימת התפוצה או לדף האגודה בפייסבוק.

ocean