פרוטוקול ישיבת ועד 16.09.2016

ירושלים

נוכחים: ליאת שחר קשתן (יו"ר), עינת סיטרון, הדס משגב, יבגני קנטור, לימור נעמן, חננאל לבנה.

נעדר: גיא בוסקו

 

נושאי הישיבה

 

חשבון בנק של האגודה – עקב סגירת הקופות בסניף בנק הפועלים בו מתנהל החשבון נעשתה בדיקה מחדש לגבי השארת החשבון בבנק לאומי וסגירת החשבון בפועלים. הנושא יעלה להצבעת האסיפה הכללית בדצמבר. מינוי מורשי חתימה חדשים בבנק הפועלים ובנק לאומי: ליאת שחר קשתן, לימור נעמן ויבגני קנטור.

 

עדכונים קבועים:

אייקון – ארגון הפסטיבל מתקדם על פי התכנון.  צוות מניעת הטרדות מיניות – התקיימה שיחה בין יו"ר האגודה ליו"ר העמותה במאמצים לקדם הקמת צוות מניעת הטרדות משותף על קהילתי שיעבוד בתיאום. נוכחות הצוות באייקון גדלה והשנה יודפסו רולאפים שיוצבו במתחם הפסטיבל, הגדלת השילוט הקיים והוספת יותר שלטים, ושילוט המפרט את זכותם של טרנסג'נדרים לשימוש בחדרי השירותים והקוספליי על פי מגדר, בעקבות פניות לצוות בפסטיבל שעבר.

פנייה לוועד – ליאת העבירה לוועד את בקשתה של רותם ברוכין למימון יוזמה להדפסת מדבקות תמיכה בכנס ללא הטרדה מינית. הוועד הביע חששות שאם פרויקט זה יהיה פרויקט רשמי של האגודה או של הפסטיבל עלולה להיווצר בהמשך מין "חובה" ללכת עם המדבקות, במיוחד לבעלי תפקידים. ליאת ציינה שבכנסים בחו"ל עם יוזמה דומה נרשמה תחושת ביטחון גדולה יותר וירידה בהטרדות, בתגובה חלק מהוועד הציע להפנות במקום זאת משאבים נוספים לטיפול וקידום התחום (שילוט, הכשרה וכו') בכיוונים שאינם  יוצרים סיווג בקרב המבקרים. לאחר דיון ארוך נראה שאין תמיכה בוועד למימון היוזמה וההצעה הוסרה מהשולחן ותישאר כיוזמה פרטית קהילתית.

בשיחות המשך מול רותם ברוכין הוועד הנחה כי המדבקות לא יחולקו על ידי אנשי סגל או נושאי תפקידים באגודה, זאת על מנת לא ליצור מראית עין שהמדבקות הם מטעם הכנס או האגודה. רותם העבירה את מחאתה הנמרצת הן על אי התמיכה והן על ההגבלה על הגורמים המחלקים. הוועד מנסה בימים אלה לתאם ישיבת ועד נוספת, בהשתתפות רותם ולפני אייקון, לדון בנושא זה.

מכירה מוקדמת נפתחת במהלך הישיבת ועד.

מחסן – המחסן הופך יותר ויותר עמוס עם הזמן. תיבדק זריקת ציוד לא שמיש, אל מול האחראיים הרלוונטיים,  והשכרת מחסנים נוספים\חלופיים לטובת פיזור נוח יותר של הציוד.

אמא"י – הגישו טפסים לרשם לפני קצת פחות מחודש, ממתינים להתייחסות. נקווה שהרשם יאשר במהרה. כאמ"י 2016 הסתיים בהפסד. אירוע הקרוב המתוכנן – מסיבת מוזיקה יפנית באוקטובר. לאור אי-שימוש בחשבון שלהם בלאומי (לאור מעבר להפועלים), הוא ייסגר בהתאם לזמינות נציגי הוועד.

מתוכננת מסיבת מוזיקה יפנית בשבוע לפני אייקון.

קהילת ג'וס וידון – מתוכנן כנס אקדמי נוסף בעתיד הקרוב. המימון לכנס אושר.

פרס גפן – נמשכות ההכנות להצבעה לשלב ב. גם השנה יש שיתוף פעולה עם getbooks והסיפורים המועמדים ניתנים להורדה בחינם באתרם.

פרס עינת – מתקדם על פי התכנון.

מענק – עובדים על בחירת האומנים. בימים הקרובים המועמדים יופיעו מול הועדה.

מחשוב, כולל אתר ופייסבוק -החנות החדשה של האגודה לממכר חולצות בכנסים, חברות באגודה, כנסים קטנים וכו' בהרצה. כמו כל מערכת חדשה יש חבלי לידה, אך החנות יותר נוחה ונעימה ואנו מקווים שלאחר אייקון יתאפשר טיוב החנות.

שנתון – השנתון ירד לדפוס. עקב מכירות מעטות המפיץ שאנו עובדים איתו לא יפיץ את השנתון לרוב סניפי הרשתות אלא רק על פי הזמנה. יש לבחון פיתרון לנושא זה.

נושאים לדיון:

מדיניות כרטיסי חינם – הוועד דן בהצעתה של נעמה פרידמן למתן מספר מוגבל של כרטיסי אורח לסגל הפסטיבל, בדומה למרצים שמקבלים כרטיסי אורח להרצאה שלהם. מטרת ההצעה לאפשר לסגל להראות את עבודתם לחברים כפי שמרצים מציגים את הרצאתם לחברים. לאחר דיון הוועד חש כי הצעה זו לא לוקחת בחשבון כמה נושאים בעייתיים, ולכן הוחזרה ההצעה לנעמה לבחינה מחודשת. לאחר הבחינה המחודשת יעלה הנושא, כמובן, גם אל מול העמותות השותפות בכנסי האגודה.

קורס חובשים – לכנסים קטנים. העמותה למשחקי תפקידים בישראל הציעה לשתף פעולה בקרס רענון חובשים. נרצה לקבל הצעת מחיר לקורס שמעניק תעודת מע"ר. מאושר עקרונית.

נושאים לאספה כללית בדצמבר – עדכון שם ומטרות האגודה, אשרור מורשי חתימה בבנק והחלטה על מעבר בנק. נשמח לקבל רעיונות לנושאים נוספים לאספה מחברי האגודה.