ישיבת ועד האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה התקיימה ב-23/05/2017 בשעה 19:00 בתל אביב

נושאי הישיבה

עדכונים קבועים:

אייקון  – לאחר שיח עם מחלקת רישוי עסקים בעיריית תל אביב נמסר כי לא צריך רישוי עסקים לפסטיבל. תקציב הפסטיבל אושר, אך הועברו מספר נושאים קטנים לברור על ידי חברת הוועד המלווה את הפסטיבל.

בדיון -עובדים על האתר ועל התוכנייה. הכנס יתקיים בבית אבא חושי בחיפה ב-22.6. תיבדק אפשרות  להפיץ את התוכנייה בשבוע ספר.

היפרדות מאמא"י – הצד שלהם של הדו"ח הכספי של השנה שעברה כמעט גמור. יש לסיים את התקזזות החובות ההדדיים על התקופה שלפני ההיפרדות (ביטוח, רואה חשבון).

פרס עינת – התחרות תפתח כנראה בסוף יוני.

מענק – היחצנית תסייע בקידום המענק. הנוסח הפרסומי נשלח לבתי הספר ובקרוב יעלה פרסום ייעודי לפייסבוק.  

יח"צ ושיתוף פעולה – בעקבות מאמצי היחצ"נית יש לנו כמה וכמה אייטמים תקשורתיים. רצוי יהיה להעלות אותם גם  לדף הפייסבוק של האגודה.

חברי אגודה שעדיין לא קיבלו את כרטיס החבר מעולמות ורוצים לנצל את ההנחות המוצעות לחברי אגודה בשיתופי הפעולה השונים מוזמנים ליצור קשר עם מזכירות האגודה או להגיע לשבוע ספר וננפיק להם כרטיס זמני.

עלתה שאלה על הנחה שהוצעה לחברי האגודה לסדנת כתיבה כללית. הועלתה התנגדות כי הסדנה היא לא ייעודית לכתיבת ז'אנר, רק מועברת על ידי מישהי שכותבת ז'אנר. מנגד נטען  שזה קרוב מספיק וחשוב ליצור אטרקטיביות לחברוּת באגודה. לאחר הצבעה הוחלט להציע את ההנחה לחברי האגודה.

נדב מעדכן שיש אפשרות להשיג כרטיסים להקרנות טרום בכורה, דרך מפיצים, לטובת ביקורות סרטים לאתר האגודה. צריך מאגר של פעילים לנושא זה. חננאל מתנדב להיות פעיל. ליאת מציינת שיש אפשרות לקבל גם ספרים חינם לביקורת.

בעניין פרסום דרך משרד היח"צ, ניתן לשתף פעולה עם "מכונת הכתיבה". חשוב מאוד, עם זאת, שכל פרסום שכזה יתואם מול "תווית". תמיד יש לוודא שפרסומים של האגודה אשר יוצאים לתקשורת יעברו בצינורות המקובלים ויתואמו מול יפעת כדי שלא תהיינה התנגשויות.   

יריד הפנטסיה בדיזנגוף סנטר מתקיים באמצע יוני, בשיתוף איתנו.

מחשוב – לא היו דרישות כמעט לשיפור מערכת תוכנייה.

שנתון – המרה דיגיטלית של שני שנתוני עבר נוספים מתקדמת. כבר יש כריכה לשנתון של השנה הקרובה. עוד מעט יש ישיבת פעילים בנושא. השנתונים יימכרו בשבוע הספר במחיר של 1 ב-40 ו-3 ב-100.

נושאים לדיון:

סיכום  עולמות – הדס ועופר הגיעו לישיבת הוועד לסכם את הכנס. זה היה הכנס הכי חלק עד כה מבחינת בעיות לא צפויות. באופן כללי הייתה עמידה בזמנים, המכירה הקודמת נפתחה באיחור, אבל זה לא פגע במכירה [שהייתה גדולה יותר מהשנה שעברה]. נעשו שיחות סיכום ומשוב עם ראשי צוותי לוגיסטיקה, כ"א, ופונדק. עופר ידבר עם כל ראשי הצוותים גם כהכנה לכניסתו לתפקיד המנהל. לא היה מחסור של מתנדבים. תקציב ההוצאות היה יחסית דומה לשנה שעברה, אחרי 6 שנים של גידול בתקציב, מה שאומר שהוא מתחיל להתייצב. שינוי מדיניות כרטיסי החינם למרצים מקבלת כרטיסים לכל הכנס לקבלת כרטיסים רק ליום ההרצאה עבר כמעט ללא בעיות. הדס תדבר עם ענת ותעדכן האם השינוי אכן הקל על חלוקת הכרטיסים לכל האוכלוסיות הזכאיות.

המשך דיון אודות השירותים – הוועד מודה לכל היועצים לנושא. בהמשך לבקשת הוועד לא התקבלו פניות עם בעיות ספציפיות עם המדיניות. בהמשך לדיוני הפייסבוק, הוועד ינחה את הכנסים לתלות מראות בתוך תאי השירותים, ומזכיר כי בחדרי ההלבשה הסגורים בחדרי הקוספליי יש מראות. הוועד מזמין שוב את כל מי שיש לו בעיה הלכתית או אחרת עם מדיניות זו לפנות לוועד ואנו נעשה את כל המאמצים לתת פתרון. אושר ברוב קולות שימור המדיניות הנוכחית ותליית מראות.

שבוע הספר +פרס גפן – משרד היח"צ עושה עבודה יפה בקידום המועמדויות לפרס. יצרנו קשר עם כל ההוצאות המועמדות ועם רובן הגענו להסכמי מכירה של המועמדים והזוכים בדוכן בשבוע הספר. את הסיפור "שוקו בשקית" ככל הנראה נדפיס כחוברת שתצורף לשנתון, כיוון שהוא הסיפור המועמד היחיד שלא מופיע שם.

המשך קידום המועמדים. היחצ"נית הצביעה על בעיה עם מדיניות קידום כל המועמדים בבת אחת כדי למנוע הטיה. הוסכם שאנחנו נעביר לעיתונים את כל המועמדים, אבל יכול להיות שעיתונים יבחרו מועמד אחד או רק את חלקם. כנ"ל לגבי קידום ופרסום הסיפורים הקצרים. אוישו כמעט כל הימים, ותצא פנייה לבקש תגבור בנושא.

קידום ה-VODביטול חלוקת החולצות אושר ברוב קולות.

דיון ראשוני במדיניות כרטיסי החינם לסגל – הוועד דן בהצעה שהעלתה נעמה פרידמן בעקבות מדיניות כרטיסי החינם הקיימת בכנסים. במדיניות הנוכחית, המרצים יכולים לקבל כרטיסי חינם לאורחים להרצאה שלהם  ההצעה היא לתת כרטיס זוגי לאירוע אחד בכנס לאנשי סגל ולמעבירי תוכן שלא מקבלים כרטיסים לאירועים שלהם כיוון שאלו אירועים עם מעט משתתפים (סדנאות, מנחי משחקי תפקידים). מספר נושאים עולים לדיון מתוך ההצעה הזו: המרצים הם שונים מכיוון שהם מארחים אנשים בהרצאה שלהם ולא הולכים עם חברים לאירוע אחר. האם גם מרצים יוכלו לעשות את זה במקום הכרטיסים להרצאה שלהם? שאלה נוספת שעלתה היא האם התוספת של 200 כרטיסי חינם היא מעמסה על מכסת כרטיסי חינם. אפשר לצמצם את זה ולהגדיר שצריך שליחת מייל ייעודי עם הבקשה או שזה פשוט להוסיף עוד כרטיס לסל? האם הסרבול וכל העניין שווה את המחיר? האם בכלל יש ביקוש לכך? ליאת מציעה לדבר עם מנהלי כנסים + תוכן + כספים ולהמשיך בדיון לאחר שיתקבלו תשובות.

רכש ציוד הגברה ותאורה ע"י האגודה לשימוש באירועי האגודהאושר פה אחד.