פרויקט מועדון הקריאה הוא יוזמה של האגודה, כחלק מפעולתה לקידום ועידוד העיסוק במדע בדיוני ובפנטסיה בישראל. מפגשי מועדון הקריאה מהווים מקום לדיון בספרים, להצגת שאלות ורעיונות מעניינים בהשראתם ובמה להבעת דעות ולמציאת נקודות מבט חדשות.

מועדון הקריאה של חודש נובמבר יוקדש לספר "המהלכים בקצוות".

מהכריכה האחורית:

ג'יימי היה ילד רגיל, שרב עם האחים שלו, השתעמם בבית הספר ואהב לשחק כדורגל עם הילדים של השכנים – עד שיום אחד חיטט בעניינים הסודיים של ההם. וההם לא אהבו את זה. פתאום מוצא את עצמו ג'יימי מוגלה מעולמו ומוקצה להלך בקצוות, מעולם לעולם. לפי הכללים, כך מוסבר לו, מותר לו לחזור הביתה, אם רק יצליח למצוא את דרכו חזרה.  ג'יימי נחוש לחזור הביתה – אבל בקצוות מהלכים עוד מוקצים, כמו ההולנדי המעופף והיהודי הנודד, שמחפשים את דרכם הביתה כבר הרבה מאד זמן. קשה לנצח במשחק של ההם, אלא אם יצליח ג'יימי לנצל כמה גורמים אקראיים שההם לא הביאו בחשבון…


המועדון יתקיים במסגרת פסטיבל אייקון, ולכבוד נושא הפסטיבל "משחקים" יעסוק בספר "המהלכים בקצוות" מאת דיאנה ווין ג'ונס. המועדון יתקיים ב-18/10 בשעה 16:00 במתחם פסטיבל אייקון (עירוני א' ואשכול פיס), שפרינצק 4 ת"א (הכניסה מרחוב הארבעה).  מנחות: דפנה קירש וגלי אחיטוב

לצורך היערכות למספר המשתתפים, יש להירשם מראש דרך הדוא"ל של אחת המנחות. רצוי להביא למפגש עותק של הספר.

הכניסה חופשית ואינה כרוכה בתשלום או בחברות באגודה, וכן אינה מותנית בהגעה למפגשים קודמים או עתידיים.

פרק ראשון לקריאה.
ביקורת באתר "בלי פאניקה".
ביקורת בבלוג "הפנקס".


מועדון חודש נובמבר יעסוק בספר "הגולם והג'יני" מאת הלן וקר. תאריך יפורסם בהמשך.

המעוניינים להציע ספרים למועדוני קריאה עתידיים, ולהנחותם, או להצטרף להנחייה במקומות נוספים בארץ, מוזמנים לפנות במייל למרכזת הפרויקט, דפנה קירש.

לקבלת עדכונים שוטפים על מפגשי מועדון הקריאה ברחבי הארץ ניתן להצטרף לרשימת התפוצה של מועדון הקריאה בדואל, או לעשות "לייק" לדף האגודה בפייסבוק.