קול קורא להגשת אירועים – עולמות 2021!

כנס "עולמות 2021" קורא לכם להגיש תכנים.

כנס "עולמות" נערך בארגונן של האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה וקהילת טולקין הישראלית. מדי שנה מושך אליו הכנס קהל של אלפי אנשים, צעירים וצעירים ברוחם, לתוכנית אמנותית ועיונית ענפה בתחומי הספרות, הטלוויזיה, הקולנוע, הקומיקס, המדע הפופולרי, האנימה ועוד. הקהל שמגיע לכנס הוא קהל אינטליגנטי ומתוחכם, ותענוג לבנות עבורו הרצאות ודיונים.

לאור מגפת הקורונה, השנה יתקיים הכנס באופן מקוון (בדומה לפסטיבל אייקון) ויוקדש לנושא "קהילה". הכנס ייערך בימים שני עד חמישי של חול המועד פסח, ה-29 במרץ עד ה-1 באפריל 2021. כאירוע ששם את קהילות החובבים במרכז, נשמח לקבל מכם הרצאות, סדנאות, פאנלים, חידונים, מפגשי קהילות, ואירועים נוספים שמתאימים לפורמט וידאו בשידור חי – כל מה שמצית את הדמיון ואת המחשבה.

בסוגות המדע הבדיוני והפנטזיה ישנן קהילות רבות, והן נמצאות ברקע או במרכז הבמה: קהילת לונה החופשית ביצירותיו של רוברט היינלין, אחרוני בני האדם במנוסתם מהסיילונים, וכמובן קהילות חובבים מציאותיות, כמו צבא המעריצים של ג'וס ווידון או אוהבי טרי פראצ'ט ברחבי הדיסק… כלומר, הכדור. גם קהילת באי הכנסים הפכה חלק משמעותי בחיים של רבים מאיתנו: איפה עוד נוכל לדון בלהט בהשתייכותנו לסלית'רין או למורדים? אותה קהילה ממש יוצרת מדי שנה את התכנים המרתקים בכנס "עולמות", וגם אתם ואתן מוזמנים להוסיף עליהם.

תוכלו לשלוח הצעות לאירועים הן בנושא הכנס והן בנושאים כלליים הנוגעים למדע בדיוני, פנטזיה, מדע פופולרי וכדומה. למען הדור הבא של החובבים אנחנו מזמינים אתכם להגיש גם סדנאות, הרצאות ואירועים אחרים שמיועדים ספציפית לילדים ולנוער.

אפשר להגיש אירועים באורך 45 או 90 דקות. ההגשה תתאפשר עד יום שלישי, 29 בדצמבר 2020. שימו לב! אירועים שיוגשו באיחור לא יתקבלו – המועד האחרון להגשה הוא סופי!

להגשת אירועים: http://events.olamot-con.org.il


נפתחה תחרות הסיפורים של עולמות 2021

"מה אמורים הצעירים לעשות בחייהם כיום? הרבה דברים, כמובן. אבל הדבר הנועז ביותר הוא ליצור קהילות יציבות שבהן יוכלו לרפא את המחלה האיומה ששמה בדידות."

-קורט וונגוט

פתחו מחברות, חדדו מקלדות, הבריקו את מכונות הכתיבה – תחרות הסיפורים של עולמות נפתחה!

מה עובר לכם בראש כשאתם חושבים על "קהילה"? קהילות יכולות לחבק אותנו ולמשמע אותנו, לסחוף אותנו ולבודד אותנו. החברות בהן עשויה לגרום לנו לחוש בטוחים, מוגדרים, מודרים או מדורדרים. כנס עולמות מזמין את כולכם להפליג על כנפי הדמיון אל הקהילה שלכם.

תחרות הסיפורים של עולמות מתקיימת בכנס מדי שנה, ומציעה גם השנה פרסים כספיים לשלושת הסיפורים הטובים ביותר. אנו מזמינים את כולם – כותבים מנוסים וכותבים למגירה – לכתוב סיפור קצר של 5,000-2,000 מילים בנושא "קהילה". על הסיפור להיות כתוב באחד מהז'אנרים הספקולטיביים: פנטזיה, מדע בדיוני, היסטוריה חלופית וכדומה.

הפרסים שיחולקו לזוכים הם:
המקום הראשון: 700 שקל.
המקום השני: 400 שקל.
המקום השלישי: 300 שקל.

כל הסיפורים שישתתפו בתחרות יפורסמו באתר הכנס, וההכרזה על הזוכים תיערך באירוע הסיום החגיגי של הכנס.

את הסיפורים יש לשלוח למנהלת התחרות ירדן ון בירן בטופס המקוון https://forms.gle/TG5bsLHc5YYfZTwp9 או בדוא"ל stories@olamot-con.org.il עד ליום שישי, 29 בינואר 2021, בחצות.

שימו לב! חובה לקרוא את התקנון בעיון לפני הגשת הסיפור. סיפורים שלא יעמדו בקריטריונים לא יורשו להשתתף בתחרות.