ישיבת ועד האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה התקיימה ב-27/04/2017, בשעה 19:00, בתל אביב

נושאי הישיבה

עדכונים קבועים:

אייקון – תהליך הגיוס לסגל התחיל. ברגע זה אין אורח כבוד ל-2017. יש אורחי כבוד ל-2018 ו- 2019 שיחשפו בזמן המתאים. בודקים אופציה להפקת מקור. קול קורא לתוכן צריך לצאת ב-3.5. ככל הנראה יורחב שיתוף הפעולה עם סינמטק תל אביב.

עולמות – רווחי. סיכום כספי וסיכום כנס יצא בהמשך.

דורות -בישיבה הבאה יוצג סיכום הכנס. לסיכום ביניים הכנס היה רווחי מאוד. הוועד מודה לכל העוסקים במלאכה.

בדיון – הכנס יתקיים השנה בחיפה, ככל הנראה במכללת תלתן. תאריך סופי ייקבע בקרוב.

קהילת ג'וס וידון – באפיפסט נדחה לתאריך לא ידוע.

הפרדות מאמא"י -כנס פורים של אמא"י היה מאוד מוצלח וזאת תודות לשגרירות יפן שמימנו את שני אורחי הכבוד, שהיו מאוד פופולריים. הם הגישו לרואה  החשבון של האגודה את רוב החומר ל הסיכום הכספי של  2016. צריך להתקזז איתם על תשלומים קבועים כמו מחסן, רואה חשבון.

פרס גפן – ההצבעה בדוכן האגודה בעולמות הייתה מאוד מוצלחת. ככל הנראה האגודה תקים דוכן בשבוע הספר לקידום האגודה ומועמדי פרס גפן. נושא זה ממתין לסגירת רשימת המועמדים ולאישור ההוצאות לנושא זה.  נשמח למתנדבים לאיוש הדוכן.

פרס עינת – בר פישביין מונתה לאחראית על פרס עינת, בהמלצתה של הדס נבנצל שהייתה אחראית על הפרס בשנים האחרונות.

מענק – נפתחה ההגשה למענק. גל גינוסר מונה לחבר וועדת השיפוט.

יח"צ ושיתוף פעולה – היח"צנית קיבלה עותקים של היה יהיה כדי לשלוח לכתבים ונראה שכבר מתעורר עניין. בנוסף, לפני עולמות פורסם אייטם קטן על הזכאים למועמדות של פרס גפן המדור וואלה תרבות.

מחשוב, אתר ופייסבוק – לקראת אייקון נערך עם טופס הרשמה ממוחשב, ונציב לפטופים בדוכן אגודה. זאת כדי להקל על קריאת טופסי החברות ולזרז את תהליך הכנסת חברי האגודה המחדשים והנרשמים לרשימת החברים.

צריך לעודד יותר סיקורים של סרטים באתר האגודה. החל משנה שעברה התחלנו להציע שהאגודה תשלם על הכרטיס לסרט אם הביקורת על הסרט תפורסם באתר האגודה – אבל מעט אנשים עשו זאת בפועל. לכן נעודד מחדש אנשים להגיש ביקורות סרטים לאתר האגודה.

שנתון – מתוכנן מפגש פעילים לגבי המשך דרכו של השנתון. פרטים יפורסמו בקרוב.

נושאים לדיון:

קשר של הוועד לקהילה ומדיניות פייסבוק של הוועד – בעקבות הדיון על חדרי השירותים באירועים האגודה, עלו טענות לוועד על כך  שהוועד היה צריך לסגור את הדיון מוקדם יותר,למחוק תגובות ולהוציא תגובה מוקדמת יותר.

הוועד מסכים שהיה צורך לעצור את הדיון מוקדם יותר ולפרסם תגובה מוקדם יותר, וייקח זאת לתשומת ליבו לדיונים הבאים בפייסבוק. אך יש לקחת בחשבון שלנדב וחננאל, האחראים על הנושא בוועד,  אין אפשרות לעקוב אחרי הפייסבוק באותה אינטנסיביות, יש להם חיים גם מחוץ לפייסבוק ואין ביכולתם לנטר את הפייסבוק ללא הפסקה. אפשר ורצוי לפנות לוועד ולאדמינים ישירות כדי להתלונן על שיח פוגעני או כל דבר אחר, ואנחנו נשמח להיות זמינים ככל הניתן. יש מייל, אפשרות פנייה בפייסבוק ואף כפתור תלונה בפייסבוק. הוועד מעודד את כולם להשתמש בכלים הללו.

נוהל פרישת חברי אגודה – חברי אגודה פורשים יקבלו הודעה שיש להם 30 יום לבטל את החלטתם. אחר כך נדרשת הרשמה מחדש, אך יהיו פטורים מתשלום דמי חברות עד למועד פקיעת החברות המקורי. לא יוחזר החזר כספי על הרשמה לאגודה. חברות באגודה איננה מוצר.

רענון רשימת המתנדבים הנדרשים לאגודה -מפאת השעה המאוחרת, הנושא יעבור לדיון במייל.

דיון בנושא הגדרת חדרי השירותים באירועי האגודה לשימוש על פי מגדר  – הוועד דן בנושא והחליט את הדברים הבאים:

  1. הוועד מגנה בכל תוקף התלהמות ושיח שאיננו מכבד באגודה ובפורמים שלה. הוועד קורא לשמור על אפשרות שיח מכבד ופתוח באגודה.
  2. הוועד מעוניין לאפשר לכל חובבי המד"ב והפנטסיה להשתתף באירועים של האגודה. הוועד פונה לכל מי שיש לו בעיה הלכתית או אחרת אודות נושא זה לפנות לוועד. הוועד מתחייב לדיסקרטיות בנושא, וידון בפתרונות אפשריים לכל בעיה בישיבת הוועד הבאה, בשיתוף עם הנהלות הכנסים. ניתן לפנות לוועד דרך כתובת המייל של האגודה: contact@sf-f.org.il או דרך דף הפייסבוק.  

הנחות בהרשמה לאגודה:

כרטיסי חבר משפחתיים – מספר אנשים העלו בקשה שכזאת. במידה ויוחלט ליישם את הבקשה יש   לעצב טופס הרשמה למשפחות. יהיה צורך בחתימה על הטופס לכל מישהו מעל גיל 18  בשביל חברות בעמותה לפי החוקים והנהלים של רשם העמותות. למשפחה תהיה  כתובת אחת, והם יקבלו שנתון בודד. ההנחה המוצעת היא 20 שקלים לאדם (על המחיר המקורי שהם היו משלמים לפי הקטגוריה שלהם – לדוגמה 2 מבוגרים ועוד 2 ילדים ישלמו 240 שקל במקום 320), ויוכלו לקנות שנתונים נוספים ב-20 שקל לשנתון.

הנחה לחברי סגל -הנחה של 50% לסגל בלבד במהלך הכנס.

ההצעות התקבלו ע"י הוועד. שני הנושאים יעלו להצבעה באסיפה הכללית על פי בקשת וועדת ביקורת.

 

סרטי 48נבחן שיתוף פעולה עם תחרות הסרטים "פרוייקט 48". במידה ויאושר שיתוף הפעולה, האגודה תיתן פרס כספי לסרטים בתחרות שיהיו בז'אנר המד"ב והפנטסיה.