מתי בפעם האחרונה ראית את האופק?
העולם, כך נדמה בזמן האחרון, מתבוסס בהווה מתמשך ללא נקודת סיום נראית לעין. בתקופת הקורונה איבד מושג הזמן משמעות כמעט, ומצד שני בין המגיפה למשבר האקלים המרחף מעלינו בתור בונוס העתיד לוט בערפל וחסר-יציבות למראה. אז אם הכל משתנה, ולא מספיק משתנה, ובאופן כללי לא זו האפוקליפסה לה ציפינו באינספור יצירות פוסט-אפוקליפטיות שנראה שכולן פספסו… לאן בעצם ממשיכים מכאן?
הספרות הספקולטיבית תמיד ידעה להסתכל קדימה, גם בהווה הכי עיקש – ואם קשה כרגע לראות את האופק, אולי נוכל לדמיין אחד (או יותר). בנקודת המפנה הזו בהיסטוריה האנושית, שפותחת פתח למפגש מיוחד בין הספקולטיבי למציאותי, האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה שמחה לבשר על פרויקט סיפורים בנושא "המציאות שאחרי": סיפורים על עולם ללא קורונה. תנו לדמיון להתפרע ולפרוץ את שלל הדרכים לעולם-שאחרי: האם כולנו נגור במציאות וירטואלית משודרגת, ללא זיהום או מחלות? האם יהיה זה שובו של הקסם לעולם שיחלץ אותנו מהמשבר? ואולי בכלל נשוב לימים שלפני המהפכה החקלאית?
נשמח לקבל סיפורים באורך של עד 5,000 מילים, באחד מהז'אנרים הספקולטיביים: מדע בדיוני, פנטזיה, היסטוריה חלופית וכדומה. לא מדובר בתחרות: הסיפורים המתאימים ביותר לדעת צוות העורכות של אתר האגודה יעברו עריכה ויפורסמו באתר.

את הסיפורים יש להגיש למייל site.manager@sf-f.org.il עד לתאריך 31.1.2022